Weź nie pytaj Parodia Matki Screen z YouTube

„Weź nie pytaj – Parodia Matki” podbija sieć. Cover hitu Pawła Domagały to hymn polskich matek

Spis treści:

W sieci powstało już wiele przeróbek tego numeru, ale prawdziwym hitem, bijącym rekordy wyświetleń stał się cover Pawła Domagały „Weź nie pytaj - Parodia Matki”. Wideo na YouTube w zaledwie kilka godzin od publikacji obejrzało blisko 400 tys. internautów. Mamy i nie tylko mamy okrzyknęły go w komentarzach hymnem matek i ukłonem w stronę ich rodzicielskiej codzienności.

Refrenu hitu Pawła Domagały Weź nie pytaj” zna chyba każdy. O jego popularności świadczy choćby spora liczba wyświetleń teledysku na YouTube. Obejrzało go aż 87 mln internautów. Za sukcesem tej piosenki stoi znany aktor serialowy i teatralny Paweł Domagała. Utwór szturmem zdobył nie tylko uznanie słuchaczy, ale również pierwsze miejsca na listach przebojów rozgłośni radiowych. Do przewidzenia było, że wreszcie doczeka się swojego coveru, który spotka się z równie dużym zainteresowaniem.

Po „Małomiasteczkowym Coverze Ciążowym”, który wykonały Ola i Ania z kanału „Mama Lama”, przyszedł czas na utwór, który choć po części oddaje realia bycia mamą. Autorką coveru „Weź nie pytaj - Parodia Matki” jest blogerka parentingowa i vlogerka, Malwina Bakalarz. Malwina prowadzi bloga „Bakusiowo” i kanał na YouTube „Baku Family”.

Jej profil na Instagramie obserwuje blisko 70 tys. osób, a fanpejdż na Facebooku 185 tys. Liczby te mogą tylko wzrosnąć po publikacji parodii utworu „Weź nie pytaj”. Uwagę internautów przykuł nie tylko szczery i – jak sami stwierdzają – miejscami dosadny tekst, ale również teledysk, w którym wystąpiły dzieci vlogerki. Taka forma wideo ich zdaniem zyskuje na autentyczności.

Weź nie pytaj Parodia Matki”: o macierzyństwie w punkt

Malwina Bakalarz w piosence „Weź nie pytaj - Parodia Matki” odziera macierzyństwo z lukru, a codzienne, niełatwe obowiązki przedstawia z dawką humoru i ironii. Śpiewa, że „ciągle sprząta te same miejsca, bo dziecko robi syf, nie chce wolności tylko się wyspać”, oraz „pójść do kibla i bez świadków zrobić, co tam robi się”.

W komentarzach na YouTube i pod opublikowanym na Facebooku materiałem zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie mają żadnych wątpliwości – to nie parodia, to cała prawda o życiu matek! To realny obraz ich zmagań i wyrzeczeń, doskonałe podsumowanie emocji towarzyszących im na co dzień.

,,Boże genialne! Kwintesencja macierzyństwa, hahahaha, ale się uśmiałam”, ,, Samo życie. Cudownie to wykombinowałaś”, ,,Łałłł !!!!! Mega ! Super śmieszne a jednocześnie super prawdziwe" a resztę już dojem bo i tak dupsko rośnie wszerz", ,,Wiesz, uświadomiłaś mi jedną rzecz. Od ponad półtora roku nie wiem co to samotność i wyciszenie w kiblu”- to tylko kilka z tysięcy wypowiedzi zamieszczonych pod przeróbką utworu.

,,Cała prawda w prostych słowach” stwierdzają oglądający, a to dowodzi jednego - nie jest łatwo być mamą. "Weź nie pytaj- Parodia Matki" przekonuje jednak, że można o tym opowiedzieć w lekki sposób.

Koniecznie posłuchajcie całej piosenki i dajcie znać, które słowa najbardziej oddają obraz waszego macierzyństwa. "Weź nie pytaj, weź się przytul, weź tu ze mną, weź tu spij. Daj odespać wszystkie noce, zęby, kolki, gorsze dni" czy "Weź zjedz ładnie to, co w garze, umiar w grymaszeniu znaj" a może "Weź daj wypić ciepłą kawę, serial raz obejrzeć daj"?

 

    Sprawdź powiązane tematy