Pytania i odpowiedzi o Pelavo Med

Dowiedz się więcej o Pelavo Med

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące i najczęściej powtarzające sie pytania dotyczące produktu Pelavo Med. Zachęcamy wszystkie mamy do zapoznania się z nimi.

Dowiedz się więcej

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Pelavo Med ulotka

Pelavo Med to tradycyjny roślinny produkt leczniczy stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia.

Przeprowadzono ponad 30 badań klinicznych oceniających skuteczność i bezpieczeństwo substancji czynnej – ekstraktu z korzenia pelargonii afrykańskiej.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 4 ml roztworu (co odpowiada 20 mg wyciągu) 3 razy na dobę (rano, w południe, wieczorem).
Dzieci w wieku 6–12 lat: 4 ml roztworu (20 mg wyciągu) 2 razy na dobę (rano i wieczorem).
Dzieci poniżej 6 lat: nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 6 lat.
Nie przekraczać zalecanej dawki.

Jeśli mimo stosowania leku objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

  • Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z korzenia pelargonii (Pelargonii radicis extractum siccum).
  • 4 ml roztworu zawiera 20 mg suchego wyciągu z Pelargonium sidoides DC i/lub Pelargonium reniforme Curt., radix (korzenia pelargonii) – Pelargonii radicis extractum siccum (4-25:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 11% (m/m).
  • Substancje pomocnicze: Wyciąg: maltodekstryna Roztwór: Glicerol (E 422), potasu sorbinian (E 202), kwas cytrynowy, guma ksantan, aromat pomarańczowo-mandarynkowy PHS-132958, woda oczyszczona.

Pelavo Med to lek dla dzieci w wieku od 6 lat oraz dorosłych.

Pelavo Med jest o smaku pomarańczowo-mandarynkowym.

Pelavo Kaszel można kupić w wielu aptekach stacjonarnych i internetowych, dostępność tego produktu można sprawdzić na KtoMaLek.pl oraz Ceneo.pl

Cena może się wahać w zależności od apteki, ale wynosi około 20 zł.

Pelavo Med, 20 mg/4 ml

4 ml roztworu zawiera 20 mg suchego wyciągu z Pelargonium sidoides DC i/lub Pelargonium reniforme Curt., radix (korzenia pelargonii) – Pelargonii radicis extractum siccum (4-25:1), roztwór doustny.
Wskazania: tradycyjny roślinny produkt leczniczy stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia. Produkt jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania. Pelavo Med jest wskazany do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną (wyciąg z korzenia pelargonii), na inne gatunki pelargonii oraz na rośliny z rodziny Geraniaceae lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.