Pytania i odpowiedzi o APAP Junior

Dowiedz się więcej o APAP Junior

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące i najczęściej powtarzające sie pytania dotyczące produktu APAP Junior. Zachęcamy wszystkie mamy do zapoznania się z nimi.

Dowiedz się więcej

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

APAP Junior stosuje się w przypadku gorączki i bólu o natężeniu łagodnym do umiarkowanego u dzieci w wieku od 4 lat (ważących przynajmniej 17 kg).

APAP Junior to lek z paracetamolem w formie granulek, które stosuje się bez popijania. Granulki są zapakowane w małe saszetki.

  • Dawkowanie zależy od masy ciała dziecka.
  • Dawka jednorazowa wynosi od 10 do 15 mg/kg masy ciała.
  • Całkowita dawka dobowa wynosi 60-75 mg/kg masy ciała.
  • Odstęp miedzy poszczególnymi dawkami nie powinien być krótszy niż 4 godziny i zależy od objawów i maksymalnej dawki dobowej.

dawkowanie APAP Junior

APAP Junior można stosować bez konsultacji lekarskiej przez 3 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustępują lub się nasilają konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Paracetamol po podaniu doustnym wchłania się szybko, osiągając maksymalne stężenia w osoczu w 30-60 minut po przyjęciu.

Substancją czynną jest paracetamol 250 mg w saszetce. Substancje pomocnicze: sorbitol (e 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (e 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (e 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską , aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3 -hydroksy-2-metylo-4h-piran-4-on. aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).

APAP Junior można stosować u dzieci ważących przynajmniej 17 kg (w wieku od 4 lat).

Cena APAP Junior różni się w zależności od apteki. Najkorzystniejszą cenę można sprawdzić w serwisach KtoMaLek.pl lub Ceneo.pl.

APAP Junior to lek w postaci granulek o smaku truskawkowo-waniliowym.

Lek APAP Junior jest dostępny w wielu aptekach stacjonarnych i internetowych, aktualne ceny i dostępność możesz sprawdzić na Ceneo.pl.

SIL dla pacjenta zgodny z ChPL 2022-10-20

Apap Junior, 250 mg, granulat w saszetce. Jedna saszetka zawiera 250 mg paracetamolu (Paracetamolum). Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław.