gimnastyka z dziećmi Jak ćwiczyć z dziećmi?/ iStock

Sportowa rodzina. Jak ćwiczyć z dziećmi?

Spis treści:

Słyszymy to zbyt często! „Odkąd na świat przyszły dzieci, nie mam czasu na swoje treningi”. Jasne, że dbanie o rodzinę potrafi maksymalnie absorbować, ale nie oznacza to, że nie da się nic z tym zrobić. Na co postawić, by odrobinę pozmieniać codzienne przyzwyczajenia? Jak ćwiczyć z dziećmi?

Rodzina nie oznacza braku ruchu

Ustalmy coś – posiadanie rodziny wcale nie musi wiązać się z ograniczeniem aktywności fizycznej. Wystarczy wprowadzić w życie kilka zmian i zadbać o dobrą organizację. Dobrym pomysłem są ćwiczenia z dziećmi.

Spędzanie wspólnego czasu na sportowo jest doskonałym sposobem na zacieśnianie więzi, a także pomaga zaszczepić zajawkę na ruch u dzieci nawet w pierwszych latach życia.

Jak ćwiczyć z dziećmi? Zacznij od tego

Postarajcie się wprowadzić niewielkie zmiany w codziennych czynnościach. Kiedy udajecie się z dziećmi na plac zabaw czy po drobne zakupy, wybierzcie spacer lub rower zamiast jazdy samochodem. Narzekacie na to, że dzieci nie chcą się ruszać? Doskonale to rozumiemy. W dzisiejszych czasach dzieci ciężko odciągnąć od konsoli czy komputera. Nie jest to jednak sytuacja beznadziejna. Możecie znaleźć kompromisowe wyjście, wybierając interaktywne gry, które wymagają zaangażowania ruchowego. To świetny sposób na to, jak ćwiczyć z dziećmi, by odbierały wysiłek jako zabawę.

Inna opcja? Wprowadzenie w życie wspólnych, niezbyt trudnych i długich treningów jako regularnej aktywności w ciągu tygodnia. Wybierając stały dzień i porę, uczycie dzieci systematyczności. Żeby zwiększyć motywację, trening taki może przybrać formę konkursu z zabawnymi nagrodami.

Jeśli macie więcej wolnego czasu, możecie udać się na dłuższą wędrówkę, np. w góry. Inne outdoorwe sporty, które pokochają najmłodsi, to: kajaki latem czy narty zimą (naprawdę doskonała opcja. Dzieci uczą się jazdy w tempie błyskawicznym). Dodatkowy plus? Istnieje bardzo duża szansa, iż będą wracać do tych sportów przez długie lata, potem może nawet ze swoimi dziećmi.

    Sprawdź powiązane tematy