oczyszczacze powietrza karcher

Oczyszczacze powietrza Karcher – troska o zdrowie i komfort naszych najbliższych

Katar, zaczerwienione oczy, kichanie czy swędząca wysypka to tylko kilka z wielu możliwych objawów uczulenia na bytujące w kurzu roztocza. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie małych i dużych domowników, sięgnij po nowoczesny oczyszczacz powietrza Karcher. Dlaczego warto? Podpowiadamy.

Spis treści:

Coraz więcej osób z alergią

Duże zanieczyszczenie powietrza, dodawane do żywności konserwanty i chemiczne dodatki oraz czynniki genetyczne powodują, że na różnego rodzaju alergie cierpi coraz więcej dorosłych i dzieci. Jak wskazują wyniki badania zrealizowanego przez Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z inicjatywy Ministra Zdrowia w krajach wysokorozwiniętych częstość występowania alergii szacuje się aż na 20-30 proc. Bagatelizowane symptomy alergii w postaci wysypek skórnych, kichania czy zaczerwienionych oczu mogą prowadzić do groźnych powikłań: osłabienia odporności organizmu, astmy oskrzelowej czy przewlekłych stanów zapalnych jelit. Jednym z najczęściej występujących alergenów są odchody roztoczy bytujących w kurzu. Jak skutecznie chronić przed nimi siebie i swoich najbliższych?

Skuteczne wsparcie w walce (nie tylko) z roztoczami

Skutecznym wsparciem w walce z roztoczami może być nowoczesny, inteligentny oczyszczacz powietrza Karcher. Dzięki filtrowi HEPA 13 i antybakteryjnemu filtrowi z aktywnym węglem, oczyszczacze powietrza Karcher usuwają z powietrza nie tylko cząstki drobnego pyłu i kurzu z zagnieżdżonymi roztoczami, ale również patogeny i aerozole, opary chemiczne, inne alergeny, nieprzyjemne zapachy oraz niebezpieczne dla zdrowia zarodniki pleśni. W zależności od swoich potrzeb, możesz ustawić oczyszczacz w pokoju dziecka, zapewniając małemu alergikowi czyste i świeże powietrze, w pomieszczeniach, w których kurz zbiera się częściej niż w innych lub w kuchni – celem zneutralizowania intensywnych zapachów żywności (smażonej ryby, cebuli czy mięsa).

Który oczyszczacz powietrza najlepiej spełni potrzeby rodziny z małym dzieckiem?

Wybierając oczyszczacz powietrza, warto wziąć pod uwagę jego parametry oraz wielkość – zbyt duże urządzenie ustawione w małym pomieszczeniu optycznie je pomniejszy i niepotrzebnie obciąży przestrzeń.

  • Oczyszczacz powietrza AF50 to największe urządzenie do oczyszczania powietrza z gamy Karcher. Świetnie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach (np. przestronnym salonie). Dzięki wielowarstwowemu systemowi filtrującemu usuwa z powietrza alergeny, zanieczyszczenia i patogeny. Oczyszczacz AF50 posiada także dodatkowe funkcje: wkład z aktywnym węglem oraz wyświetlacz alfanumeryczny wskazujący ilość pyłu PM 2,5 w µg/m³ zawieszonego w powietrzu, jakość powietrza wyświetlaną w postaci kolorowego diagramu, temperaturę i wilgotność względną. Jego praca jest bardzo cicha i niemal niesłyszalna – oczyszczacz może więc pracować zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.
  • Oczyszczacz powietrza AF30 to urządzenie o średnim rozmiarze, idealne do kuchni czy sypialni. Oprócz wkładu z aktywnym węglem i wyświetlacza wskazującego ilość pyłu zawieszonego w powietrzu posiada także funkcję timera, blokadę przed dziećmi i tryb nocny. Podobnie jak AF50 jego praca jest bardzo cicha i nie zaburza komfortu snu. Dzięki laserowemu czujnikowi automatycznie dostosowuje poziom wydajności do stopnia zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu.
  • Oczyszczacz powietrza AF20 to najmniejszy oczyszczacz powietrza Karcher. Idealny do małego pokoju dziecięcego. Filtr H13 usuwa patogeny i aerozole, neutralizuje także nieprzyjemne zapachy i chemiczne opary. Dzięki znajdującemu się po dwóch stronach wlotowi powietrza urządzenie gwarantuje wysoki wydatek powietrza, a czytelny wyświetlacz umożliwia monitorowanie jakości powietrza w µg/m³ oraz stanu filtra i samego urządzenia. Podobnie jak jego „poprzednicy” jest wyposażony w dodatkowe funkcje, zapewniające komfortowe użytkowanie.

Oczyszczacz powietrza zapewni Tobie i Twoim bliskimi świeże, wolne od alergenów powietrze. Znacząco zmniejszy więc ryzyko rozwoju alergii, a w przypadku osób uczulonych na roztocza – pomoże w pozbyciu się uciążliwych i nieprzyjemnych objawów.

 

Opracowano na zlecenie Karcher