Pytania i odpowiedzi o APAP Przeziębienie Junior

Dowiedz się więcej o APAP Przeziębienie Junior

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące i najczęściej powtarzające sie pytania dotyczące produktu APAP Przeziębienie Junior. Zachęcamy wszystkie mamy do zapoznania się z nimi.

Dowiedz się więcej

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

APAP Przeziębienie Junior

APAP Przeziębienie Junior można stosować u dzieci w wieku od 6 lat w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy:

 • gorączka i dreszcze,
 • ból głowy,
 • bóle mięśniowo-stawowe,
 • ból gardła,
 • zatkany nos i zatoki z przebiegającym bólem,
 • katar.

APAP Przeziębienie Junior to lek w formie saszetek z granulatem do rozpuszczenia w gorącej wodzie, dzięki czemu otrzymuje się rozgrzewający napój.

 1. Określ dawkowanie na podstawie ulotki dla pacjenta
  Dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę).
  Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1-2 saszetki co 4-6 godzin (maksymalnie 6 saszetek na dobę).
 2. Zawartość saszetki należy wsypać do gorącej wody (100 ml) i dokładnie wymieszać aż do całkowitego rozpuszczenia proszku.
 3. Płyn należy spożyć w ciągu 15 minut od momentu przygotowania.

 

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porady lekarskiej.

Dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę).

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1-2 saszetki co 4-6 godzin (maksymalnie 6 saszetek na dobę).

APAP Przeziębienie Junior zawiera 3 substancje czynne:

 • paracetamol 300 mg,
 • fenylefryna 5 mg,
 • witamina C 20 mg.

To jedyny lek o takim składzie bez barwników*.

Substancje pomocnicze: mannitol (E421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy sproszkowany 877834, aromat truskawkowy sproszkowany 877874, krzemionka koloidalna bezwodna

* Wśród leków w saszetce o składzie: paracetamol 300 mg + fenylefryna 5 mg + witamina C 20 mg.

APAP Przeziębienie Junior można stosować u dzieci w wieku od 6 lat.

Cena APAP Przeziębienie Junior różni się w zależności od apteki. Najkorzystniejszą cenę można sprawdzić w serwisach KtoMaLek.pl lub Ceneo.pl.

APAP Przeziębienie Junior to lek o smaku truskawkowym.

Lek APAP Przeziębienie Junior jest dostępny w wielu aptekach stacjonarnych i internetowych, aktualne ceny i dostępność możesz sprawdzić na Ceneo.pl.

SIL dla pacjenta zgodny z ChPL 2022-08-09

APAP przeziębienie junior (300 mg + 20 mg + 5 mg)/ saszetkę, proszek do sporządzania roztworu doustnego, w saszetce. 1 saszetka zawiera: Paracetamolum (paracetamol) 300 mg, Acidum ascorbicum (kwas askorbowy) 20 mg, Phenylephrini hydrochloridum (fenylefryny chlorowodorek) 5 mg. Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar). Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław.