Pytania i odpowiedzi o Ibuprom dla dzieci Forte

Dowiedz się więcej o Ibuprom dla dzieci Forte

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące i najczęściej powtarzające sie pytania dotyczące produktu Ibuprom dla dzieci Forte. Zachęcamy wszystkie mamy do zapoznania się z nimi.

Dowiedz się więcej

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ibuprom dla dzieci Forte ulotka

Ibuprom dla Dzieci Forte to lek na gorączkę i ból – jeden lek na 10 najczęstszych dziecięcych dolegliwości.

Zwalcza gorączkę różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) i różne bóle od łagodnych do umiarkowanych:

 • przy bolesnym ząbkowaniu,
 • zęba,
 • głowy,
 • ucha w stanach zapalnych ucha środkowego,
 • gardła,
 • mięśni, stawów i kości,
 • na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia);
 • bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
 • bóle pooperacyjne,
 • bóle po zabiegach stomatologicznych.

Warto sięgnąć po lek Ibuprom dla dzieci Forte, ponieważ:

 • może być stosowany już od 3. miesiąca życia
 • lek 3 w 1: zwalcza gorączkę, różne bóle i stan zapalny
 • jest wygodny w stosowaniu, ponieważ dziecku podaje się niewielką ilość leku, dzięki wysokiemu stężeniu ibuprofenu (200 mg/5 ml)
 • ma akceptowany przez dzieci truskawkowy smak*, co może ułatwiać podanie.
 • można go podawać na czczo**, co znacznie ułatwia stosowanie, gdy gorączka pojawia się w nocy lub nad ranem, gdy dziecko długo nie jadło.
 • ułatwia stosowanie dzięki precyzyjnej strzykawce do odmierzania dawki leku do podania
 • ma specjalne miejsce do wpisania daty pierwszego otwarcia leku na boku kartonika – to ważne, ponieważ z leku można korzystać przez 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.

*Leki na gorączkę i ból dla Dzieci – postrzeganie matek, N=185, 92% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się że stwierdzenie „Ibuprom dla Dzieci Forte smakuje dziecku” pasuje do marki Q2 2022, IQS

** U osób z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się zażywać produkt leczniczy podczas posiłku lub popijanie mlekiem.

Dawkę leku dobiera się według masy ciała dziecka (przedziały wagowe podane są jedynie orientacyjnie). Lek powinno się odmierzyć dołączoną do opakowania strzykawką umożliwiającą precyzyjne dawkowanie. Dawka dobowa Ibuprom dla Dzieci Forte wynosi 20 do 30 mg/kg masy ciała w dawkach podzielonych. Należy zachować przerwę pomiędzy dawkami 6 do 8 godzin. Dawkowanie określa ulotka dla pacjenta, można też dodatkowo skorzystać z poniższego kalkulatora dawkowania.

Oblicz jednorazową dawkę leku

Ibuprom Forte dla dzieci
ml
Maksymalna ilość dawek w ciągu doby:  

Pamiętaj, aby zachować 6 do 8 godzin przerwy pomiędzy dawkami.

Za mała masa ciała dziecka. Lek jest dostępny dla dzieci powyżej 5 kg masy ciała.

Dla pacjentów powyżej 40 kg polecamy Ibuprom w tabletkach lub kapsułkach

Lek bez konsultacji lekarskiej można stosować do 3 dni. Jeżeli u dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy po 3 dniach stosowania leku wciąż jest konieczne dalsze jego podawanie lub stan pacjenta się pogarsza, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek można podawać co 6 – 8 godzin.

Działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe ibuprofenu rozpoczyna się w ciągu 30 minut od przyjęcia leku.

 1. Na podstawie wagi dziecka określ dawkę zgodnie z ulotką dla pacjenta lub informacjami na boku kartonika leku Ibuprom dla Dzieci Forte.
 2. Wstrząśnij butelką przed użyciem.
 3. Otwórz butelkę, zdejmując nakrętkę (naciskając nakrętkę w dół i obracając w lewo).
 4. Dołączoną do opakowania strzykawkę włóż w otwór w butelce.
 5. Obróć butelkę do góry dnem.
 6. Odmierz właściwą ilość zawiesiny.
 7. Podawaj lek dziecku strzykawką skierowaną w stronę ścianki policzka (nie na wprost), aby uniknąć zakrztuszenia.

Lek może być podany bezpośrednio lub rozpuszczony w wodzie lub soku.

Substancją czynną jest ibuprofen o stężeniu 200 mg/ 5 ml. Substancje pomocnicze: sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, taumatyna (E 957), aromat truskawkowy (zawiera substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstrynę, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy), woda oczyszczona.

Ibuprom dla Dzieci Forte można podawać dzieciom w wieku od 3 miesięcy.

Ibuprom dla Dzieci Forte jest o smaku truskawkowym, akceptowanym przez dzieci*, co może ułatwiać podanie.

*Leki na gorączkę i ból dla Dzieci – postrzeganie matek, N=185, 92% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się że stwierdzenie „Ibuprom dla Dzieci Forte smakuje dziecku” pasuje do marki Q2 2022, IQS

Lek jest dostępny w dwóch pojemnościach:

Dostępność obu wariantów można sprawdzić na Ceneo.pl (linki powyżej) i w serwisie KtoMaLek.pl

Cena Ibupromu dla Dzieci Forte różni się w zależności od apteki i rozmiaru, zaczyna się od około 25 zł.  Najkorzystniejszą cenę można sprawdzić w serwisach KtoMaLek.pl lub Ceneo.pl.

SIL dla pacjenta zgodny z ChPL 2021-05-27

Ibuprom dla Dzieci Forte: ibuprofen 200 mg/5 ml, zawiesina doustna. Wskazania: gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu łagodnym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław.