Okładka książki „Pożyczalscy idą w świat”

Dokąd idą Pożyczalscy? Mary Norton, Pożyczalscy idą w świat (recenzja)

Spis treści:

Pamiętacie Pożyczalskich? Maleńkie istoty, które „pożyczają” od człowieka wszystko, czego potrzebują do życia, ale za nic nie chcą być przez niego widziane? Strączek z rodziną wracają w drugiej części serii z Wydawnictwa Dwie Siostry.

Z utęsknieniem czekamy na moment, kiedy będzie można biegać po trawie, rozłożyć się na kocu i ostentacyjnie narzekać na nadmiar słońca. Kto nie ma dość szarości i przymusu siedzenia w domu, bo ciemno, bo zimno, bo w kółko kaszel i katar? Dla nas jest nadzieja i już za chwilę ruszymy w plener. Pożyczalscy idą w świat… bo muszą.

Pożyczalscy powracają, a Twoje dzieci będą zachwycone

Niełatwo zamienić wygodne mieszkanie pod podłogą starej willi na życie pod gołym niebem. A jednak Pożyczalscy – Strączek, Dominika i Arietta – zmuszeni do ucieczki, dzielnie stawiają czoła przeciwnościom. Urządzają się w bucie, przechodzą na wegetarianizm i przygotowują się do nadchodzącej zimy. Ale niespodziewanie znów ściągają na siebie niebezpieczeństwo.

Rewolucja zaczyna się od okładki (po czarnej w pierwszej części serii mamy zdecydowanie więcej światła!), a im głębiej w tekst, tym więcej niespodzianek. Niezmiennie urzekające są za to ilustracje Emilii Dziubak. Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dobrze, że przed nami jeszcze trzy kolejne tomy sagi.

Okładka książki „Pożyczalscy idą w świat” z ilustracją Emilii Dziubak. Żródło: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Pożyczalscy idą w świat
tekst: Mary Norton
ilustracje: Emilia Dziubak

tłumaczenie: Maria Wisłowska
Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2014

    Sprawdź powiązane tematy