Macierzyństwo nie ogranicza się do czterech ścian. Jestem mamą i karmię wszędzie. Zobacz najlepsze zdjęcia karmiących mam Instagram @sandrell_lla

Macierzyństwo nie ogranicza się do czterech ścian. Jestem mamą i karmię wszędzie. Zobacz najlepsze zdjęcia karmiących mam

Karmienie piersią w miejscu publicznym jest niestosowne? Bzdura! Nie ma nic bardziej pięknego i naturalnego niż widok matki karmiącej dziecko. Doktor Durajski napisał niedawno „to ogromna przyjemność patrzeć na ten cud”. Redakcja Hello Zdrowie podpisuje się pod tym wszystkimi naszymi rękami. Zobaczcie galerię matek, które wychodzą z ukrycia i karmią piersią publicznie bez wstydu.

Karmienie piersią – czy to temat tabu? 

Karmienie piersią to jedna z najpiękniejszych cech, jaką posiadają ssaki. A jednocześnie jedna z najpiękniejszych jaką może dać mama dziecku”, tak niedawno pisał na swoim Instagramie doktor Łukasz Durajski, pokazują zdjęcie karmiącej matki z Namibii. W obecnych czasach, kiedy dużo mówi się o tolerancji i promowaniu życia zgodnego z naturą, nikogo nie powinien dziwić widok kobiety karmiącej piersią dziecko. Jesteśmy otoczeni billboardami i reklamami z gołymi kobietami, a jednak widok odsłoniętej, karmiącej piersi wciąż budzi w Polsce duże emocje i wywołuje mieszane uczucia. Wiele matek spotkało się z negatywną reakcją społeczeństwa. Oceniające spojrzenia przechodniów, prośby o dokończenie karmienia w toalecie, wypraszanie ze sklepów i restauracji, a także niemiłe komentarze postronnych ludzi o tym, jakie to nieprzyzwoite, bezwstydne i gorszące są na porządku dziennym.

Karmienie piersią – nie powinnaś się wstydzić!

Niestety dziecko może się upomnieć o jedzenie w najmniej oczekiwanym momencie, w sklepie, w autobusie, w kościele, na spacerze itp. Z brakiem społecznej akceptacji karmienia piersią w miejscu publicznym kobiety postanowiły walczyć, oswajając ludzi do widoku karmiącej piersi, poprzez publikację swoich zdjęć w mediach społecznościowych. Karmiące mamy wychodzą z ukrycia i bez skrępowania karmią piersią publicznie, w kawiarniach, sklepach, na koncertach. Wybraliśmy dla was najlepsze zdjęcia karmiących mam z Instagrama.

Sala wspinaczkowa

Boisko szkolne

Zakupy w Ikei

Kopiec Powstania Warszawskiego

Wycieczka po Safari

Pokaz aut

Chodnik

Sekcja fortepianowa w centrum handlowym

Łóżeczko dziecka

Garderoba (w trakcie dawania koncertu)

Wędrówka w górach

Plaża

Praca zdalna

Molo

Przygotowania do ślubu

Bieszczadzki Park Narodowy

Sesja ślubna

Spacer

    Sprawdź powiązane tematy