WIEM, jak działają dzieci Zdjęcie: materiały prasowe

„WIEM! jak działają dzieci” to ambitny pomysł na mariaż nauki ze sztuką. Próba przekazania fascynującej wiedzy naukowej o funkcjonowaniu małych mózgów i ciałek w sposób prosty, zrozumiały i miły dla oka.

Spis treści:

Pismo bierze na tapet także mechanizmy poznawania świata z punktu widzenia najmłodszych, pokazując, jak badają otoczenie niemowlęta, maluchy, przedszkolaki. W kręgu zainteresowań magazynu jest nie tylko rozwój fizyczny, ale też interakcje społeczne i to, co potrafi doprowadzić każdego rodzica do szału, czyli emocje, emocje, emocje. Żeby je okiełznać, trzeba najpierw zrozumieć. A dzieci to skomplikowana maszyneria.

Czym jest Projekt “WIEM”?

„WIEM!” nie jest szczegółową instrukcją obsługi, ale wskazuje kierunek poszukiwań. Pomaga zrozumieć, o co w dziecku i o co dziecku chodzi. Współpracuje z naukowcami – nie sprzedaje wiedzy tajemnej, tylko twarde fakty. Przydatne, życiowe i ciekawie podane (brawo za nienaukowy, zrozumiały dla każdego język!) wskazówki, jak wychować dziecko. Dla magazynu piszą też doświadczeni psychologowie (zwróćcie uwagę na felietony Agnieszki Stein), a pytania dzieciaków uprzedzają swoimi wyjaśnieniami specjaliści (o przyrodzie pisze Wojciech Mikołuszko).

Właśnie pojawiło się jesienne wydanie magazynu, a w nim m.in.:

– dlaczego warto jeść sezonowe owoce i warzywa
– dziecięca amnezja, czyli tekst o meandrach pamięci
– dla rodziców śpiochów: czyli zalety długiego snu
– pojedynek chipsów z chrupsami, czyli ulubione przekąski dla dzieci pod mikroskopem
– czemu spadające liście wirują i jak właściwie działa oko – ściągawka dla tych, których dzieci
nieustannie zadają pytania. „WIEM! jak działają dzieci” jest dostępne zupełnie za darmo – wystarczy znaleźć przedszkole, kawiarnię lub klub, w którym magazyn jest dystrybuowany (lista tych miejsc stale rośnie i jest publikowana np. na profilu pisma na Facebooku). Opcja dla leniwych to prenumerata albo internetowa wersja pisma, do znalezienia pod linkiem: www.issuu.com/wiem_mag

  Sprawdź powiązane tematy

  newsletter-main

  Wszystko, czego potrzebujesz
  na Twoim mailu

  Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-main-decorator
   newsletter-staying

   Zostań z nami jeszcze chwilę!

   Zapisz się do newslettera HelloMama

   Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

    newsletter-staying-decorator-1
    newsletter-staying-decorator-2