
Spis treści:
Pismo bierze na tapet także mechanizmy poznawania świata z punktu widzenia najmłodszych, pokazując, jak badają otoczenie niemowlęta, maluchy, przedszkolaki. W kręgu zainteresowań magazynu jest nie tylko rozwój fizyczny, ale też interakcje społeczne i to, co potrafi doprowadzić każdego rodzica do szału, czyli emocje, emocje, emocje. Żeby je okiełznać, trzeba najpierw zrozumieć. A dzieci to skomplikowana maszyneria.
Czym jest Projekt “WIEM”?
„WIEM!” nie jest szczegółową instrukcją obsługi, ale wskazuje kierunek poszukiwań. Pomaga zrozumieć, o co w dziecku i o co dziecku chodzi. Współpracuje z naukowcami – nie sprzedaje wiedzy tajemnej, tylko twarde fakty. Przydatne, życiowe i ciekawie podane (brawo za nienaukowy, zrozumiały dla każdego język!) wskazówki, jak wychować dziecko. Dla magazynu piszą też doświadczeni psychologowie (zwróćcie uwagę na felietony Agnieszki Stein), a pytania dzieciaków uprzedzają swoimi wyjaśnieniami specjaliści (o przyrodzie pisze Wojciech Mikołuszko).
Właśnie pojawiło się jesienne wydanie magazynu, a w nim m.in.:
– dlaczego warto jeść sezonowe owoce i warzywa
– dziecięca amnezja, czyli tekst o meandrach pamięci
– dla rodziców śpiochów: czyli zalety długiego snu
– pojedynek chipsów z chrupsami, czyli ulubione przekąski dla dzieci pod mikroskopem
– czemu spadające liście wirują i jak właściwie działa oko – ściągawka dla tych, których dzieci
nieustannie zadają pytania. „WIEM! jak działają dzieci” jest dostępne zupełnie za darmo – wystarczy znaleźć przedszkole, kawiarnię lub klub, w którym magazyn jest dystrybuowany (lista tych miejsc stale rośnie i jest publikowana np. na profilu pisma na Facebooku). Opcja dla leniwych to prenumerata albo internetowa wersja pisma, do znalezienia pod linkiem: www.issuu.com/wiem_mag