Stwórz z dzieckiem pisankę! Podpowiadamy, jaką może zrobić trzylatek, pięciolatek i ośmiolatek Stwórz z dzieckiem pisankę! Podpowiadamy, jaką może zrobić trzylatek, pięciolatek i ośmiolatek Pexels.com

Stwórz z dzieckiem pisankę! Podpowiadamy, jaką może zrobić trzylatek, pięciolatek i ośmiolatek

Nudzisz się z dzieciakami w domu? Postaw na własnoręcznie zrobione pisanki. Sposobów na nie jest mnóstwo. Jeśli zamierzasz przygotować je z najmłodszymi, wcale nie musisz ograniczać się do mazania flamastrami po skorupkach. Nawet kilkulatek potrafi, z niewielką pomocą, stworzyć efektowne wzorki.

Pisanki dla trzylatka

1. Jajka ozdobione konfetti

Pisanki dla trzylatka
Pisanki ozdobione kolorowym konfetti. Źródło: www.hellonatural.co

Wystarczy dziurkacz i papier kolorowy. Wyciśnięte z papieru krążki konfetti przyklejamy do skorupki i gotowe. Nie musi być dokładnie, nie musi być równo. Trzylatek da radę, a efekt murowany.

2. Pisanki w kropy, kropki i kropeczki

Pisanki w kropki
Pisanki z naklejonymi kropkami. Źródło: www.abbieliving.blogspot.com

Przyda się najzwyklejsza farbka do jajek i okrągłe naklejki. Wyklejenie wzoru to robota w sam raz dla malucha. Gdy jajko wyschnie, zdejmujemy naklejki: pisanki w kropki gotowe.

Pisanki dla pięciolatka

1. Paski ton w ton

Pisanki ton w ton
Pisanki farbowane w barwniku spożywczym. Źródło: www.elhadadepapel.blogspot.com

Jajka zanurzamy w barwniku spożywczym. Sztuczka polega na tym, żeby na początku barwnik pokrywał tylko część jajka. Dolewając wodę, otrzymujemy coraz jaśniejszy odcień i efektowne pisanki w paski. To proste.

2. Liście, łodyżki, kwiatki

Pisanki z roślinnym motywem
Pisanki z motywem roślinnym: liśćmi, łodyżkami i kwiatkami. Źródło: www.meandlittlemonster.co.uk

To może być koniczyna, mała gałązka z listkami, a nawet natka pietruszki. Żeby przytrzymać w miejscu, owijamy ciasno cienką rajstopą i wkładamy do wody z barwnikiem. Wyjmujemy i gotowe!

Pisanki dla ośmiolatka

1. Wełniane

Wełniane pisanki
Kolorowe pisanki wełniane. Źródło: www.craftberrybush.com

Wymagają cierpliwości i dokładności, ale efekt wynagradza poświęcenie. Klej plus kolorowy kordonek i mozolne okręcanie miejsce przy miejscu.

2. Marmurkowe

Pisanki marmurkowe
Pisanki z pięknym efektem marmuru. Źródło: www.hellonatural.co

Potrzebne będą różnokolorowe lakiery do paznokci i ciepła, ale nie gorąca woda. Lakiery wlewamy do wody, uwaga: nie mogą opaść na dno! Jeśli opadają, woda jest za ciepła albo za zimna. Delikatnie toczymy jajko po powierzchni, maziaje zrobimy wykałaczką. Przyda się zmywacz. Nie, nie do jajek, doczyszczenia będą wymagały palce.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź