Pojazdy z warzywniaka Źródło: Le Fab Shop

Pojazdy z warzywniaka – jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw?

Spis treści:

Wyścigowy bolid z marchewki, helikopter z ziemniaka i rakieta z banana. Kosz owoców i warzyw stał się inspiracją do zabawy w te co jeżdżą i latają. Szykujcie się na niezły odjazd!

Pojazdy z warzywniaka – pomysł na świetną zabawę

Projekt „Open Toys” narodził się podczas warsztatów projektowania z wykorzystaniem druku 3D. Zjednoczone siły hiszpańskich i francuskich designerów stworzyły kilka plastikowych akcesoriów (kółka, skrzydła, turbiny), które połączone z kawałkami kory lub drewna zmieniały całość w dziecięcą zabawkę: samolot, samochód, helikopter. Jako że przytwierdzanie elementów z plastiku wymagało sporej siły i specjalistycznych narzędzi, drewno i korek zamieniono na… owoce i warzywa. Wystarczająco miękkie, żeby bez wysiłku umieścić w nich kółka, i na tyle twarde, żeby pod wpływem tych zabiegów się nie deformowały. Tak powstała wdzięczna kolekcja pojazdów pływających, jeżdżących i latających. Zalet mają bez liku. Możliwych wariantów połączeń jest wiele, dlatego z kilku plastikowych elementów i dowolnych owoców lub warzyw może powstać za każdym razem coś innego. Łódź podwodna z bakłażana, auto z cukinii albo samolot z ogórka.

Pojazdy z warzywniaka – zachęta do jedzenia warzyw

Po zabawie jabłko lub marchewkę chrupiemy, a ziemniak zostaje odesłany do zupy albo do sałatki. Bardzo praktycznie. „Open Toys” powstały z użyciem drukarki 3D, ale spokojnie możemy zaadaptować je do domowych warunków, nie używając nowych technologii. Wystarczy drukowane elementy zastąpić plastikowymi fragmentami zdekompletowanych zabawek, a takie z pewnością u każdego się znajdą. Popsute gadżety dostaną jeszcze jedną szansę, a apetyt na zieleninę wzrośnie. Bawcie się jedzeniem!

IMG: https://www.hellozdrowie.pl/wp-content/uploads/2018/09/opentoys-comp.jpg

Źródło: Le Fab Shop

 ALT: Pojazdy z warzyw

  Sprawdź powiązane tematy

  newsletter-main

  Wszystko, czego potrzebujesz
  na Twoim mailu

  Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-main-decorator
   newsletter-staying

   Zostań z nami jeszcze chwilę!

   Zapisz się do newslettera HelloMama

   Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

    newsletter-staying-decorator-1
    newsletter-staying-decorator-2