Mapa do mazania. Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Mapownik, czyli praktyczny kurs mazania po mapach (recenzja)

Spis treści:

Co to za wakacje bez mapy? Co to za mapa, po której nie można mazać? Jeśli ma się „Mapownik, czyli praktyczny kurs mazania po mapach” – można i mazać, i podróżować!

Pamiętacie „Mapy” Mizielińskich? Pokaźnych rozmiarów obrazkowa podróż po lądach, morzach i oceanach zawładnęła wyobraźnią małych i dużych i stała się inspiracją do wielu wypraw, nie tylko palcem po mapie. Po entuzjastycznym (w niektórych przedszkolach i podstawówkach wręcz histerycznym) przyjęciu tego nietypowego i fascynującego atlasu autorzy, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, poszli za ciosem i proponują kartograficzne „zrób to sam” – „Mapownik, czyli praktyczny kurs mazania po mapach”.

„Mapownik, czyli praktyczny kurs mazania po mapach” zawiera wiele kreatywnych zadań dla najmłodszych. Zdjęcie: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Mapownik, czyli praktyczny kurs mazania po mapach – edukacja w przystępnej formie

Zdjęcie: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Mapownik, czyli praktyczny kurs mazania po mapach” to blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. To książka – nie książka, taka, po której można bazgrać i z której bezkarnie wyrywamy kartki, by obdzielić pracami całą rodzinę. W sam raz na długą wakacyjną podróż albo chwilową wakacyjną nudę. Realizując zadania, jakie stawia przed nami „Mapownik, czyli praktyczny kurs mazania po mapach ”, tworzymy flagi i plany tajemniczych wysp, mierzymy się z labiryntem Minotaura i projektujemy wzór na japońskie kimono. Zaglądając w najdalsze zakątki świata, chcąc nie chcąc, dowiadujemy się o nim coraz więcej, a przede wszystkim wyżywamy się twórczo w sposób ograniczony jedynie ramami własnej wyobraźni. Kredki w dłoń i do dzieła!

Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Mapownik, czyli praktyczny kurs mazania po mapach
Wydawnictwo Dwie Siostry
Cena: 29,90 zł

    Sprawdź powiązane tematy