Safari w środku miasta Źródło: www.lupuslibri.pl

Safari w środku miasta, czyli projekt “Miejske Safari”

Żeby spotkać w mieście prawdziwie dzikie zwierzę, wcale nie trzeba iść do zoo. Miasta, zwłaszcza te bardziej zielone – z parkami, lasami i rzeką - to środowisko życia wielu gatunków. I nie chodzi o kota, psa czy wróbla. Lista dzikich mieszkańców miast jest długa i zaskakująca. Tropiciele, ruszamy na safari!

Łagodna zima (albo raczej nadspodziewanie wczesna wiosna) sprzyja długim spacerom. Gdy nie sypie i nie wieje, można skupić się na metodycznym oglądaniu każdego napotkanego patyka i zaglądaniu pod każdy krzak. Czego szukają odkrywcy przyrody? Razem z „Miejskim Safari” tropią dzikie zwierzęta.

Miejskie safari książka

Źródło: www.lupuslibri.pl

Miejscowości, gdzie roi się od skwerów, łączek i ogródków działkowych, zamieszkują nie tylko ludzie. Miejsca, w których człowiek spędza wolny czas, stały się dogodnym środowiskiem do życia dla wielu zwierząt. Twórcy projektu „Miejskie Safari” wzięli na warsztat Warszawę, ale z pomocą bogato ilustrowanego atlasu poznacie dzikie zwierzęta wielu miast – ich fascynujące życie, przyzwyczajenia i sposoby na przetrwanie w… dżungli cywilizacji.

Atlas „Miejskie Safari” to część projektu przeprowadzonego przez Stowarzyszenie „Z siedzibą w Warszawie”. Dystrybuowany jest nieodpłatnie, w tej chwili czekamy na dodruk. A czekając, możemy skorzystać z wersji elektronicznej.

Sprawdź powiązane tematy

newsletter-main

Wszystko, czego potrzebujesz
na Twoim mailu

Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

  newsletter-main-decorator
  newsletter-staying

  Zostań z nami jeszcze chwilę!

  Zapisz się do newslettera HelloMama

  Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-staying-decorator-1
   newsletter-staying-decorator-2