Jak osiągnąć wspólny orgazm?

Wspólny orgazm to dla wielu par marzenie, które wydaje się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe do spełnienia. Istnieją jednak techniki, które mogą pomóc w jednoczesnym szczytowaniu. Jak dojść do orgazmu razem oraz co daje wspólny orgazm z partnerem?

Spis treści:

Szczytowanie jednocześnie z partnerem – marzenie czy trudne zadanie?

Jednoczesne szczytowanie z partnerem to dla wielu par marzenie, które starają się osiągnąć. Nie jest to jednak takie proste. Jednym z powodów takiego stanu rzecz jest fakt, że kobiety i mężczyźni odmiennie odczuwają rozkosz płynącą z kontaktów seksualnych. 

Aby kobieta osiągnęła orgazm, potrzebuje z reguły więcej czasu, dlatego tak ważna jest gra wstępna. Aby jeszcze bardziej zintensyfikować doznania, może ona rozpocząć się na długo przed samym kontaktem seksualnym, np. poprzez wiadomości na telefonie. 

Aby mężczyzna osiągnął orgazm, w większości przypadków nie potrzeba aż tak rozbudowanej atmosfery wokół seksu. Nie oznacza to jednak, że panowie nie lubią gry wstępnej i że jest im ona kompletnie niepotrzebna. 

Gra wstępna prowadzona wraz z partnerką może dodatkowo zintensyfikować doznania podczas zbliżenia i wzmocnić uczucie towarzyszące szczytowaniu. Jak więc widać, w dużej mierze przeszkodą w równoczesnym szczytowaniu z partnerem jest czas, który potrzebny jest przez obie strony do osiągnięcia orgazmu. 

Problemem niekiedy może być również pozycja, gdyż nie wszystkie kobiety są zdolne do orgazmu pochwowego podczas penetracji, która to najczęściej doprowadza do szczytowania u mężczyzn. 

Wspólny orgazm z partnerem nie musi być jednak jedynie nieosiągalnym marzeniem. Co prawda w jego osiągnięcie trzeba włożyć wspólnie wiele wysiłku, ale satysfakcja z momentu, kiedy już do niego dojdzie, z pewnością będzie dla was bardzo duża.

Seks w ciąży – czy jest bezpieczny? Uspokaja dr Wojciech Falęcki

Polecamy

Seks w ciąży – czy jest bezpieczny? Uspokaja dr Wojciech Falęcki

Boisz się uprawiać seks w czasie ciąży? Nie ma podstaw do niepokoju. Jak tłumaczy ginekolog Wojciech Falęcki, jeśli ciąża nie jest niczym zagrożona, to nie ma żadnych ograniczeń, aby współżyć.

Czytaj

Sposoby na wspólny orgazm

Nie istnieją uniwersalne sposoby na wspólny orgazm. Jest to związane z faktem, że każdy z nas jest inny, każda relacja jest wyjątkowa, a każdy seks niepowtarzalny. Podstawą jest jednak długa gra wstępna i to właśnie na niej powinniście się skupić. W tym celu kluczowa jest:

 • rozmowa obojga partnerów, 
 • zrozumienie, czego oczekuje i potrzebuje druga strona,
 • wypróbowanie nowych pozycji lub akcesoriów erotycznych.

Pominięcie rozmowy w całym procesie nie tylko znacząco utrudni wam osiągnięcie wspólnego orgazmu, ale niekiedy może wręcz zniechęcić w ogóle do zbliżeń. 

Jak dojść do orgazmu razem?

Kluczowe jest przede wszystkim zrozumienie partnera. Dzięki niemu będziecie wiedzieć, co szczególnie mocno działa na nią bądź na niego. Wydaje się, że oprócz długiej gry wstępnej ważne jest również korzystanie z pozycji seksualnych, w których kobieta może być stymulowana nie tylko pochwowo, ale również np. łechtaczkowo. 

Nie bójcie się również eksperymentów, jeżeli tylko macie na nie ochotę. Odmiana w postaci wykorzystania różnego rodzaju gadżetów może okazać się dla waszej relacji bardzo odświeżająca i pomóc wam osiągnąć wspólny orgazm. To, jak dojść do orgazmu razem to kwestia bardzo indywidualna, więc sami poszukując, powinniście odkryć, co sprawdza się w waszym przypadku najlepiej.

Co daje wspólny orgazm z partnerem?

Wspólny orgazm może być oczywiście cudownym przeżyciem dwojga partnerów. Szczytowanie jednocześnie z partnerem nie jest jednak koniecznym wymogiem, aby seks był udany. Ważne jest, abyście to wy byli z niego obopólnie zadowoleni. Do tego jednak potrzebna jest rozmowa oraz dużo zrozumienia, cierpliwości i miłości z obydwu stron. 

Pamiętaj również, że czasem usilne próbowanie osiągnięcia wspólnego orgazmu może zabrać wam całą radość ze zbliżenia – ze względu na ciągłą konieczność skupienia uwagi. Jeżeli chcecie próbować osiągnąć wspólny orgazm, to próbujcie i cieszcie się sobą! Pamiętajcie jednak, że seks to nie zawody i niekiedy staranie się na siłę może doprowadzić do przykrych dla obu stron konsekwencji.

  Sprawdź powiązane tematy

  newsletter-main

  Wszystko, czego potrzebujesz
  na Twoim mailu

  Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-main-decorator
   newsletter-staying

   Zostań z nami jeszcze chwilę!

   Zapisz się do newslettera HelloMama

   Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

    newsletter-staying-decorator-1
    newsletter-staying-decorator-2