Co na Mikołajki dla dzieci? Sprawdzone pomysły na prezent!
Spis treści:
Czemu w Mikołajki daje się prezenty?
Był taki święty, co dawał prezenty… Tak naprawdę było trochę na odwrót. Mikołaj z Miry najpierw dawał prezenty, a potem został świętym. Biskup Mikołaj był ponoć niesłychanie hojnym człowiekiem, gotowym bezinteresownie pomagać potrzebującym, biednym i żebrakom, których w czasach jego życia (przełom III i IV wieku) nie brakowało. Szczególne miejsce w jego sercu zajmowały dzieci. Jak głoszą podania, obdarowując je, biskup Mikołaj chciał wywołać uśmiech na ich twarzach. I choć z całą pewnością nie wyglądał jak Mikołaj, którego znamy z amerykańskich filmów, pamięć o jego szczerości przetrwała przez wieki, a zwyczaj obdarowywania bliskich upominkami w dzień imienin Mikołaja jest tego najlepszym przykładem. Drobne upominki pozostawione w butach czy pod poduszką to niewątpliwy znak nocnej wizyty Mikołaja. Na stoliku zostało kilka okruszków ciastek, w szklance niedopite mleko a na podłodze nadgryziona przez Rudolfa marchewka… Poznajcie nasze pomysły na mikołajkowe prezenty dla przedszkolaków!
Co na Mikołajki dla dziewczynki?
W wielu domach przyjmuje się, że prezent na Mikołajki to drobiazg, a prawdziwe, duże paczki dzieci znajdą dopiero w wigilijny wieczór pod choinką. Oczywiście mniejsze rozmiary i koszt niewielkiego prezentu mikołajkowego nie muszą oznaczać sztampy i nudy. Co można kupić na Mikołajki dla przedszkolaków? Najpierw zajmijmy się dziewczynkami. Dobrze jest zaplanować mikołajkowy prezent w zgodzie z pasją dziecka. Jeśli więc nasza kilkuletnia córeczka uwielbia klocki, z pewnością ucieszy ją mały zestaw z ulubionej serii zabawek. Wszystkie małe księżniczki będą zachwycone, odkrywając pod poduszką nową przepaskę z koroną, zestaw błyszczącej biżuterii czy pachnący płyn do kąpieli. Prezenty, które osobiście preferuję, to książki, a Mikołajki to doskonała okazja do wspólnej lektury jednej z adwentowych pozycji. Całą ich gamę ma w swojej ofercie np. wydawnictwo Zakamarki, znane z corocznej adwentowej premiery. Książki, podzielone z reguły na 24 rozdziały, przeznaczone są do codziennej lektury, trwającej od początku miesiąca aż do świąt Bożego Narodzenia. Dobry pomysłem jest też jakiś drobiazg do pokoju, na przykład zaczarowana szklana kula z widoczkiem, na który miękko opadają płatki śniegu… taki prezent zachwyci niejedną dziewczynkę. Długie ciemne wieczory sprzyjają również rękodziełu. Kreatywny zestaw zajmie naszemu dziecku kilka dobrych godzin, a gotowe dzieło można komuś podarować albo ozdobić nim swoją własną przestrzeń.
Co na Mikołajki dla przedszkolaków?
Ważnym kryterium w doborze odpowiedniego prezentu mikołajkowego jest wiek dziecka. Kupowane maluchom zabawki powinny być przede wszystkim bezpieczne: bez małych elementów, które dziecko może połknąć, zrobione z lekkich i bezpiecznych materiałów, a także wspierające rozwój dziecka. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku starszych chłopców. Co kupić na Mikołajki dla przedszkolaków? Dobrze znać ich preferencje i właśnie pod tym kątem planować mikołajkowy prezent. Nowe auto ucieszy z pewnością każdego młodego fana motoryzacji. Dobrym pomysłem jest również niewielki zestaw ulubionych klocków, inspirowane ukochanymi bajkami gry, puzzle, a nawet maskotki. Grudniowe ciemności sprzyjają zabawom z wykorzystaniem światła. Latarka z projektorem bajek albo teatr cieni zachwyci niejednego przedszkolaka. A może masz w domu fana pierniczków i wykorzystasz Mikołajki jako okazję do zakupu zestawu foremek w atrakcyjnych dla dziecka kształtach? Auta, Muminki czy bohaterowie ulubionych kreskówek udekorowane kolorowym lukrem ozdobią waszą choinkę i mogą być wspaniałym prezentem dla babci i dziadka.
Polecamy
Tego nie kładź pod choinką. Złe prezenty na Boże Narodzenie
Święta tuż, tuż. Od tygodni jesteśmy zasypywani poradnikami, inspiracjami i zestawieniami najmodniejszych prezentów dla dzieci. Dziś bierzemy temat pod włos i podpowiadamy, co nie powinno znaleźć się pod choinką i co będzie zdecydowanie złym prezentem na święta.
Jak zapakować prezent na Mikołajki?
Choć najprościej włożyć upominek do ozdobnej torebki, warto pomyśleć nad pomysłowym opakowaniem paczki. Inspiracje możemy znaleźć dosłownie wszędzie. Kolorowy papier, ogromne pudło z ukrytą w środku małą paczką, drobiazg, który znajdziemy dopiero przy zakładaniu butów albo wkładając rękę pod poduszkę czy do kieszeni. A może przygotujecie mapę ze wskazówkami dla poszukiwaczy, a prezent ukryjecie w pirackiej skrzyni skarbów? Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i – niestety – czas.
Ile wydać na prezent mikołajkowy?
Oczywiście odpowiedź na pytanie, ile wydać na mikołajkowy prezent, uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Z reguły jednak na mikołajkowe prezenty rodzice skłonni są przeznaczyć kwotę nieprzekraczającą 50 złotych. Oczywiście przygotowując paczki dla dzieci na Mikołaja w przedszkolu, trzeba szukać jeszcze tańszych rozwiązań. Tam z reguły kwota nie przekracza 30 złotych na jedno dziecko.