Ojciec z dzieckiem malują Rozwijanie kreatywności u dzieci/ Pexels, fot. Tatiana Syrikova

Co by tu zmalować, czyli sposoby na rozwijanie kreatywności u dzieci

Spis treści:

Mali artyści bywają powodem do dumy, ale gdy ich twórczy zapał wychodzi daleko poza wyznaczone ramy, mogą stać się zmorą rodziców. Nawet jeśli tym daleko do prowadzenia domu żelazną ręką Perfekcyjnej Pani Domu. Mamy coś, co pomoże przenieść zainteresowanie maluchów ze ściany i mebli na płaszczyznę do kolorowania przeznaczoną. Sprawdźmy zatem - jak rozwijać kreatywność dziecka? Sposoby na to są bardzo różne.

Twórczość w rozmiarze XXL – malowanki dla dzieci

Jeśli macie w domu pasjonata kolorowanek, warto zafundować mu tapetę do samodzielnego ozdabiania. Takie megakolorowanki dla dzieci, podobnie jak tradycyjne tapety, naklejamy modułami, tworząc nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni. Teraz maluch może dowolnie wyżywać się artystycznie, a do tego mieć poczucie, że ma wpływ na dekorację dziecięcego pokoju. W końcu i jego gust jest ważny. A jeśli tapeta się znudzi (lub – co mniej prawdopodobne, bo szczegółów do pokolorowania jest cała masa – zostanie zamalowana w całości), z łatwością zmienicie ją na kolejną i zabawa zacznie się od nowa. Kredki do rąk i do dzieła!

Prawie jak w szkole – farba tablicowa

Tablica i pudełko kolorowej kredy to wyposażenie większości pokoi maluchów. A gdyby tak potraktować temat szerzej i zamienić w tablicę większą powierzchnię? Farba tablicowa można być użyta do pomalowania ściany, jej fragment czy drzwi do pokoju. W ten sposób znacznie powiększamy teren do artystycznej ekspresji i szansa na ocalenie nieskazitelnej bieli ścian rośnie. Jeśli pas farby tablicowej znajdzie się na wysokości małego twórcy, z radością będzie on obsługiwać się zupełnie samodzielnie: narysuje, zetrze, znowu narysuje…

Kolorowy drobiazg – zrób to sam

Na koniec propozycja dla nieco starszych. Takich, którzy już wiedzą, że po ścianach się nie maże, ambicja nie pozwala im na „dziecinne” bazgranie kredą po tablicy, a jednak chcieliby stworzyć COŚ. Tym czymś może być absolutnie unikalny, bo własnoręcznie pokolorowany gadżet. Plecak, torba, parasol. Już samo malowanie nadrukowanego na białym tle wzoru to ogromna frajda, ale dumą napawa dopiero prezentowanie swojego autorskiego dzieła rówieśnikom. Efekt „wow!” murowany.

  Sprawdź powiązane tematy

  newsletter-main

  Wszystko, czego potrzebujesz
  na Twoim mailu

  Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-main-decorator
   newsletter-staying

   Zostań z nami jeszcze chwilę!

   Zapisz się do newslettera HelloMama

   Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

    newsletter-staying-decorator-1
    newsletter-staying-decorator-2