Porodówka Położne dla Ciebie” – w czasie pandemii specjalistki chcą otoczyć szczególną opieką przyszłe i świeżo upieczone mamy / Pexels

„Położne dla Ciebie” – w czasie pandemii specjalistki chcą otoczyć szczególną opieką przyszłe i świeżo upieczone mamy

Spis treści:

W dobie szalejącego koronawirusa ponad 40 położnych i studentek położnictwa z całej Polski postanowiło włączyć się do akcji mającej wesprzeć kobiety przygotowujące się do porodu i mamy. Wykorzystując swoje media społecznościowe, specjalistki chcą ułatwić dziewczynom przejście przez najpiękniejsze i najtrudniejsze momenty w ich życiu.

Epidemia koronawirusa – szczególnie trudny czas dla rodzących

Pandemia wirusa SARS-CoV-19 to doświadczenie trudne dla wszystkich, ale dla przyszłych i świeżo upieczonych mam szczególnie. Szpitale odwołały porody rodzinne oraz odwiedziny u kobiet na porodówkach. Ciężarne skarżą się na przekładanie badań USG i zamknięte drzwi gabinetów ginekologicznych.

W odpowiedzi na tę sytuację na Instagramie wystartowała nowa, potrzebna inicjatywa.

„Nie jesteście same” – zapewniają położne

W jaki konkretnie sposób inicjatorki akcji zamierzają wspierać kobiety?

W tym celu na Instagramie został uruchomiony profil @poloznedlaciebie, gdzie ekspertki będą codziennie udostępniały nowe wpisy ze sprawdzonymi, rzetelnymi informacjami.

Położne i studentki położnictwa rozumieją trudną sytuację i obawy ciężarnych, dlatego chcą przekazać, że te mogą na nie liczyć. Piszą:

„Położne dla ciebie” w sieci

Nowo uruchomiony instagramowy profil @poloznedlaciebie polubiło już ponad 2,5 tys. osób. Pomysłodawczynie akcji zachęcają wszystkie chętne osoby do wsparcia i rozpropagowania inicjatywy:

Położne i studentki apelują jednocześnie do internautek, aby stosowały się do oficjalnych zaleceń na czas pandemii, czyli izolacji i niedopuszczania do infekcji:

Informacje dla przyszłych i świeżo upieczonych matek będą dostępne również na kanale na YouTubie „Położne dla Ciebie”.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź