Porodówka Położne dla Ciebie” – w czasie pandemii specjalistki chcą otoczyć szczególną opieką przyszłe i świeżo upieczone mamy / Pexels

„Położne dla Ciebie” – w czasie pandemii specjalistki chcą otoczyć szczególną opieką przyszłe i świeżo upieczone mamy

Spis treści:

W dobie szalejącego koronawirusa ponad 40 położnych i studentek położnictwa z całej Polski postanowiło włączyć się do akcji mającej wesprzeć kobiety przygotowujące się do porodu i mamy. Wykorzystując swoje media społecznościowe, specjalistki chcą ułatwić dziewczynom przejście przez najpiękniejsze i najtrudniejsze momenty w ich życiu.

Epidemia koronawirusa – szczególnie trudny czas dla rodzących

Pandemia wirusa SARS-CoV-19 to doświadczenie trudne dla wszystkich, ale dla przyszłych i świeżo upieczonych mam szczególnie. Szpitale odwołały porody rodzinne oraz odwiedziny u kobiet na porodówkach. Ciężarne skarżą się na przekładanie badań USG i zamknięte drzwi gabinetów ginekologicznych.

W odpowiedzi na tę sytuację na Instagramie wystartowała nowa, potrzebna inicjatywa.

"W obliczu panującej pandemii chcemy wyjść naprzeciw ciężarnym, świeżo upieczonym mamom, przygotowującym się do porodu, wszystkim kobietom w wieku rozrodczym oraz mającym problemy ginekologiczne” – czytamy na nowo utworzonym instagramowym profilu „Położne dla ciebie".

„Nie jesteście same” – zapewniają położne

W jaki konkretnie sposób inicjatorki akcji zamierzają wspierać kobiety?

„Naszym celem jest edukowanie oraz przedstawianie postępowania w poszczególnych sytuacjach, kiedy stacjonarna opieka jest tak bardzo ograniczona, aby zmniejszyć szerzącą się panikę i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji” – piszą położne. I dalej: „Chcemy ułatwić kobietom przejście przez najpiękniejsze i najtrudniejsze okresy w ich życiu oraz zapewnić, że mimo nałożonych ograniczeń nie pozostają same i zawsze mogą liczyć na profesjonalną pomoc”.

W tym celu na Instagramie został uruchomiony profil @poloznedlaciebie, gdzie ekspertki będą codziennie udostępniały nowe wpisy ze sprawdzonymi, rzetelnymi informacjami.

„Każdy dzień tygodnia to post z innej kategorii: od ciąży przez poród i połóg aż po opiekę ginekologiczną. Jesteśmy otwarte na wszelkie pytania, jakie pojawią się w trakcie trwania akcji. Poruszane przez nas tematy będą odpowiadać na najczęściej zadawane pytania, ponieważ jesteśmy tu dla Was” – zapewniają inicjatorki akcji.

Położne i studentki położnictwa rozumieją trudną sytuację i obawy ciężarnych, dlatego chcą przekazać, że te mogą na nie liczyć. Piszą:

„Życzymy dużo zdrowia i cierpliwości i nie możemy doczekać się kontaktu z Wami. Pamiętajcie – NIE JESTEŚCIE SAME!”.

„Położne dla ciebie” w sieci

Nowo uruchomiony instagramowy profil @poloznedlaciebie polubiło już ponad 2,5 tys. osób. Pomysłodawczynie akcji zachęcają wszystkie chętne osoby do wsparcia i rozpropagowania inicjatywy:

„Jeśli chcesz wesprzeć naszą akcję, zrób zdjęcie, na którym trzymasz kartkę z hasztagiem #położnedlaciebie, i opublikuj je w mediach społecznościowych. Chcemy dotrzeć do jak największej grupy odbiorców i właśnie TY możesz nam w tym pomóc” - czytamy w komunikacie.

Położne i studentki apelują jednocześnie do internautek, aby stosowały się do oficjalnych zaleceń na czas pandemii, czyli izolacji i niedopuszczania do infekcji:

„Wykorzystaj ten czas jak najlepiej, bo pracownicy ochrony zdrowia odczuwają go zupełnie inaczej. Zadbaj o siebie i o innych. #zostańwdomu”

Informacje dla przyszłych i świeżo upieczonych matek będą dostępne również na kanale na YouTubie „Położne dla Ciebie”.

Sprawdź powiązane tematy

newsletter-main

Wszystko, czego potrzebujesz
na Twoim mailu

Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

  newsletter-main-decorator
  newsletter-staying

  Zostań z nami jeszcze chwilę!

  Zapisz się do newslettera HelloMama

  Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-staying-decorator-1
   newsletter-staying-decorator-2