Jesienny spacer Źródło: www.handmadecharlotte.com

Jesienny spacer – ozdoby z liści

Spis treści:

Pogoda nas rozpieszcza, więc korzystajmy ze spacerów, ile się da. Każda wyprawa do parku czy lasu to kieszenie pełne znalezisk, z którymi trzeba coś zrobić. Korale z jarzębiny już były, miniczapeczki z żołędzi też, a kasztanowe ludki jak zrobić – wie już każdy. Dziś proponujemy ozdoby z liści!

Jesienne ozdoby z liści – garść pomysłów i inspiracji

Liście – tego akurat pod dostatkiem. I właśnie teraz, gdy ciepło i sucho, jest najlepszy moment, żeby przechwycić co piękniejsze okazy (i to bez wysiłku, bo spadły już z drzew, ale nie zdążyły przemienić się w bezkształtną breję). Uważnie patrzymy pod nogi – na górze już raczej łyso – a jak się wyszeleścimy i wyszuramy, zabieramy co ładniejsze egzemplarze do domu. I wcale nie będziemy ich układać w bukiety ani suszyć między kartkami książek. Będziemy tworzyć ozdoby z liści.

Źródło: www.handmadecharlotte.com

Co można zrobić z liściem? Można go na przykład potraktować dziurkaczem i zrobić liściowe konfetti, a jeśli się jest posiadaczem dziurkacza w kształcie (dowolnym: kwiatka, motylka, parasola…), można z takich kształtów wykleić cały obrazek. Można w liściach zobaczyć elementy układanki i ułożyć – zwierzaki na przykład. Zwłaszcza wiewiórki czy inne lisy, bo rudy kolor pasuje tu w sam raz. Po liściu można pisać i rysować. Na liść można naklejać. Ba! Nawet szyć się da. Liściorobótki ręczne? Jesienią w sam raz. To świetne propozycje na ozdoby z liści.

Sprawdź powiązane tematy

newsletter-main

Wszystko, czego potrzebujesz
na Twoim mailu

Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

  newsletter-main-decorator
  newsletter-staying

  Zostań z nami jeszcze chwilę!

  Zapisz się do newslettera HelloMama

  Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-staying-decorator-1
   newsletter-staying-decorator-2