Jakie autko dla rocznego dziecka? Jakie autko dla rocznego dziecka?/ fot. Adobe Stock

Jakie autko dla rocznego dziecka?

Samochodziki należą do najpopularniejszych zabawek dla najmłodszych. Różnorodność modeli dostępnych na rynku sprawia, że są atrakcyjne zarówno dla roczniaków, jak i dla starszych dzieci. Wybór jest rzeczywiście ogromny i niewątpliwie autko na akumulator dla rocznego dziecka może być nie tylko zabawką wspierającą rozwój, ale i niezwykle praktycznym gadżetem. Jakie autko dla rocznego dziecka wybrać?

Spis treści:

Po co dziecku auto na akumulator

Autko na akumulator uważane jest za zabawkę z wyższej półki, dlatego myśląc o pojeździe dla roczniaka, w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę pojazdy napędzane siłą mięśni: auta plastikowe, drewniane lub jeździki grawitacyjne. Niewątpliwie jednak warto pomyśleć o autku elektrycznym dla dziecka. Ma ono wszystkie zalety tradycyjnych pojazdów. Oprócz tego wydaje dźwięki i błyska światłami, a to pomaga w rozwoju zmysłów i zdolności motorycznych dziecka. I wreszcie autko na akumulator dla dziecka do złudzenia może przypominać prawdziwy samochód, np. taki, jakim jeździ tata.

Autko elektryczne dla dziecka jest bezsprzecznie gadżetem, ale z pewnością tym z gatunku edukacyjnych i wartościowych. Niewątpliwie jednak autka tego typu służą przede wszystkim zabawie i atrakcyjnemu spędzaniu czasu. Sprawiają dzieciom frajdę, bo mogą poczuć się one jak dorośli. 

Autko na akumulator dla rocznego dziecka to chętnie wybierany prezent z okazji chrzcin czy pierwszych urodzin. Taki upominek może służyć maluchowi nawet przez kilka lat.

Ciekawym rozwiązaniem są dwuosobowe autka na akumulator. Dają szansę rodzeństwu na wspólne podróżowanie.

Czy spacer z autkiem to dobry pomysł

Zdecydowanie tak! Przejażdżka autkiem na akumulator dla rocznego dziecka to ciekawa forma zwiedzania okolicy i wycieczek do parku czy na plac zabaw. To jednocześnie świetna alternatywa dla wózka. 

Należy w tym miejscu podkreślić, że autka elektryczne są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Nie rozwijają dużych prędkości i część z nich może być obsługiwana tradycyjnie – poprzez wciśnięcie pedału gazu i obracanie kierownicą – ale znaczna większość wyposażona jest dodatkowo w pilota lub specjalny panel umożliwiający sprawowanie przez rodzica pełnej kontroli nad autem. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku najmłodszychdzieci. 

Sportowy samochód przypominający prawdziwy pozwala podczas spaceru bawić się jeszcze ciekawiej. Można podjechać parkową alejką pod drzewo i np. nazbierać kasztanów, a następnie zawieźć je do domu własnym samochodem. Można też zabrać ze sobą w podróż bidon i lornetkę. Prawdziwy piknik jest na wyciągniecie ręki!

Jakie autko na akumulator dla dziecka

Zastanawiając się, jakie autko elektryczne dla dziecka wybrać, należy pamiętać o kilku ważnych elementach.

  1. Wielkość. Autko na akumulator dla rocznego dziecka będzie zbudowane nieco inaczej niż auto elektryczne np. dla sześciolatka. Dlatego należy zwrócić uwagę, by dostosować auto do wieku dziecka. Dla maluszka lepiej wybrać mały samochód z odpowiednio wyprofilowanym siedziskiem. 
  2. Pasy bezpieczeństwa. Zazwyczaj będzie to rozwiązanie podobne do samolotowego, umożliwiające bezpieczne zapięcie przynajmniej w pasie.
  3. System „wolny start”. To rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu auto nie szarpie przy ruszaniu. 
  4. Moc. Choć jest ściśle związana z gabarytami auta, warto przeanalizować ten aspekt przed zakupem. Samochody mogą być bowiem szybsze lub wolniejsze – wiele zależy od producenta. Choć nie będą osiągać zawrotnych prędkości, chcemy przecież być spokojni, gdy dziecko samo prowadzi pojazd. 
  5. Zwrotność. Bardzo ważna cecha w kontekście możliwości skrętnych kierownicy. Warto rozważyć zakup auta z napędem na tylną oś – to najbezpieczniejsze rozwiązanie. 
  6. Akumulator. Poszukiwania pod tym kątem mogą być dla fanów motoryzacji czystą przyjemnością. Wybierając dla dziecka autko na akumulator, należy sprawdzić, jak długo trzyma bateria, jak długo samochód jest w stanie pracować na jednym ładowaniu, ile czasu się ładuje i wreszcie, jak się go ładuje. To wszystko uchroni rodziców przed ewentualnym niesieniem rozładowanego autka w drodze powrotnej ze spaceru.
  7. Waga. Związana ściśle z wielkością, może mieć znaczenie, jeśli rodzic będzie musiał nieść auto. Dlatego ten aspekt również warto wziąć pod uwagę, kupując autko dla rocznego chłopca lub dziewczynki.

I wreszcie element niezwykle istotny, a mianowicie wygląd pojazdu. Nie można o nim zapomnieć, są bowiem dzieci, które podobnie jak rodzice będą się zachwycać terenówkami, a inne więcej radości mogą mieć z jazdy kabrioletem. 

Ale… autko elektryczne dla dziecka nie musi mieć klasycznego wyglądu. Może się okazać, że najbardziej trafnym wyborem będzie ciągnik albo inna maszyna lub trzykołowy motocykl również napędzany energią zgromadzoną w akumulatorze. To rozwiązanie jednak lepiej sprawdzi się u starszych dzieci – maluszki powinny siedzieć w bardziej zabudowanej przestrzeni.

Zabawki dla dwulatka – co musisz wiedzieć?

Polecamy

Zabawki dla dwulatka – co musisz wiedzieć?

Kupowanie zabawek dla dzieci to wbrew pozorom niełatwe zadanie. W jaki sposób wybrać dobrą zabawkę dla 2-latka, aby była praktyczna, miała walory edukacyjne, a jednocześnie podobała się dziecku? Podpowiemy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę przy wyborze zabawek dla dwulatków.

Czytaj

Ile kosztuje takie autko

Cena autka elektrycznego dla dziecka zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od modelu, jaki wybierzemy. Im więcej udogodnień i im bardziej „wypasione” akcesoria, tym cena będzie wyższa. Większość rynkowych modeli waha się w okolicach 600-1500 zł. Jednak można znaleźć także dużo droższe i bardziej ekskluzywne warianty. Decyzja o zakupie samochodu używanego, z drugiej ręki, z pewnością będzie miała ogromny wpływ na cenę. 

Zakup nowego autka dla rocznego dziecka daje dodatkową ochronę w postaci gwarancji i możliwość otrzymania spersonalizowanych tablic rejestracyjnych z imieniem malucha. Możemy wówczas także – biorąc pod uwagę cenę – zdecydować o tym, jakie akcesoria i udogodnienia są dla nas ważne. Mogą to być choćby dodatkowe oświetlenie LED, klakson, dźwięk odpalanego silnika czy zamykany bagażnik umożliwiający przewożenie zabawek. Niektóre modele aut mają także wbudowane radio z odtwarzaczem MP3.

Szerokiej drogi!

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź