Organizer na przewijak - hit czy kit? /fot. iStock Organizer na przewijak – hit czy kit? /fot. iStock

Organizer na przewijak – hit czy kit?

Zmiana pieluchy to jedna z częściej wykonywanych czynności w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dlatego, przygotowując pokój lub kącik dla niemowlaka, warto dobrze zorganizować miejsce do przewijania. Organizer na przewijak to świetne rozwiązanie, dzięki któremu pozbędziemy się części problemów. Jaki organizer wybrać i gdzie najlepiej go zawiesić?

Spis treści:

Jak zorganizować miejsce do przewijania dziecka?

By ułatwić sobie codzienną pielęgnację, warto zorganizować specjalne miejsce do przewijania dziecka. Dostępnych jest wiele mebli i akcesoriów, które można wykorzystać podczas przygotowywania stanowiska do przewijania. 

 • Komoda z przewijakiem – ułatwi nie tylko zmianę pieluchy, będzie też dodatkowym miejscem do przechowywania dziecięcych ubranek i akcesoriów. Komoda powinna mieć płaski, duży, stabilny blat, który zapewni dziecku bezpieczeństwo. Za pomocą wkrętów lub śrub można przymocować ją do ściany, tak by całkowicie wyeliminować ryzyko przewrócenia. Komoda z przewijakiem to świetny wybór – kiedy przewijak stanie się niepotrzebny i bezużyteczny, z komody nadal będzie można korzystać. 
 • Przewijak na kółkach – doskonale sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, gdzie nie zajmie zbyt wiele miejsca. Dzięki kółkom łatwo zmienimy jego miejsce w zależności od potrzeb. Większość modeli posiada półki, na których można położyć różne akcesoria.
 • Przewijak na łóżeczko – to najtańsze rozwiązanie, które pasuje do większości dziecięcych łóżeczek. Te miękkie nie potrzebują dodatkowego pokrowca. Do tańszych i twardszych warto dokupić miękki, wodoodporny pokrowiec. 
 • Mata do przewijania – najlepiej sprawdzi się w miejscach, w których nie można skorzystać z przewijaka. Składa się z miękkiej gąbki i nieprzemakalnej powłoki zewnętrznej. To produkt wielorazowego użytku.

Organizer na przewijak – czy jest potrzebny?

Organizer na przewijak to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Pełni funkcję przybornika na produkty do codziennej pielęgnacji, np.: chusteczki higieniczne, krem, oliwkę, balsam, pieluchy. To świetne miejsce do przechowywania grzechotek, smoczków, gryzaków czy mniejszych zabawek. Organizery na przewijak wprowadzają ład, pomagają w utrzymaniu porządku i sprawiają, że kosmetyki są lepiej widoczne. Znacznie ułatwiają pielęgnację dziecka. Przyborniki montowane na łóżeczkach są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Znajdziemy w nich to, czego potrzebujemy podczas zmiany pieluchy czy wieczornej pielęgnacji. Porządek oszczędzi młodym rodzicom niepotrzebnego stresu i nerwów.

Jaki organizer na przewijak wybrać?

Organizer na przewijak to produkt bardzo praktyczny, który powinien znaleźć się w kąciku do pielęgnacji dziecka. Jaki organizer wybrać? 

 • Materiałowy organizer na przewijak – to jeden z popularniejszych modeli. Zawiera kilka mniejszych przegródek, często różnej wielkości, które pomieszczą wiele akcesoriów do codziennej pielęgnacji. 
 • Usztywniany organizer na przewijak – zazwyczaj wykonany z tworzywa. Jest bardziej elegancki w porównaniu do materiałowego, a równie użyteczny. 
 • Pojemnik na przewijak – plastikowe lub materiałowe pojemniki wieszamy na boku łóżeczka. Najlepiej wybrać te o różnych rozmiarach i kształtach, by pomieścić w nich produkty różnej wielkości. Te wykonane z plastiku są łatwe w utrzymaniu czystości.
 • Kosz na przewijak – choć prezentuje się ładnie, jest najmniej praktyczny. Kosz, który kładziemy na przewijaku lub wkładamy do łóżeczka, podczas codziennej pielęgnacji musimy wyjąć i przestawić. W tych dużych trudniej utrzymać ład i porządek.

 

Przewijanie w miejscu publicznym - jak szybko i wygodnie zmienić dziecku pieluchę?

Polecamy

Przewijanie w miejscu publicznym - jak szybko i wygodnie zmienić dziecku pieluchę?

Wychodząc z maluchem, musimy się przygotować na każdą niespodziankę, także tę higieniczną! Żelazny zestaw do przewijania i przebierania zazwyczaj mamy ze sobą. O czym powinniśmy pamiętać? Jak w miejscu publicznym szybko i skutecznie przewinąć dziecko? Podpowiadamy.

Czytaj

Gdzie zawiesić organizer na przewijak?

Organizer ułatwia utrzymanie czystość wokół przewijaka, dlatego dobrze by znajdował się w jego pobliżu. Te materiałowe lub usztywniane najlepiej przywiązać do boku łóżeczka, komody lub przewijaka na kółkach. Plastikowe pojemniki z uchwytami wieszamy na boku łóżeczka, a kosze wiklinowe stawiamy jak najbliżej przewijaka.

Co powinno znaleźć się w organizerze na przewijaku?

Organizery do przewijania pomieszczą wiele przydatnych kosmetyków i akcesoriów dla dzieci. W organizerze na przewijaku powinny znaleźć się: 

 • pieluchy,
 • mokre chusteczki,
 • krem do pupy,
 • balsam do ciała,
 • krem do twarzy,
 • maść na odparzenia,
 • waciki kosmetyczne.

Do dużego organizera możemy schować również smoczek, grzechotkę i małe zabawki.

  Sprawdź powiązane tematy