Autko zdalnie sterowane - jakie wybrać? Autko zdalnie sterowane – jakie wybrać? / iStock

Autko zdalnie sterowane – jakie wybrać?

Autko zdalnie sterowane to zabawka, o jakiej marzy wiele dzieci – nie tylko chłopców, ale i dziewczynek. Niektóre zabawki cieszą tylko przez chwilę, jednak te sterowane pilotem zapewnią długie godziny atrakcyjnej zabawy. Kiedy kupić autko na pilota i czym się kierować przy wyborze?

Spis treści:

Autko na sterowanie dla dziecka – od kiedy

Zabawki zdalnie sterowane kojarzą się głównie ze skomplikowanymi autami przeznaczonymi dla starszych dzieci i dorosłych. Jednak samochody zdalnie sterowane dostępne w dziecięcych sklepach wyprodukowane zostały z myślą już o rocznych maluchach. Autko zdalnie sterowane to doskonały pomysł na prezent na pierwsze urodziny. Może nie każde 12-miesięczne dziecko zainteresuje się autkiem zdalnie sterowanym, ale chyba każdy dwulatek z przyjemnością rozpocznie zabawę.

Jakie autko zdalnie sterowane wybrać dla malucha

Samochody dla dzieci sterowane są pilotem dostosowanym do małych rączek. Są proste w obsłudze, a niektóre reagują także na dotyk lub tylko zdecydowany ruch ręką. Jakie autko zdalnie sterowane dla dziecka wybrać? Przede wszystkim bezpieczne, wytrzymałe i funkcjonalne – głównie pod kątem wytrzymałości baterii. Zabawka powinna być wykonana z atestowanych, odpornych na złamania materiałów i mieć obły kształt. Do jeżdżenia po terenie – piachu, betonie czy trawie – warto wybrać większe auta, z dużymi kołami i odpowiednio przystosowanymi oponami.

Autko na sterowanie dla chłopca

Autko na pilota to fenomenalny prezent dla chłopca, który w podobnym stopniu ucieszy roczniaka, przedszkolaka i nastolatka. Wszystko uzależnione jest od modelu i stopnia skomplikowania pilota. W sklepach dostępne są auta wyścigowe, terenowe, czołgi, koparki, maszyny budowlane i ciężarówki. Zabawki zdalnie sterowane dla dziecka to kolorowe i plastikowe pojazdy, wykonane w skali od 1:30 do 1:12. Zanim zdecydujemy się na kupno takiej zabawki, zapoznajmy się z dostępnymi w internecie opiniami na jej temat – tak by uniknąć ewentualnych rozczarowań. 

Autko na sterowanie dla dziewczynki

Samochody zdalnie sterowane kojarzone są głównie z zabawkami dla chłopców. Nie każdy wie, że tego typu zabawki tworzone są również z myślą o dziewczynkach. Wybierając prezent dla młodej damy, nie warto ograniczać się tylko do lalek, często samochód na pilota okazuje się bardziej trafionym prezentem. Niektóre modele mają wbudowany klakson i kolorowe światła będące dodatkową atrakcją. Oprócz samochodów wyścigowych i maszyn budowlanych rodzice mogą wybierać spośród modeli odwzorowujących postacie z bajek.

Najlepszy prezent dla trzylatka

Polecamy

Najlepszy prezent dla trzylatka

Czym bawią się trzylatki? Niemal wszystkim. Jaki prezent sprawiłby im największą frajdę? Taki, którym mogą pobawić się razem z rodzicami. Dzieci w wieku trzech lat wciąż potrzebują dużo uwagi i bliskości. Uwielbiają naśladować dorosłych, potrafią słuchać i mają bujną wyobraźnię. Wybierając urodzinowy upominek, warto wziąć to pod uwagę!

Czytaj

Autko na pilota dla rocznego dziecka – na co zwrócić uwagę

Ogromna różnorodność dostępnych w sprzedaży samochodów sterowanych utrudnia podjęcie decyzji. Wybierając sterowane autko dla małego dziecka, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Maluchy mają zwykle problem z panowaniem nad pojazdem, a nauka kierowania zajmuje im trochę czasu. Dobrze byłoby, gdyby pojazd miał solidną konstrukcję, tak by podczas upadku czy zderzenia z meblami nie uległ zniszczeniu. Ważne, by autko pozbawione było drobnych, odkręcanych elementów, które maluch mógłby włożyć do buzi. Pilot, który z pewnością zaliczy niejeden upadek, powinien być solidny i wytrzymały. Warto zwrócić uwagę na zasięg pilota, jeśli jednak samochodzik będzie używany tylko w domu, jest to mniej istotna kwestia. Ważniejsza będzie prędkość, jaką może rozwijać auto – szybsze samochody, które są bardziej podatne na uszkodzenie, przeznaczone są dla starszych dzieci.

Czy warto kupić małemu dziecku sterowane autko

Samochody zdalnie sterowane umożliwiają wszechstronny rozwój dziecka. Uświadamiają, że aby coś się zadziało, trzeba nacisnąć odpowiedni przycisk. Podczas obsługi pilota dziecko trenuje zdolności manualne i koordynację ręka-oko. Zabawki sterowane pomagają odkrywać świat poprzez zabawę. Ćwiczą kreatywność, rozwijają orientację przestrzenną, umiejętność przewidywania i planowania. Dzięki zabawkom sterowanym starsze dzieci mogą dowiedzieć się więcej o zasadach programowania. Wspólne wyścigi uczą współzawodnictwa i pracy w grupie.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź