Sylwester z dzieckiem - jak wspólnie wejść w nowy rok? / istock Sylwester z dzieckiem - jak wspólnie wejść w nowy rok? / istock

Sylwester z dzieckiem – jak wspólnie wejść w nowy rok?

Sylwestrowa zabawa ma miejsce raz w roku. I choć każde dziecko marzy, by wytrzymać do północy, to rzeczywistość bywa różna. Jednak niezależnie od tego, o której godzinie maluch pójdzie spać, Sylwester z dzieckiem może być świetną zabawą. Należy go tylko dobrze zaplanować. Co robić w Sylwestra z dzieckiem?

Spis treści:

Sylwester z dzieckiem – jak się przygotować?

W Sylwestra warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jednak by zabawa była w pełni udana, powinniśmy ją dobrze zaplanować. Od czego zacząć? W pierwszej kolejności należy wybrać miejsce, w którym będziemy świętować, a w tym przypadku wszystko uzależnione jest od wieku naszej pociechy. 

Sylwester z małym dzieckiem najlepiej spędzić w domu. Niemowlę, czy nawet roczne dziecko, nie potrzebuje jeszcze dodatkowych atrakcji, a jedynie spokoju i wyciszenia. Z kolei propozycji spędzenia Sylwestra z dzieckiem w wieku przedszkolnym czy szkolnym jest zdecydowanie więcej. 

Świetnym pomysłem jest wyjazd nad morze, w góry, na Mazury czy kilka dni spędzonych za granicą. Najlepiej wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie, które pozwoli na miłe spędzenie czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Do wyjazdu sylwestrowego przygotowania warto rozpocząć już nawet kilka miesięcy wcześniej, kiedy to wybór miejsc noclegowych i wycieczek jest największy. 

Rodzice, którzy planują spędzić Sylwester z dzieckiem nad morzem, najczęściej wybierają sylwestrowe pakiety, które zawierają atrakcje dla dzieci i dorosłych. Z kolei spędzając Sylwester w górach z dzieckiem, warto wybrać się na prawdziwy kulig. To niezapomniana atrakcja, dzięki której zarówno dzieci, jak i dorośli będą się wspaniale bawić.

Jak spędzić Sylwestra z dzieckiem?

Nawet jeśli stary rok będziemy żegnać w domu, pamiętajmy, że Sylwester w domu z dzieckiem wcale nie musi być nudny! By spędzić miło czas, warto zaprosić znajomych z dziećmi, które razem na pewno nie będą się nudzić. 

By wieczór był niezapomniany, można ustalić, że wszyscy uczestnicy muszą się przebrać. Najmłodsi będą zachwyceni! Kolejnym punktem jest ozdobienie razem z dzieckiem domu i ewentualnie podwórka. Niezbędne będą balony, serpentyny, trąbki, papierowe czapeczki. Nie zapomnijcie o kolorowych papierowych talerzykach, kubkach, słomkach i serwetkach. 

Kolejnym elementem jest poczęstunek. Dzieci uwielbiają pizzę, a ta domowa może być zarówno smaczna, jak i zdrowa. Warto przygotować małe, kolorowe kanapki, naleśniki, placuszki, muffinki, kruche ciastka i chrupiące warzywa pokrojone w drobne paseczki. Żeby podkreślić wyjątkowość wieczoru można poczęstować najmłodszych szampanem dla dzieci. Jednak równie dobrze można pokusić się o przygotowanie pysznego owocowego kompotu z dodatkiem mineralnej wody gazowanej, który lekko schłodzony na pewno zasmakuje najmłodszym.

Sylwestrowe zabawy dla najmłodszych

Zabawa sylwestrowa nie musi ograniczać się do obecności rodziców. Jak wspomnieliśmy wcześniej, można zaprosić do niej inne dzieci. W takim przypadku nie sposób zapomnieć o zabawach dla najmłodszych. 

Fajnym pomysłem są przebieranki lub własnoręcznie przygotowane maski, do stworzenia których będziemy potrzebować papierowego talerzyka lub kawałka tektury, gumki, nożyczek, farb, kredek, cekinów czy koralików. Nie sposób zapomnieć o muzyce, przy której najmłodsi będą tańczyć do utraty sił. 

Aby wieczór nie był nudny, można przygotować koperty dla dzieci, w których ukryte będą zadania do wykonania. By upamiętnić wspólnego Sylwestra, można przygotować sesję zdjęciową i zabawne akcesoria do zdjęć. Coraz większą popularnością wśród dzieci cieszy się piniata, w którą uderzamy, by dostać się do cukierków. Ciekawym pomysłem są kalambury lub śpiewanie piosenek ulubionych wokalistów. Dla chłopców warto zorganizować wyścigi samochodowe, a dla dziewczynek konkurs na najładniej przebraną lalkę. Można również ustalić, że każde z dzieci (wspólnie z rodzicami) wymyśla i przygotowuje jedną zabawę lub konkurs.

Kiedy położyć dzieci spać w Sylwestra?

Choć dzieci początkowo są bardzo zaaferowane zabawą, to rzadko kiedy udaje im się doczekać do północy. Mimo zarzekania się i wszelkich prób usypiają niemalże na stojąco po wieczornych tańcach i zabawach. W takim przypadku najrozsądniejszą i najlepszą opcją jest ogłoszenie Nowego Roku o godzinie 21 czy 22. Dla dzieci to tak naprawdę żadna różnica, o której pożegnają stary a powitają nowy rok, a po wielkim odliczaniu, wypiciu szampana i tańcach bez żadnych wyrzutów sumienia będą mogły położyć się spać. Jednak starszaki zapewne będą wolały doczekać do północy. W takim przypadku może warto zaproponować im popołudniową drzemkę?

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź