Co na prezent dla 2-latka? Co na prezent dla 2-latka?/ Getty Images

Co na prezent dla 2-latka?

Kiedy drugie urodziny zbliżają się wielkimi krokami, zaczynamy zastanawiać się, co kupić na prezent małemu solenizantowi. Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawkę dla dziecka? Co na prezent dla dwuletniego chłopca?

Spis treści:

Prezent dla dwulatka – jak wybrać?

Zabawy dwulatka są już bardziej świadome w porównaniu do zabaw rocznego czy półtorarocznego dziecka. Dlatego do wyboru zabawki na prezent dla 2-latka należy podejść planowo. Zabawka powinna wspierać rozwój dziecka, rozwijać kreatywność i zachęcać do poznawania otaczającego świata. Dobrze byłoby, gdyby wpływała na jego rozwój intelektualny i ruchowy. 

Maluchy w wieku dwóch lat stają się coraz bardziej samodzielne, dlatego warto wybrać taki prezent, którym będą mogły się bawić bez pomocy rodziców. Choć uniwersalne zabawki są bardzo praktyczne i wartościowe, to czasami warto zwrócić uwagę na zainteresowania dziecka. Być może dobrym pomysłem okaże się delikatne wypytanie rodziców, jak maluch lubi spędzać czas. Nie każdy chłopiec chętnie bawi się samochodami, tak jak nie każdy chce układać klocki.

Prezent dla 2-latka – jaki powinien być?

Co kupić na prezent dla 2-latka? Mnogość zabawek, jakie znajdziemy na półkach sklepowych, nie ułatwia wyboru. Jednak szukając upominku dla dwuletniego chłopca, należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Zabawka powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, nie powinna zawierać drobnych elementów, które maluch mógłby wsadzić do buzi, ani też ostrych krawędzi, którymi mógłby się skaleczyć. 

Ważną rzeczą jest również stabilność. Zabawka powinna być wytrzymała i wykonana z dobrej jakości surowców. Musi być odporna na zniszczenia, bowiem dzieci nie zawsze będą używać jej zgodnie z przeznaczeniem. Prezent, jak zostało wcześniej wspomniane, powinien nie tylko gwarantować świetną zabawę, ale i wpływać na rozwój intelektualny i/lub ruchowy dziecka. 

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Na pewno kluczowy jest wiek dziecka. Uważajmy by nie kupić zabawki, z której dwulatek już dawno „wyrósł”, ani takiej, która jest zbyt skomplikowana i na wstępie odstraszy chłopca.

Najlepsze prezenty dla dwulatka

Co kupić na dwa latka dla chłopca?

 • Auto – chłopcy w tym wieku uwielbiają bawić się dużymi, kolorowymi samochodami. Świetnym pomysłem jest radiowóz policyjny czy wóz strażacki sterowany pilotem. 
 • Klocki – to klasyka gatunku, która niemalże zawsze się sprawdza. Fajnym pomysłem są klocki konstrukcyjne typu wafle. 
 • Rowerek biegowy lub hulajnoga – to jeden z produktów must have, który ucieszy każdego chłopca. Bardzo ważne jest dopasowanie rozmiaru hulajnogi lub rowerka do wzrostu dziecka. Choć pierwsza próba jazdy nie będzie udana, to dzieci na pewno szybko się nie zniechęcą i będą próbować aż do skutku.
 • Tablica kredowa – to świetny prezent dla dwu-, trzy- czy czterolatka. Jedynym minusem są okruchy kredy, które będą wszechobecne w pokoju.
 • Zabawki do kąpieli – kąpiel jest obowiązkowym elementem każdego dnia. Warto sprawić, by nie była tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością, w czym na pewno pomoże kolorowa zabawka, która zagwarantuje świetną zabawę podczas każdej kąpieli.
 • Ciastolina – wszelkiego rodzaju masy plastyczne pozwalają na kreatywną zabawę, podczas której dziecko ćwiczy zdolności manualne. Lepienie z ciastoliny rozwija zmysły, pobudza wyobraźnię.
 • Kolejka – to ten rodzaj prezentu, który sprawi nie tylko mnóstwo radości dziecku, ale i rodzicom czy starszemu rodzeństwu. W sklepach możemy znaleźć kolejki przygotowane z myślą o małych fanach rożnych bajek. Kolejki zachwycają formą wykonania, kształtem i żywymi kolorami.
 • Warzywa do krojenia – do przekrojenia warzyw spiętych rzepem potrzeba precyzji i cierpliwości. Maluchy – nawet chłopcy – uwielbiają tego rodzaju zabawki. 
 • Puzzle – proste, kolorowe puzzle przeznaczone dla najmłodszych sprawią dwulatkowi wiele radości. Być może będą to jego pierwsze w życiu puzzle, które zapoczątkują w nim miłość do układania!
 • Zestaw majsterkowicza – wszelkiego rodzaju warsztaty, wiertarki, śrubokręty i młotki są świetną propozycją prezentu dla chłopca. Warto postawić na drewniany warsztat, który posłuży zdecydowanie dłużej niż plastikowy. 

Dwulatkowi, który właśnie ruszył podbijać świat, możemy podarować bilet do wesołego miasteczka lub wejście na salę zabaw.

Ile wydać na prezent dla dwulatka?

Ile powinien kosztować prezent dla dziecka? Wszystko uzależnione jest od rodzaju upominku, jaki planujemy kupić maluchowi. Oczywiste jest, że nie ma określonej kwoty, jaką należy wydać na prezent. Zabawki dla dzieci warto kupować w dyskontach, dużych galeriach handlowych, gdzie często możemy trafić na promocje. By podarować solenizantowi któryś z powyższych prezentów, będziemy musieli liczyć się z wydatkiem od 50 do 150 zł. W przypadku hulajnogi czy rowerka biegowego być może będziemy musieli wydać od 150 do 300 zł – wszystko uzależnione jest od modelu i producenta.

  Sprawdź powiązane tematy

  Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

  Sprawdź