na zdjęciu: dziewczynka siedzi na schodach, przytulając misia, tekst o depresji u dzieci - Hello Mama Depresja u dzieci – objawy, przyczyny, leczenie /fot. wizualizacja utworzona przy pomocy AI

Depresja u dzieci – objawy, przyczyny, leczenie

Depresja nie jest tylko doświadczeniem dorosłych, coraz częściej dotyka także dzieci i to nawet najmłodszych. Jak wynika ze statystyk, cierpi na nią ok. 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż do 20 proc. nastolatków. Jakie są najczęstsze przyczyny i objawy depresji u dzieci i jak możemy pomóc?

Spis treści:

Czym jest depresja u dzieci i młodzieży?

Depresja u dzieci i młodych ludzi przebiega inaczej niż u dorosłych. Utrudnieniem na drodze do diagnozy jest przede wszystkim naturalny dla rozwoju dzieci stan ich emocji. Może też być mylona z innymi zaburzeniami – nadpobudliwością, wycofaniem, ADHD czy zaburzeniami odżywiania.

Na depresję mogą cierpieć zarówno dzieci spokojne i wycofane, jak i hałaśliwe, agresywne i pobudzone. Choć objawy depresji nie różnią się zanadto u dorosłych i dzieci, obserwuje się jednak, że maski depresji u dzieci i nastolatków często przybierają postać agresji i zwiększonej drażliwości. Nastolatkowie z kolei w większym stopniu zagrożeni są ryzykiem zachowań autoagresywnych i samobójczych.

O ile krótkotrwałe, trwające kilka godzin albo dni zaburzenie nastroju u dziecka nie powinno nas nadmiernie niepokoić, o tyle, jeśli taki stan utrzymuje się dłużej niż 4 tygodnie, nie powinno się go lekceważyć.

Jakie są objawy depresji u dzieci? Czym są maski depresji u dzieci?

Objawami depresji u dzieci są:

  • smutek,
  • spadek energii i zmęczenie,
  • zaburzenia koncentracji uwagi,
  • rezygnacja z zainteresowań i ulubionych aktywności,
  • poczucie braku sensu życia,
  • niska samoocena,
  • poczucie winy,
  • krytycyzm wobec siebie lub zbyt duży perfekcjonizm,
  • lekceważenie codziennych obowiązków,
  • brak dbałości o wygląd,
  • ucieczka w świat internetu,
  • objawy somatyczne,
  • nawracające myśli o śmierci i odebraniu sobie życia,
  • bezsenność i zmiany w dotychczasowym rytmie dzień-noc.

Depresja dziecięca często idzie w parze z zaburzeniami lękowymi. Jak oceniają specjaliści, doświadcza tego od 30 do 70 proc. dzieci z depresją.

Ważną różnicą w przebiegu choroby są nieco inne maski depresji. Dziecko może być duszą towarzystwa, największym szkolnym chuliganem, arogantem, a w tle tych zachowań także może być depresja.

Depresja dzieci

Polecamy

Depresja dzieci

Czytaj

Depresja u dziecka – objawy w szkole i w domu

U dzieci młodszych depresja częściej manifestuje się objawami somatycznymi. Dzieci skarżą się na ból brzucha lub głowy, nie mają apetytu, izolują się od rówieśników, nie lubią opuszczać domu, odmawiają pójścia do przedszkola czy szkoły. Niekiedy depresja przynosi zachowania skrajnie inne: spokojne i ugodowe dotychczas dziecko zaczyna reagować złością i histerią na błahe wydarzenia, urządza sceny, awanturuje się, świadomie niszczy swoje relacje z otoczeniem. U dzieci młodszych częściej występuje płaczliwość i skłonności do rozpaczy czy cofanie się w rozwoju. Wśród objawów somatycznych nierzadko obserwuje się także moczenie nocne.

U nastolatków z depresją przeważają smutek i apatia, ale często także drażliwość, kłótliwość i arogancja, którą otoczenie interpretuje jako „buzowanie hormonów”. W wielu przypadkach to duży błąd, bo za fasadą agresji i krzykliwości kryją się myśli samobójcze i niebezpieczne dla zdrowia i życia eksperymenty, np. z jedzeniem.

Nastolatki w depresji często też wagarują, przestają się uczyć, a złe oceny nie motywują ich do pracy. Porzucają też swoje zainteresowania, większość czasu spędzając w domu, przed komputerem lub śpiąc. Unikają też spotkań z rówieśnikami. Trudno zmobilizować nastolatka z depresją do pomocy w pracach domowych, nie sposób wyegzekwować sprzątnięcia pokoju czy zajęcia się swoimi sprawami. Nastolatek jest w stanie przespać większość doby albo w ogóle nie spać, koncentrując się przez wiele godzin na aktywnościach internetowych. Nastolatki tracą zainteresowanie swoim wyglądem, uważają, że są do niczego, oceniają się przesadnie poniżej swoich możliwości.

 

Przyczyny depresji u dzieci – co może ją wywołać?

Trudno wskazać jednoznaczną przyczynę depresji. Zazwyczaj jest to kompilacja kilku różnych czynników. Mogą to być:

  1. czynniki genetyczne – dowiedziono, że depresja częściej dotyka dzieci, których rodzice chorują lub chorowali;
  2. czynniki biologiczne – zaburzenia hormonalne, zaburzenia działania neuroprzekaźników w mózgu;
  3. czynniki psychologiczne, takie jak brak odporności na stres, niska ocena swojej osoby, zaburzone relacje interpersonalne;
  4. czynniki środowiskowe – traumatyczne doświadczenia losowe, doświadczenie przemocy, śmierć kogoś bliskiego, konflikty rodziców, rozwód, problemy finansowe rodziny, choroba w rodzinie, alkoholizm i inne uzależnienia u bliskich, problemy w szkole.

Depresja u dziecka może być także konsekwencją braku zainteresowania ze strony rodziców. Towarzyszące depresji próby samookaleczeń czy próby samobójcze są rozpaczliwym wołaniem dziecka o zwrócenie na nie uwagi.

Jak rozpoznać depresję u dzieci? Testy i diagnoza u psychologa dziecięcego

W wielu przypadkach do diagnozy dochodzi dopiero wtedy, kiedy wydarzy się coś złego – dziecko targnie się na swoje życie lub zrobi coś nieakceptowanego społecznie. Niekiedy inicjatywa wychodzi ze szkoły, odnotowującej nagminne nieobecności czy nietypowe zachowanie dziecka. Bywa, że wyraźna i utrzymująca się przez dłuższy czas zmiana zachowania i temperamentu dziecka zaniepokoi jego rodziców i zaczynają szukać wsparcia.

Depresja jest chorobą i może ją stwierdzić lekarz psychiatra. On także powinien wskazać drogę leczenia. Ogromnym wsparciem może być psycholog, u którego prowadzi się zazwyczaj leczenie łagodnej depresji. W depresji umiarkowanej i ciężkiej jedną z metod leczenia są leki przeciwdepresyjne.

Dzieci nie potrzebują skierowania do tych specjalistów. Do diagnozy depresji można doprowadzić w poradni zdrowia psychicznego, jednak czas oczekiwania na refundowane wizyty jest zazwyczaj bardzo długi. Pozostają wizyty prywatne u specjalistów. Niestety poważnym problemem w polskiej służbie zdrowia jest deficyt specjalistów zajmujących się młodszymi pacjentami. Brakuje też psychologów w szkołach, którzy w wielu przypadkach mogliby wesprzeć dzieci z trudnościami.

Od wielu lat wsparciem w diagnozie depresji są testy. U dorosłych wykorzystuje się test Becka, u młodzieży skalę depresji Kutchera. Nie mają one jednak zastosowania u dzieci młodszych. W ich przypadku pomocna może być skala CDI, czyli tzw. inwentarz depresji dziecięcej CDI (z ang. Children’s Depression Inventory). Zawiera on 27 punktów opisujących symptomy, a badane dziecko ma wskazać jedną z trzech odpowiedzi, do których przypisana jest odpowiednia liczba punktów. Suma tych punktów wskazuje występowanie depresji i jej nasilenie.

U młodzieży stosowana jest także Skala Depresji Kutchera dla Młodzieży (Kutcher Adolescent Depression Scale), gdzie badany ocenia nasilenie objawów (prawie nigdy, dość często, przeważnie, zawsze). W tym przypadku pytań jest 6, a suma zebranych punktów wskazuje na występowanie zaburzenia i jego nasilenie.

Warto jednak pamiętać, że testy są jedynie narzędziem pomocniczym i same nigdy nie będą podstawą diagnozy. Zawsze dokonuje jej lekarz podczas bezpośredniego spotkania z chorą osobą oraz rozmowy z rodzicami. Wskazane jest, by psychiatra i psycholog działali wspólnie, by doprowadzić do optymalnych rozwiązań.

Depresja dotyka także najmłodszych. Nie bagatelizuj jej! "Próby samobójcze podejmują już nawet kilkuletnie dzieci", pisze lekarka

Polecamy

Depresja dotyka także najmłodszych. Nie bagatelizuj jej! "Próby samobójcze podejmują już nawet kilkuletnie dzieci", pisze lekarka

Czytaj

Jak pomóc dziecku z depresją? Wsparcie rodziców i opiekunów

W leczeniu depresji fundamentalne znaczenie ma wsparcie otoczenia. Wielkie zadanie stoi przed rodzicami i opiekunami, którzy powinni wspierać dziecko, okazując mu pomoc i troskę, a także dbając o dobre relacje.

Podstawą jest uważność, poważne traktowanie problemów dziecka i obecność w jego życiu. Ważne jest także:

  • okazywanie dziecku bezwarunkowej akceptacji,
  • zapewnianie o miłości i poparciu,
  • docenianie i chwalenie,
  • powstrzymywanie się od krytyki, pouczania i oceniania,
  • nie negowanie uczuć dziecka,
  • taktowne zapewnienia o obecności i gotowości do pomocy,
  • podjęcie działań – znalezienie wsparcia, konsultacja ze specjalistami,
  • nie obrażanie się, kiedy dziecko zrani lub obrazi kogoś bliskiego,
  • zadbanie o spokój w domu i zdrową dietę.

Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia zamieszczono zasady pierwszej pomocy emocjonalnej zebrane jako „cztery zetki”:

  1. Zauważ.
  2. Zapytaj.
  3. Zaakceptuj.
  4. Zareaguj.

Leczenie depresji u dzieci – metody terapeutyczne i farmakologiczne

Depresja jest chorobą i stwierdzić może ją lekarz psychiatra. On także powinien wskazać drogę leczenia. W depresji umiarkowanej i ciężkiej jedną z metod leczenia są zazwyczaj leki przeciwdepresyjne, które może dobrać i przepisać jedynie lekarz. Farmakoterapia powinna być jednak traktowana jako rozwiązanie doraźne i krótkotrwałe. Dzieci nie potrzebują skierowania do tych specjalistów.

Do diagnozy depresji można doprowadzić w poradni zdrowia psychicznego, jednak czas oczekiwania na refundowane wizyty jest zazwyczaj bardzo długi. Pozostają wizyty prywatne u specjalistów. Niestety poważnym problemem w polskiej służbie zdrowia jest deficyt specjalistów zajmujących się młodszymi pacjentami w państwowej służbie zdrowia. Brakuje też psychologów w szkołach, którzy w wielu przypadkach mogliby wesprzeć dzieci z trudnościami. Tymczasem, jak alarmuje WHO, depresja jest jedną z najpowszechniej diagnozowanych chorób na świecie.

Moje dziecko ma depresję – forum wsparcia dla rodziców

Dla wielu rodziców i opiekunów diagnoza depresji u ich dziecka jest ogromnym zaskoczeniem. Ciągle jeszcze w naszych rodzinach pokutuje przekonanie, że dzieci powinny być grzeczne, nie sprawiać kłopotów i jak najszybciej troszczyć się o swoje sprawy. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo odbija się na dziecku zła atmosfera, awantury, trwanie w nałogach, niedostateczne wyjaśnienie problemów.

By odpowiedzialnie podchodzić do problemu, wszyscy powinniśmy poddać się psychoedukacji. Tylko wyposażeni w wiedzę o tej chorobie, jej objawach i skali zjawiska będziemy w stanie odpowiedzialnie pomóc dziecku. Dziecko, tak jak i dorośli, ma prawo do swoich emocji, które powinno móc wyrażać bez obawy wyśmiania czy lekceważenia. To najważniejsze lekcje, jakie powinni odrobić wszyscy wychowujący dzieci, zarówno w domu, jak i w placówkach opiekuńczych i edukacyjnych.

Diagnoza depresji u dziecka często jest odbierana przez rodziców jako czerwona kartka i porażka ich umiejętności wychowawczych. Nic bardziej mylnego – przyczyn wystąpienia depresji może być wiele, często leżą one poza zasięgiem i oddziaływaniem rodziców.

Tym bardziej warto zadbać o wiedzę, szukać wsparcia dla dziecka, ale także i dla siebie. Z pomocą mogą tu przyjść wszelkie internetowe narzędzia:

  • dedykowane depresji strony internetowe,
  • grupy wsparcia,
  • profile w mediach społecznościowych.

W wielu tych miejscach można liczyć na przychylność i wsparcie całkowicie anonimowo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej: „moje dziecko ma depresję forum”, by przekonać się, jak wiele rodzin zmaga się obecnie z problemem depresji i jakie metody wsparcia były dla nich pomocne. Podajemy też adresy internetowe i ważne infolinie, zarówno dla młodych ludzi dotkniętych depresją, jak i ich bliskich:

Przydatne telefony:

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Mogą dzwonić również osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci

800 12 00 02 – ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”

112 – numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

22 594 91 00 – środa i czwartek 17.00-19.00 – Antydepresyjny Telefon prowadzony przez Forum Przeciw depresji.

Pomocne linki:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/poradnik-pacjenta-jak-pomoc-dziecku-w-kryzysie-psychicznym,8482.html

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/depresja-u-dzieci-i-mlodziezy

https://forumprzeciwdepresji.pl

https://www.stowarzyszenie-integracja.pl/documents/Nastoletnia%20depresja.pdf

Źródła:

  1. Dmitruk-Sierocińska K., Zaburzenia depresyjne – skąd się biorą i jakie sygnały wysyłane przez dzieci i młodzież powinny zaniepokoić dorosłych. Problemy Opiekuńczo-Wychowawcze, 616(1), 26-41, 2023.
  2. Lemańska W., O sile emocji pozytywnych. Zapobieganie depresji dzieci i młodzieży, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 2005.
  3. Raczkowski A., Depresja dzieci i młodzieży – zjawisko i perspektywy pomocy, Wychowanie w Rodzinie” t. XVI 2/2017.
  4. Skala Depresji Kutchera dla Młodzieży (Kutcher Adolescent Depression Scale) (LeBlanc i wsp. 2002, Mojs i wsp., 2015).

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź
Dear User!

Before you click "Go to the Website" or close the window by clicking ×, please read the following information, as it concerns your personal data.

By clicking "Go to the website" or by closing this window, you consent to the processing of your personal data on the terms described below.

The administrator of personal data of people visiting our websites is USP Zdrowie sp. z o.o. with headquarters in Poleczki 35 street, Warsaw 02-822, Poland.

As part of USP Zdrowie services, we will collect information about the use of our websites. The scope of data collected by us includes, among others information stored in cookies, user's IP, as well as information about your device and browser.

Your data will be used by us for the following purposes: (i) providing you with access to a safe and functional website; (ii) conducting analyzes that allow to study the ways of using our websites and use their functionalities and content, as well as to improve and streamline them; (iii) marketing, including presenting you with advertisements and messages tailored to your interests and preferences (profiling).

The use of our websites will involve the use of technologies provided by third parties (e.g. Google, Facebook). As USP Zdrowie, we provide you with the opportunity to consent to the transfer of your data to the groups of recipients indicated by us by accepting all or some of the purposes of processing.

USP Zdrowie provides each user of our websites with the opportunity to exercise the right to request access to his personal data, rectify it, delete or limit processing, exercise the right to object to processing, as well as the right to transfer data. in the event that the legal basis for the processing of your personal data is your consent - we provide you with the possibility of withdrawing it at any time through dedicated mechanisms for managing privacy settings.

You can contact USP Zdrowie by: (i) sending an e-mail to the following address: daneosoboweusp@usp.pl; (ii) sending a letter to the following address: USP Zdrowie sp. z o.o., Poleczki 35 street, Warsaw 02-822, Poland.

Detailed information related to the rules for the processing of your personal data on individual USP Zdrowie websites can be found in our Privacy Policy (PL).

Below you can choose to accept all or some of the processing purposes. We will be happy if you decide to help us improve our services and websites!

Choose services
Service Description State
Solutions necessary to provide the service by electronic means
as part of our Websites, we use the localStorage solution. localStorage is a file created by the user's browser installed on his device. Thanks to the localStorage mechanism, we are able to provide our users with access to efficient and safe websites and the ability to use their functionalities (e.g. remembering your privacy settings and the possibility of changing them, remembering preferences related to the selected language of displaying the website, the ability to add products to the basket). Information saved and used as part of the localStorage mechanism will not be used to conduct marketing activities. The localStorage mechanism is necessary to provide our services in the form of Websites (Article 6 (1) (b) of the GDPR).
Analytical cookies:
cookies that are used for advanced analysis of user behavior on our websites. Analytical cookies are used, among others to analyze user behavior on Websites in order to optimize the appearance, content and functionality of websites. The legal basis for the processing of these types of cookies is your voluntary consent (Article 6 (1) (a) of the GDPR), which you can express and withdraw at any time using the functionality of our websites. Currently, USP Zdrowie uses the following analytical cookies:
Google Analytics an online tool for analyzing website statistics. The tool allows us to track traffic on our websites, including the ability to analyze user behavior on websites. Based on the data collected using Google Analytics, we are able to develop our websites and provide a friendly appearance of the website and add new, useful functionalities. Google Analytics is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the rules governing the processing of personal data by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
Google Tag Manager tag management system developed by Google to manage JavaScript and HTML tags used for tracking and analysis on websites. Google Tag Manager is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
HotJar tool for analyzing user behavior on the website using, among others heat maps (analysis of the user's cursor behavior on the website). With this tool, we can design our websites more effectively and improve their readability and functionality. HotJar is provided and operated by Hotjar Limited. More information on the principles of personal data processing by HotJar can be found here: https://help.hotjar.com/hc/en-us/categories/115001323967-About-Hotjar
Marketing cookies:
cookies that allow us to conduct activities related to the promotion of our services, products and websites. This category of cookies will be used, inter alia, in order to show you advertisements tailored to your preferences or provide other marketing content. The legal basis for the processing of these types of cookies is your voluntary consent (Article 6 (1) (a) of the GDPR), which you can express and withdraw at any time using the functionality of our websites. Currently, USP Zdrowie uses the following marketing cookies:
Facebook Pixel the Facebook Pixel tool is a piece of code on the website that allows you to measure, optimize and create groups of recipients of advertising campaigns on Facebook. The operation of this tool enables us to run more effective advertising campaigns and provide you with content that may be of real interest to you. Facebook Pixel is provided and operated by Facebook Ireland Limited. Facebook Pixel collects basic information stored in the cookie and information about the website and your activity. Facebook Ireland Limited may transfer personal data of its users to the United States of America, based on the legal mechanisms provided for in applicable law. The basis for the transfer of your data in some cases may also be your consent, which we collect as part of our websites. therefore, we would like to draw your attention to the fact that the law on the protection of personal data in the United States of America differs from European legislation and may not provide you with the same rights as those provided for by the provisions in force in Poland, and in some cases it may also combine with the possibility of access to your data by the authorities and services of a third country. in order to ensure the fullest protection of your rights and freedoms, the mechanisms used as part of the Facebook Pixel tool prevent your identification data from being identified and are subject to automatic processes of their removal in short periods.

We would also like to inform you that when using the Facebook Pixel USP Zdrowie tool, it complies with the current Regulations of Facebook Business Tools, including the agreements on the principles of co-administration of personal data. in order to fulfill the obligation resulting from the provisions of data protection law, we would like to inform you that in the scope of processing information collected using the Facebook Pixel tool:
  1. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited, with its registered office at 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbor, Dublin 2, Ireland, act as joint controllers (entities jointly deciding on the purposes and methods of personal data processing).
  2. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited have made joint arrangements regarding the performance of their obligations under the provisions of the GDPR.
  3. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited are responsible for providing appropriate grounds for processing personal data related to the collection of information via Facebook Pixel. Therefore, USP Zdrowie provides users with the opportunity to voluntarily consent to the collection and use of their data for marketing purposes on the websites, in particular for the purpose of conducting marketing campaigns on Facebook. Facebook Ireland Limited provides appropriate legal grounds relating to the possibility of using the personal data of portal users for the purposes of conducting USP Zdrowie marketing activities.
  4. As part of this Privacy Policy, USP Zdrowie provides you with access to all information related to the principles of data processing as part of our business activities. Information related to the principles of personal data processing by Facebook Ireland Limited, determination of the legal basis for such processing and the methods of exercising your rights by Facebook Ireland Limited, including information on the relevant Facebook contact forms, can be found in the Data Policy available at: https://www.facebook.com/about/privacy.
  5. USP Zdrowie is responsible to the users of Internet Services for the correct operation of the mechanisms enabling obtaining and withdrawing consents to use the information collected through the Facebook Pixel tool. After receiving the data collected via Facebook Pixel, Facebook Ireland Limited is independently responsible for the rights specified in Art. 15 - 20 GDPR towards users of your social network.
  6. Both USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited provide the possibility of exercising the right to object. in the event of receipt of a request related to an objection to the processing of personal data, USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited will take appropriate steps regarding the further processing of their users' data.
  7. USP Zdrowie is responsible for the proper implementation and configuration of Facebook Pixel. Facebook Ireland Limited remains responsible for ensuring the security of the service offered to us and personal data processed as part of Facebook Pixel.
  8. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited remain responsible for the proper response to all identified data breaches. The responsibility of USP Zdrowie in connection with the use of Facebook Pixel services applies to all cases related to providing users with a properly implemented and configured tool. Facebook Ireland Limited is responsible for all data protection breaches related to processing operations performed as part of the marketing service provided to us.
LinkedIn Insight Tag short code in Java Script technology that supports conversion tracking, website audience and site demographics for LinkedIn advertising campaigns. The operation of this tool enables us to run more effective advertising campaigns and provide you with content that may be of real interest to you. The LinkedIn Insight Tag is provided and operated by LinkedIn Ireland Unlimited Company. More information on the rules for the processing of personal data with the processing of personal data by LinkedIn can be found here: https://www.linkedin.com/help/lms/answer/65513/add-the-linkedin-insight-tag-to-your-website?lang=en
Google Ads tool that is one of the elements of the Google advertising system, allowing the display of sponsored links in the search results of the Google Search Engine and on websites of entities cooperating with Google. The Google Ads tool is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
SALESmanago tool enabling the identification and monitoring of contacts and users on websites and conducting personalized marketing communication. The SALESmanago tool is provided and operated by our partner, Benhauer Sp. z o.o. More information on the principles of personal data processing using the SALESmanago tool can be found here: https://www.salesmanago.pl/marketing-automation/technologie.htm
AppNexus / Xaxis Turbine Xaxis is a global digital media platform that programmatically connects advertisers with audiences. More information on the principles of personal data processing using the Xaxis Turbine tool can be found here: https://www.xaxis.com/privacy-notice/polityka-prywatnosci-xaxis/
Selectivv tool enabling user data segmentation, used to target emissions as part of an advertising campaign. More about the rules on the site: https://selectivv.com/polityka-prywatnosci/
Campaign Manager 360 system for managing advertisements and measuring their effectiveness, designed for advertisers and media agencies. It is part of the Google Marketing Platform provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=pl
Revhunter A tool that allows you to send advertisements to users of the Administrator's website in the form of e-mail messages that are tailored to the user's actions and behavior on the website. The retargeting service is performed via the Revhunter tool, which belongs to INIS sp. z o.o. with headquarters in Rybnik at Raciborska 35a street, Poland (TAX ID: 6423128785). More info on page: https://revhunter.pl/polityka-prywatnosci
CAKE cloud-based tool that enables campaign management, optimization and monitoring of partners in the area of performance marketing. More information here: https://getcake.com/privacy-policy/
User.com tool enabling identification and monitoring of contacts and users on websites and conducting personalized marketing communication. The User.com tool is provided and operated by our partner, User.com Sp. z o.o. More information on the principles of personal data processing using the User.com tool can be found here: https://user.com/en/privacy-policy/
Make.com is a tool for automating business processes, enabling integrations with other systems, analyzing user behavior on websites, and delivering personalized content and experiences. Make.com is provided and supported by Make.com Inc. You can find more information about the personal data processing policies using the Make.com tool here: https://www.make.com/en/privacy-notice
TikTok Pixel TikTok Pixel - A tool to integrate with your website that allows you to share website events with TikTok. When used with TikTok for Business tools, the Pixel can measure website traffic, assess the effectiveness of ad campaigns, optimize campaigns, and acquire new customers. Once properly set up and verified, the Pixel conveys information about actions taken on your site according to the events you have configured, which reflect the entire customer journey from viewing a product details page to adding an item to a cart and making a purchase. The Pixel collects data available via standard web browsers, including information about ads or events, timestamps, IP addresses, device data, and cookies that support the measurement, optimization, and targeting of your campaigns. In the future, this data will enable TikTok to customize recommendations for Pixel event settings and offer automated solutions. More information about this tool can be found in TikTok's Privacy Policy and TikTok Business Product Terms

After 5 seconds, we will refresh the page to load the current settings.