Modna fryzura dla 2 latka\pexels.com

Modna fryzura dla 2 latka

Gdy włosy zaczynają wchodzić do oczu, przeszkadzają w jedzeniu i zabawie, to znak, że czas je podciąć. Czy istnieje coś takiego, jak modna fryzura dla dwulatka? Uczesanie zależy od kondycji włosów malucha, ale nawet posiadacze bujnej czupryny powinni mieć przede wszystkim wygodną, a nie modną fryzurę.

Spis treści:

Modne fryzury dla dwulatka

Modna fryzura dla dwulatka to przede wszystkim fryzura wygodna. Wybierając uczesanie dla dziecka, rzadko sięgamy po te z katalogów – na obcięcie włosów najczęściej decydujemy się ze względów praktycznych (chcemy „ujarzmić” włosy, sprawić, aby nie wchodziły do oczu i nie przeszkadzały podczas jedzenia), a nie dlatego, że zależy nam na najmodniejszym uczesaniu.

Fryzura dla dwulatka często zależy od ilości włosów – w końcu nie każdy maluch ma bujną czuprynę. Tempo wzrostu włosa jest kwestią indywidualną, jednemu dziecku będziemy musiały dość szybko podciąć włosy, inne na pierwszą wizytę u fryzjera wybierze się w przedszkolu.

Iść do fryzjera czy obciąć włosy samemu

Niektórzy decydują się na obcięcie włosów dziecku w domu, jednak nie zawsze jest to łatwe zadanie. Może uda nam się podciąć jedno pasemko i… na tym koniec. Obcinanie włosów śpiącemu dziecku może skończyć się niezbyt dobrze (jedno to bezpieczeństwo, drugie – rezultaty, które mogą nie być zadowalające).

Jeśli mamy taką możliwość, na pierwszą wizytę warto zapisać dziecko do salonu fryzjerskiego przeznaczonego dla najmłodszych klientów. Pracujący tam fryzjerzy mają doświadczenie w obcinaniu włosów dzieciom, a wyposażenie salonu przystosowane jest do potrzeb najmłodszych. W kolorowym wnętrzu znajdziemy niższe fotele (lub ruchome siedziska przypominające karuzele w salach zabaw), kolorowe narzutki czy ozdobione wesołym nadrukiem suszarki. Na koniec wizyty maluch może otrzymać pamiątkowy dyplom, ozdobiony kosmykiem włosów.

Dziecko może bać się obcinania włosów – może się obawiać, że to boli, że straci ucho. Pamiętaj, aby nie robić niczego na siłę. Pierwsza próba może zakończyć się niepowodzeniem, ale za jakiś czas obcięcie włosów nie będzie już stanowiło problemu. Jak przełamać lęk przed fryzjerem? Maluch może Ci towarzyszyć podczas Twoich wizyt w salonie, temat mogą pomóc oswoić także książki, np.

  • Pepe idzie do fryzjera, Anny-KarinGarhamn,
  • Zuzia idzie do fryzjera, Liane Schneider (z seriiMądra Mysz),
  • Gdy lew się wybiera do fryzjera, Katarzyny Zych i NatanaGrecha,
  • U fryzjera, Aleksandry Cieślak.

Fryzura dla chłopca dwulatka

Fryzura dla dwuletniego chłopca zależy od grubości włosów i preferencji jego rodziców. Jednym podobają się dłuższe fryzury (np.na pazia), dla innych strzałem w dziesiątkę będzie dla chłopca krótka fryzura (np. jeżyk). Uczesania mogą mieć wiele wariantów – krótkie włosy mogą mieć różną długość (włosy na środku głowy mogą być niezauważalnie dłuższe od tych po bokach, różnice mogą być też wyraźnie widoczne), z kolei przy dłuższej fryzurze kropką nadi może być grzywka – skośna, prosta lub zaczesana na boki.

Fryzura może dodać lat – krótkie fryzury dla chłopców sprawiają, że maluchy rosną w oczach. Nie zdziwcie się, jeśli do salonu wejdzie dwulatek, a wyjdzie z niego poważny mężczyzna.

Dlaczego dziecku nie rosną włosy?

Polecamy

Dlaczego dziecku nie rosną włosy?

U mamy burza loków, u taty czoło wcale nie wysokie, a dwuletni potomek – ani jednego włoska, łysy jak przysłowiowe kolano. Czy czupryna malucha kiedyś zgęstnieje? Jeśli tak, to kiedy? A może już pora, by szkraba obejrzał dermatolog i odpowiedział na pytanie, dlaczego dziecku nie rosną włosy? Spokojnie, postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Czytaj

Fryzura dla dziewczynki dwulatki

Wybierając się do fryzjera z dwulatką, często decydujemy się jedynie na podcięcie końcówek i obcięcie grzywki. Skupiamy się na tym, jaką fryzurę dla dwuletniej dziewczynki będziemy mogły wyczarować na co dzień – czy nasza córeczka będzie chciała nosić spinki lub opaski, czy wytrzyma w uczesaniach, które zrobimy. A tych jest mnóstwo: to zarówno klasyczne kucyki i warkocze, jak i przeróżne ich warianty. Na główce naszej córki może pojawić się dowolna liczba kucyków, możemy je łączyć, ozdabiać… Podobnie z warkoczami – możemy zapleść warkocz klasyczny, francuski, holenderski lub kłos. Nawet z cienkich włosów stworzymy wiele fryzur, ale na pierwszym miejscu musi być komfort dziecka. Gumki mogą „ciągnąć”, kucyki przeszkadzać w wygodnym ułożeniu się na poduszce. W pierwszych latach najwygodniejsza fryzura dla dziewczynki to po prostu rozpuszczone włosy.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź