Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu – wyprawka dla mamy i dziecka

Kobieta przed porodem bardzo się stresuje. To naturalne, w końcu niebawem na świat przyjdzie jej potomek i nie ma co ukrywać – nic już nie będzie takie samo. Każda mama martwi się też o to, by poród odbył się bez komplikacji i maleństwo urodziło się zdrowe. Dobrze przygotowana i spakowana walizka do porodu pozwoli nieco zmniejszyć stres, przynajmniej o to, że wszystko, co potrzebne, mamy przy sobie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu – przygotuj dokumenty do porodu

Jeżeli wybrałaś Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, poród na pewno będzie przeprowadzony przez doskonale przygotowanych lekarzy i położne. O to możesz być spokojna. Trzeba jednak pamiętać, że nie wiesz dokładnie, kiedy maleństwo zechce przyjść na świat i może cię tym zaskoczyć. Dlatego wyprawka do szpitala musi być zaplanowana trzy, cztery tygodnie przed planowanym terminem porodu. Pakowanie się na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem, nie zawsze jest na to czas i w stresie łatwo zapomnieć o niektórych rzeczach.

Co powinna zawierać wyprawka do szpitala? 

Wszystkie te rzeczy, które mogą się przydać świeżo upieczonej mamie i jej dziecku po porodzie i na najbliższe dni, które spędzą w szpitalu. Oprócz tego ważne są dokumenty, m.in.:

  • karta ciąży,
  • dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość),
  • najważniejsze badania z ostatnich miesięcy.

Rozpiska szczegółowych dokumentów, które należy zapakować przed przyjazdem do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, znajduje się poniżej.

O czym musisz pamiętać, pakując wyprawkę do szpitala?

Wyprawka do szpitala powinna zawierać kosmetyki dla mamy i dziecka oraz ubrania na pobyt w placówce oraz na wyjście ze szpitala. Przydać może się też butelka wody mineralnej. Co jeszcze powinna zawierać walizka rodzącej? Dokładna lista znajduje się na poniższej grafice, którą możesz również pobrać!

POBIERZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu – jak przygotować wyprawkę dla dziecka i mamy

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź