Szpital Żeromskiego w Krakowie – Torba do szpitala dla mamy 

Ustalenie terminu porodu jest bardzo ważne dla każdej mamy. W umówionym dniu stawiamy się w szpitalu na oddziale i zaczynamy końcowy etap ciąży. Dobrze jest mieć przy sobie wyprawkę dla mamy i dziecka, która ułatwi nam pobyt.

Co powinna zawierać torba do porodu?

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie to miejsce, w którym będziesz czuć się komfortowo. Nawet jeśli sam poród jest dla ciebie bardzo stresujący i masz wiele obaw, możesz być spokojna. Z pewnością spokój zapewni ci też świadomość, że zabrałaś do szpitala wszystko, co będzie ci potrzebne.

Tak zwana torba do porodu lub wyprawka dla mamy i dziecka musi zawierać przedmioty, które dla was obojga będą niezbędne podczas pobytu w szpitalu. Zabierz ze sobą koszule nocne, szlafrok, ręczniki, ale i ubranka oraz pieluchy dla dziecka.

Między innymi wymienione niżej rzeczy powinny znaleźć się w torbie do szpitala:

  • produkty higieny osobistej;
  • podpaski poporodowe;
  • pieluchy tetrowe i pampersy;
  • kocyk lub rożek dla dziecka;

Torba do szpitala – z czego zrezygnować?

Spakowałaś się i okazało się, że twoja torba wygląda jak walizka na dwutygodniowe wczasy? Nic nie szkodzi. Jednak możliwe, że spakowałaś rzeczy, które w ogóle się nie przydadzą. Zdaj się na doświadczenie innych mam i położnych i nie zabieraj ze sobą nadmiaru rzeczy.

Sprawdź jeszcze raz, czy masz wszystko z listy podanej na grafice. Pobierz ją też na swoje urządzenie.

POBIERZ

Szpital Żeromskiego w Krakowie – Torba do szpitala dla mamy

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź