medicover

Szpital Medicover w Warszawie – Wyprawka do szpitala dla mamy 

Ostatnie dni przed porodem mogą być stresujące. Niecierpliwie czekasz, aż zacznie się poród i będziesz mogła przywitać swoje dziecko po raz pierwszy. Dobrze jest przygotować się już wcześniej do pobytu w szpitalu i spakować potrzebne rzeczy dla ciebie, ale i dla dziecka.

Co zabrać do szpitala na poród?

Torbę, którą zabierzesz do szpitala Medicover w Warszawie, spakuj na kilka tygodni przed porodem. Dlaczego? Może ci się wydawać, że to za wcześnie, ale też nie możesz pakować się na ostatnią chwilę, bo wtedy z łatwością o czymś zapomnisz! Jeśli zaczniesz pakować wyprawkę powoli i systematycznie, włożysz do torby wszystko, co ci się przyda. Pamiętaj, że to nie jest bagaż tylko dla ciebie. Musisz też zabrać rzeczy dla dziecka.

To ci się przyda:

  • dokument tożsamości;
  • teczkę z kartą ciąży i aktualnymi wynikami badań;
  • wygodną piżamę lub koszulę nocną z guzikami na piersi;
  • szlafrok i kapcie;
  • ubranko dla dziecka na wyjście ze szpitala.

Wyprawka dla noworodka do szpitala

Kompletując rzeczy, które zabierzesz ze sobą do szpitala, weź też kilka ważnych produktów dla maleństwa. Choć ubranka dla noworodków są piękne, to musisz pamiętać, aby były też wygodne w użytkowaniu. Zabierz ze sobą choć trzy zestawy ubranek, które łatwo się rozpina, aby zmienić pieluszkę. Potrzebny ci będzie też kocyk czy delikatny ręcznik.

O tym, co jeszcze zabrać, mówi grafika, którą możesz również pobrać na swoje urządzenie:

POBIERZ

Szpital-Medicover-al.-Rzeczpospolitej-w-Warszawie

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź