Szpital Madalińskiego w Warszawie – Torba do porodu

Pobyt w szpitalu może być dla ciebie stresujący. Zwłaszcza gdy pierwszy raz zostaniesz mamą, możesz mieć różne obawy. Powinnaś jednak zadbać o to, aby podczas pobytu w szpitalu niczego ci nie brakowało. Jak to zrobić? Jeśli spakujesz wyprawkę dla siebie i dziecka, będziesz spokojna, że wszystko masz pod ręką.

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ – wyprawka, którą powinnaś mieć ze sobą

Wiele osób na pewno pyta cię, czy masz już przygotowaną wyprawkę i spakowaną torbę do szpitala. Czym jest taka wyprawka? Przede wszystkim są to rzeczy, których będziecie używać w szpitalu. Musisz spakować rzeczy dla siebie i dla malucha. Możesz też zabrać ze sobą ulubioną książkę czy wygodną poduszkę. Ale priorytetowo powinnaś spakować rzeczy praktyczne i użyteczne dla was obojga. Sama torba nie powinna być zbyt duża i ciężka.

Rodząc w szpitalu Madlińskiego, torba do porodu powinna zawierać najpotrzebniejsze dla ciebie rzeczy. Ale jak ocenić, co się przyda, a co jest zbędne? Zacznij przygotowania na spokojnie. Najlepiej na kilka tygodni przed terminem porodu. Będziesz miała czas zastanowić się, co ze sobą zabrać, a co jednak się nie przyda.

Zawsze powinnaś mieć ze sobą:

  • ważny dokument np. dowód osobisty;
  • dokumenty medyczne obejmujące przebieg ciąży oraz aktualne badania;
  • leki, jeśli przyjmujesz jakieś na stałe;
  • szlafrok i wygodną piżamę;
  • produkty higieny osobistej.

Co jeszcze ci się przyda? Listę znajdziesz na grafice z możliwością pobrania na własne urządzenie:

POBIERZ

Szpital Madalińskiego w Warszawie – Torba do porodu

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź