Szpital im. Św. Rodziny w Poznaniu

Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Św. Rodziny w Poznaniu – wyprawka do szpitala

Wiele kobiet obawia się porodu, tego, czy wszystko przebiegnie prawidłowo, czy dziecko będzie zdrowe itp. Warto więc robić wszystko, by zminimalizować stres, który towarzyszy tej chwili. Pomóc w tym bez wątpienia może świadomość, że walizka do porodu jest odpowiednio spakowana.

Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Św. Rodziny w Poznaniu – pamiętaj o dokumentach

Możesz być spokojna, że jeśli wybrałaś Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Św. Rodziny w Poznaniu, poród będzie przeprowadzony naprawdę fachowo. W placówce pracuje bowiem doświadczona, wykwalifikowana kadra. Lekarze oraz położne profesjonalnie podchodzą do swojej pracy, do tego udzielają też wsparcia ciężarnej, by poród wiązał się z jak najmniejszym stresem. Okazuje się, że niepokój może też zmniejszyć dobrze przygotowana wyprawka do szpitala. Kobieta nie musi się bowiem martwić, że po urodzeniu dziecka nie będzie miała np. koszuli na zmianę czy kosmetyków do pielęgnacji siebie i maleństwa. Istotne jest także to, by spakować najpotrzebniejsze dokumenty. Poród może rozpocząć się często w dość zaskakującym momencie, a niektóre z nich będą potrzebne już podczas przyjęcia na oddział, chodzi tu m.in. o:

  • dokument potwierdzający tożsamość rodzącej (dowód osobisty lub paszport);
  • kartę przebiegu ciąży;
  • grupę krwi matki.

Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka – to może się przydać

Dobrze spakowana walizka rodzącej może dać jej poczucie, że ma wszystko, co najpotrzebniejsze dla siebie i maleństwa. Da jej to poczucie, że nie będzie zmuszona prosić innych o podstawowe produkty, jak np. podkłady poporodowe czy pieluszki dla potomka. Co jeszcze powinna ze sobą mieć? Na pewno ubrania i bieliznę.

 

Dokładną rozpiskę o tym, co powinno znaleźć się w wyprawce do szpitala, znajdziesz poniżej. Checklistę możesz również pobrać!

POBIERZ

Szpital-Ginekologiczno-Położniczy-im.-Św.-Rodziny-w-Poznaniu

 

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź