Szpital Falkiewicza – wyprawka dla noworodka i mamy

Szpital Falkiewicza – wyprawka dla noworodka i mamy

Narodziny potomka to bez wątpienia wyjątkowy czas w życiu każdej mamy. Jest to jednak też bardzo stresująca chwila, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Dlatego walizka do porodu powinna być przygotowana dużo wcześniej, by później mieć pewność, że znajdują się w niej wszystkie niezbędne rzeczy.

Walizka rodzącej – co powinno się w niej znaleźć?

Walizka rodzącej nie musi być duża, nie ma potrzeby brania kilku par spodni, bluz itp. Należy pamiętać, że zazwyczaj świeżo upieczona mama i jej maleństwo nie zostają w szpitalu dłużej niż 2–3 dni. Dlatego powinny znaleźć się tam ubrania do wyjścia ze szpitala – w przypadku mamy lepiej zapakować coś luźniejszego, bo na powrót wagi sprzed ciąży trzeba trochę poczekać. Koniecznie należy też zapakować podkłady poporodowe. Co jeszcze może się przydać? Szczegółową listę znajdziesz poniżej.

Szpital im. A. Falkiewicza – jakie dokumenty będą potrzebne

Szpital Specjalistyczny im. A Falkiewicza – poród w tej placówce z pewnością odbędzie się zgodnie z najwyższymi standardami, które obowiązują w placówkach medycznych. Miejsce to cieszy się bardzo dobrą opinią świeżo upieczonych mam. Fachowa opieka wykwalifikowanego personelu sprawia, że kobiety są znacznie spokojniejsze o bezpieczeństwo swoje i swojego dziecka. Aby komfort psychiczny był jeszcze większy, kluczowa jest wyprawka do szpitala. Lekarze i położne radzą ciężarnym, by przygotować ją nawet miesiąc wcześniej, bowiem nigdy nie wiadomo, czy poród nie zacznie się przed terminem, a pakowanie się w pośpiechu nie jest dobrym rozwiązaniem. Wówczas na pewno się o czymś zapomni.

Wyprawka do szpitala to nie tylko ubrania dla maleństwa i mamy. Do tego potrzebne są oczywiście kosmetyki, pieluszki i inne artykuły potrzebne w pierwszych chwilach życia dziecka. Istotne jest również zapakowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do przyjęcia do szpitala oraz karta ciąży i badania, które były przeprowadzane w ostatnich miesiącach.

Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie, zgłaszając się do szpitala? Przede wszystkim:

  • dokument potwierdzający tożsamość matki najczęściej dowód osobisty, ewentualnie paszport;
  • karta ciąży;
  • dokument, który określa grupę krwi ciężarnej.

Szczegółową listę dokumentów potrzebnych do przyjęcia do Szpitala Specjalistycznego im. A Falkiewicza znajdziesz na grafice poniżej, którą możesz również pobrać!

POBIERZ

wyprawka dla noworodka i mamy

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź