Szpital Copernicus w Gdańsku – wyprawka do szpitala dla mamy

Szpital Copernicus w Gdańsku – wyprawka do szpitala dla mamy

Po wyznaczeniu terminu porodu trzeba się przygotować do rozwiązania. Zawsze warto polegać na doświadczeniu innych mam, które mogą udzielić wielu cennych wskazówek. Musisz też pamiętać, aby wziąć ze sobą do szpitala wyprawkę dla siebie i dla dziecka.

Co zabrać ze sobą do szpitala?

Na oddział położnictwa i patologii ciąży w Szpitalu Copernicus w Gdańsku weź ze sobą tylko potrzebne rzeczy. Na pewno wiele słyszałaś o wyprawce, którą musisz wziąć ze sobą. Nie zostawiaj pakowania się do szpitala na ostatnią chwilę, ponieważ w ferworze zdarzeń możesz o czymś zapomnieć. Gdy spokojnie zaczniesz pakować torbę kilka tygodni przed wyznaczoną datą stawienia się w szpitalu, na pewno zabierzesz wszystko, co trzeba. Spróbuj się spakować w torbę średniej wielkości lub małą walizkę.

Co będzie ci najbardziej potrzebne? Zawsze weź ze sobą wygodną koszulę nocną i szlafrok. Przydadzą się też ręczniki i przybory toaletowe. Zawsze miej ze sobą telefon i ładowarkę. A co wziąć dla dziecka? Też musisz mieć kilka kompletów ubranek, które można łatwo założyć i zdjąć.

Oprócz tego weź też:

  • aktualny dokument tożsamości;
  • bieżącą dokumentację medyczną;
  • plan porodu;
  • kocyk dla dziecka;
  • pieluszki jednorazowe.

I wiele innych rzeczy, które przedstawiono na tej prostej grafice, którą możesz również pobrać.

POBIERZ

Copernicus-Podmiot-Leczniczy-w-Gdansku

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź