Oddział Położniczo-Ginekologiczny Lutycka – Wyprawka dla noworodka i mamy

Każda kobieta z przejęciem oczekuje chwili swojego porodu. Bez względu na to, czy na świat przechodzi pierwszy, czy kolejny potomek. Do tej chwili na pewno należy się odpowiednio przygotować, wówczas poziom stresu będzie znacznie niższy. Walizka do porodu powinna więc być spakowana wcześniej i muszą znaleźć się w niej rzeczy, które naprawdę będą potrzebne.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny Lutycka – pamiętaj o dokumentach! Unikniesz zbędnego stresu!

Gdy wybrałaś Oddział Położniczo-Ginekologiczny Lutycka, poród odbędzie się bez wątpienia na wysokim poziomie. W placówce pracują lekarze i położne z ogromną, fachową wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, którzy do każdego pacjenta podchodzą w sposób indywidualny. Aby komfort ciężarnej pacjentki był jeszcze większy, potrzebna jest dobrze przygotowana wyprawka do szpitala. Istotne jest to, by mieć ją przygotowaną ze sporym wyprzedzeniem. Mówi się, że walizka rodzącej powinna być spakowana nawet miesiąc przed planowanym rozwiązaniem. To ważne, bowiem jeśli poród się zacznie, zazwyczaj emocje są na tyle duże, że mało która kobieta będzie miała czas i możliwości na pakowanie rzeczy do szpitala.

Kluczowe jest przygotowanie odpowiednich dokumentów, które będą potrzebne już podczas przyjęcia na oddział. Są to m.in.:

  • dowód osobisty lub paszport,
  • karta ciąży,
  • grupa krwi matki.

Szczegółową listę dokumentów, które należy mieć ze sobą zgłaszając się przed porodem na Oddział Położniczo-Ginekologiczny Lutycka, znajdziesz poniżej.

Wyprawka do szpitala – co powinna zawierać?

Walizka rodzącej nie musi być duża. Nie chodzi o to, by pakować do niej wszystko, co przyjdzie ci do głowy, a jedynie to, co naprawdę będzie potrzebne po porodzie i podczas kilkudniowego pobytu w szpitalu. Na pewno warto tam włożyć bieliznę na zmianę, kosmetyki dla mamy i dziecka czy pokłady poporodowe. Co jeszcze warto wziąć? Szczegółową listę rzeczy znajdziesz poniżej. Zachęcamy do pobrania checklisty na swoje urządzenie!

POBIERZ

Oddział Położniczo-Ginekologiczny Lutycka – Wyprawka dla noworodka i mamy

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź