Jakie zamiany zachodzą w jamie ustnej w ciąży i jak o nią dbać? Wyjaśnia lek. dent. Karolina Spodzieja Jakie zamiany zachodzą w jamie ustnej w ciąży i jak o nią dbać? Wyjaśnia lek. dent. Karolina Spodzieja/ iStock

Jakie zamiany zachodzą w jamie ustnej w ciąży i jak o nią dbać? Wyjaśnia lek. dent. Karolina Spodzieja

Słyszałaś, że w ciąży nie powinno się leczyć zębów? Nic bardziej mylnego! To tylko jeden z licznych mitów na temat jamy ustnej w tym okresie. Na wszystkie ważne pytania na ten temat odpowiada lek. dent. Karolina Spodzieja.

Ciąża to czas, kiedy powinnyśmy szczególnie o siebie dbać – również o naszą jamę ustną. Choć może wydawać się, że jedno nie jest związane z drugim, to higiena jamy ustnej ma bardzo ważny wpływ na rozwijający się płód! O tym, dlaczego jest ona tak istotna oraz jak zadbać o swoje zęby i dziąsła, opowiada lek. dent. Karolina Spodzieja. Ekspertka odpowiada także na takie pytania, jak: Czy ciąża jest czynnikiem ryzyka chorób jamy ustnej? Jak zmienia się jama ustna w ciąży? Czy leczenie zębów w ciąży jest niebezpieczne? Na czym polega profilaktyka próchnicowa? Rozmowa z ekspertką odbyła się w ramach VII Warszawskich Dni Promocji Zdrowia. Powinna zobaczyć ją każda mama w ciąży!

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź