Czy w ciąży można bezpiecznie zażywać leki? Odpowiada dr Agnieszka Piechal Beautiful pregnant woman taking a medicine pill ofCzy w ciąży można bezpiecznie zażywać leki? Odpowiada dr Agnieszka Piechal/ iStock

Czy w ciąży można bezpiecznie zażywać leki? Odpowiada dr Agnieszka Piechal

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, w jej głowie pojawia się wiele różnych pytań - między innymi o to, czy można w tym okresie bezpiecznie przyjmować leki. O tym, w jakich sytuacjach można stosować preparaty sprzed ciąży, a kiedy i jakich substancji lepiej unikać, mówi dr Agnieszka Piechal, farmakolożka kliniczna i neurolożka.

Jakie preparaty można odstawić w ciąży? W którym trymestrze powinnyśmy być szczególnie ostrożne ze stosowaniem leków? I dlaczego zawsze przed przyjmowaniem ich przyjmowaniem w ciąży powinnyśmy skonsultować się z lekarzem? Na te i inne pytania opowiada dr Agnieszka Piechal, farmakolożka kliniczna i neurolożka na webinarze w ramach VII Warszawskich Dni Promocji Zdrowia. Ekspertka wyjaśnia między innymi, jakie jest ryzyko związane ze stosowaniem leków w ciąży, wymienia zasady ich zażywania w ty okresie oraz wyjaśnia, skąd czerpać informacje na ten temat. To naprawdę warto zobaczyć!

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź