Ginekologiczno-Położniczy Szpital - wyprawka do szpitala

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Marcinkowskiego – wyprawka dla noworodka i mamy

Poród to stresujący, aczkolwiek niezapomniany moment w życiu kobiety. Warto się do niego przygotować, by zmniejszyć i tak duży stres w tym czasie. Jeśli będziesz miała świadomość, że walizka do porodu jest już przygotowana, z pewnością będziesz spokojniejsza.

Co trzeba zabrać na poród w Szpitalu K. Marcinkowskiego w Poznaniu?

Brak odpowiednich dokumentów może wywoływać dodatkowy niepokój oraz stres

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu – poród w tym miejscu to bez wątpienia dobra decyzja. Wykwalifikowany personel medyczny z pewnością zadba o to, by wszystko przebiegło prawidłowo. Dla jeszcze większego spokoju potrzebna jest pewność, że wyprawka do szpitala zawiera wszystko, czego będziesz potrzebowała ty oraz twoje maleństwo. Dlatego tak ważne jest, by przygotować ją kilka tygodni przed planowanym terminem porodu. Szczególnie, że przecież ten może rozpocząć się kilka tygodni przed. Brak przygotowanej wyprawki może wywołać więc niepotrzebny, dodatkowy stres i zamieszanie.

Wyprawka do szpitala to najpotrzebniejsze rzeczy dla świeżo upieczonej mamy i jej dziecka, które przydadzą się podczas pobytu w szpitalu, a których nie zagwarantuje placówka. Oprócz rzeczy dla maleństwa, przyborów i ubrań dla mamy ważne jest, by zapakować wszystkie niezbędne dokumenty, które będą potrzebne m.in. podczas przyjęcia na oddział. Wśród nich powinny znaleźć się:

  • dokument potwierdzający tożsamość kobiety, np. dowód osobisty lub paszport,
  • najważniejsze badania,
  • dokument, który potwierdza grupę krwi.

Dokładna lista najważniejszych dokumentów, które trzeba przygotować dostępna jest poniżej.

Wyprawka do szpitala – o czym należy pamiętać?

Walizka rodzącej nie musi być wypakowana po brzegi. Powinny znaleźć się w niej rzeczy, które z pewnością będą potrzebne kobiecie po porodzie oraz jej dziecku. Na pewno przydadzą się podkłady poporodowe, koszula nocna, pieluszki i ubranka niemowlęce.

Sprawdź co trzeba zabrać ze sobą do szpitala i pobierz checklistę na swoje urządzenie!

POBIERZ

Ginekologiczno-Położniczy-Szpital-Kliniczny-Uniwersytetu-ul.-Polna-w-Poznaniu

 

 

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź