pluszaki zaprojektowane przez dziecko dla ikea materiały prasowe

8-latka z Polski finalistką w światowym konkursie IKEA

„Zabawa to poważna sprawa” to kampania IKEA, która spełnia marzenia dzieci, realizując wybrane projekty maskotek, zaprojektowane przez najmłodszych. Spośród 87 tysięcy nadesłanych prac z całego świata wybrano tylko 5, w tym propozycję z Polski. Projekt 8-letniej Natalii urzekł rysunkiem uśmiechniętej foki ukrywającej w kieszeni małą rybkę.

Spis treści:

Konkurs "Zabawa to poważna sprawa"

Wyjątkowa seria pluszaków zaprojektowanych przez dzieci jest elementem międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”. Jej celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, uczenia się i rozwoju w najbiedniejszych regionach świata. W tym roku po raz czwarty zaproszono dzieci do przesłania projektów swoich wymarzonych pluszaków. Spośród 87 tysięcy nadesłanych projektów, wybrano 5. Wśród zwycięskich projektów znalazła się uśmiechnięta foczka, narysowana przez 8-letnią Natalię z Warszawy.

8-latka z Polski finalistką konkursu IKEA

Poniżej znajduje się projekt 8-letniej Natalii z Warszawy, który został doceniony przez IKEA

pluszaki: jednorożec, foka, ryba
Jury wyróżniło również propozycje dzieci z Chin, Korei Południowej, Islandii i Szwecji.

Konkurs IKEA – spełnia dziecięce marzenia

To ogromne wyróżnienie, a także wielka radość, że realizujemy marzenia dzieci – „ożywiając” ich rysunki i zmieniając je w pluszowe zabawki. Jesteśmy także niezwykle dumni z tego, że dzieci tak chętnie angażują się w działania na rzecz swoich rówieśników, o czym świadczy liczba zgłoszonych prac. Bo SAGOSKATT to nie tylko seria zabawnych i uroczych pluszaków, ale też symbol zaangażowania społecznego i ekologicznego od najmłodszych lat. Całkowity dochód z jej sprzedaży przekazujemy działającym lokalnie grantobiorcom – podkreśla Katarzyna Dulko-Gaszyna, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail.

To nie pierwszy raz, kiedy autorem zwycięskiego projektu jest dziecko z Polski. IKEA wyprodukowała już sympatycznego pająka autorstwa 9-letniego Huberta z Białegostoku.

rynunek i maskotka pająka

Konkurs IKEA – co miał na celu?

Prace małych projektantów posłużą jako inspiracja do stworzenia limitowanej serii zabawek, która jeszcze w tym roku pojawi się w sklepach Ikea. Koncern przekonuje, że zabawa jest niezbędna dla dobrego samopoczucia i prawidłowego rozwoju najmłodszych, a wiele dzieci na całym świecie nie ma warunków do bezpiecznej zabawy. Do końca 2017 roku Ikea Foundation przekazała 45 milionów euro na projekty wspierające rozwój dzieci.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź