Laurka dla nauczyciela przedszkola - jak zrobić? Laurka dla nauczyciela przedszkola – jak zrobić?/ fot. AdobeStock

Laurka dla nauczyciela przedszkola – jak zrobić?

Laurka dla nauczyciela przedszkola będzie wspaniałą niespodzianką. Można podarować ją z okazji Dnia Edukacji Narodowej, urodzin lub na zakończenie roku szkolnego. Jak zrobić ładną laurkę dla pani przedszkolanki?

Spis treści:

Laurka dla wychowawczyni przedszkola – mała rzecz, a cieszy

Laurka to przepiękny podarunek, często cenniejszy od kwiatów czy kosztownego prezentu. Choć jest mała i niepozorna, sprawi wychowawczyni przedszkola wiele radości. Najważniejsze, by była wykonana samodzielnie, z pomysłem i wręczona szczerze, z uśmiechem na twarzy. Laurka ma charakter osobisty i jest wspaniałą pamiątką na lata.

Jak zrobić laurkę

Własnoręcznie wykonana laurka dla nauczyciela przedszkola to najpiękniejszy prezent, jaki można podarować. Najlepiej wykonać ją z kolorowego papieru i dodatkowych akcesoriów, np. serwetki imitującej koronkę, koralików, suszonych kwiatów, tasiemki, guzików czy naklejek. Jak zrobić ładną laurkę? 

  • Laurka stworzona metodą quillingu. Quilling to technika układania obrazków ze zrolowanych pasków kolorowego papieru. Kolorowe kartki tniemy na cienkie, długie paski, a następnie zwijamy w rulonik lub układamy według wymyślonego wzoru. Ślimaczki z papieru przyklejamy do laurki. Kartę dodatkowo możemy ozdobić kokardą lub koralikami. Nie zapominamy o życzeniach! 
  • Laurka z kolorowych nitek. Do przygotowania kartki z życzeniami potrzebne są: kolorowy papier, nożyczki, kolorowe nitki, igła i ołówek. Kartkę składamy na pół. Na pierwszej stronie rysujemy dowolny wzór, np. bukiet kwiatów, słońce. Laurkę rozkładamy i wzdłuż narysowanych linii nakłuwamy kartkę – dziurka przy dziurce. Nitkę nawlekamy na igłę i kolorowymi nitkami „wyszywamy” kartkę. 
  • Laurka w ramce. To kreatywna, rzadko spotykana, ale bardzo ciekawa laurka. Potrzebować będziemy: ramki na zdjęcia dowolnej wielkości, wywołanego zdjęcia, kolorowej kartki, elementów dekoracyjnych, nożyczek i kleju. Fotografię, którą chcemy umieścić w ramce, przycinamy i naklejamy na kartkę. Kartkę przyozdabiamy koralikami, guzikami, wstążkami lub brokatem. Przygotowaną laurkę wkładamy do ramki na zdjęcie. 
  • Laurka w kształcie dłoni. Odrysowujemy dłoń dziecka na grubej kartce papieru. Dokładnie wycinamy i przyozdabiamy. Możemy wykorzystać tasiemki, kokardki, guziki czy np. oczka kreatywne. Z drugiej strony rączki piszemy życzenia dla nauczyciela przedszkola.
  • Wycinanka. Taka laurka znaczy więcej niż drogocenny prezent. Wycięty obrazek przedstawiający dziecko i trzymającą go za rękę panią przedszkolankę sprawi wiele radości. Taką laurkę można oprawić w ramkę.
  • Laurka z suszonych kwiatów. Do przygotowania wiosenno-letniej laurki można wykorzystać wysuszone kwiaty, a tę jesienną warto przyozdobić czerwono-brązowymi liśćmi.

Jak zachęcić dziecko do robienia laurek

Przygotowywanie laurki – rysowanie, wycinanie i malowanie – rozwija wyobraźnię, uczy dziecko, jak prawidłowo trzymać kredkę, mazak czy ołówek. Niestety wielu dzieciom prace plastyczne wydają się nudne i nie przejawiają nimi zainteresowania. Zamiast przygotować samodzielne laurkę dla wychowawczyni w przedszkolu, wolałyby kupić gotową kartkę lub wręczyć bukiet kwiatów. Jak zachęcić dziecko do zrobienia laurki?

  • Wypowiedzenie magicznego słowa „niespodzianka” sprawia, że dzieci chętniej biorą udział w placach plastycznych. Opowiedz, że przygotowana dla przedszkolanki laurka będzie wielką niespodzianką, która sprawi wiele radości.
  • Kluczem do sukcesu jest odpowiednia motywacja. Kładąc przed dzieckiem kartkę papieru, kredki i inne ozdoby, nie zainteresujemy go przygotowaniem laurki dla nauczyciela przedszkola. Lepiej zarazić dziecko własnym zapałem. Pokażmy, jakie ciekawe prace można stworzyć za pomocą kredek czy farb. Zmotywowane dziecko prędzej czy później rozpocznie przygotowanie kartki dla wychowawcy.
  • Miejscem, w którym przedszkolak przygotuje laurkę, wcale nie musi być biurko w pokoju. Równie dobrze możecie wybrać się do ogrodu lub do parku, gdzie pozbieracie liście czy kwiaty, które wykorzystacie do stworzenia upominku.
Z rączki do rączki – jak ćwiczyć umiejętności manualne dziecka

Polecamy

Z rączki do rączki – jak ćwiczyć umiejętności manualne dziecka

Ugniatanie plasteliny, rysowanie, rozpinanie guzików, a nawet… wieszanie prania. Każda czynność, jaką maluch wykonuje palcami, przybliża go do biegłości w ręcznym pisaniu.

Czytaj

Wspólne robienie laurek!

Nic nie sprawia dzieciom tyle radości, co spędzanie czasu z rodzicami. Wspólne zabawy i prace plastyczne rozwijają kreatywność, zachęcają do nabywania nowych umiejętności i wzmacniają więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Wspólne robienie laurki daje dziecku przekonanie, że robi coś ważnego i ciekawego. Skoro rodzic też bierze w tym udział, to oznacza to dla dziecka jedno – fajną zabawę, w którą warto się zaangażować.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź