kładzenie niemowlaka na brzuchu Jak, kiedy i po co kłaść niemowlaka na brzuchu? / Ilustracja stworzona za pomocą AI

Jak kłaść noworodka na brzuchu? Nieprawidłowe leżenie na brzuchu niemowlaka

Pozycja na brzuchu jest pierwszą, jakiej doświadcza noworodek chwilę po przyjściu na świat. To nie tylko najlepsza gimnastyka mięśni rąk, szyi i karku, ale także doskonały sposób na poprawę perystaltyki jelit i zapobiegania kolkom. Dlaczego „brzuszkowanie”, jak niekiedy określa się tę czynność, jest potrzebne do prawidłowego rozwoju? Kiedy zacząć to robić?

Spis treści:

Dlaczego leżenie na brzuszku jest ważne dla rozwoju niemowlaka?

Kiedy dziecko przychodzi na świat, jego pierwszym kontaktem z matką jest pozycja brzuch do brzucha. W pierwszych miesiącach życia maluch uwielbia przytulać się do mamy w ten sposób, czerpiąc z tej pozycji poczucie bezpieczeństwa. Słyszy wtedy bicie jej serca i odgłosy pracujących jelit, tak jak w czasie, kiedy rozwijał się w jej ciele.  

Lekarze i położne zalecają układanie noworodka na brzuchu już od pierwszych dni życia. Tego rodzaju kontakt ciała ze strukturą podłoża jest nie tylko świetnym treningiem sensorycznym, ale też przygotowaniem do nabywania nowych umiejętności motorycznych.  

Pierwsze treningi mięśni rąk, szyi i karku wspierają prawidłowy przebieg kolejnych etapów rozwoju ruchowego, takich jak podnoszenie głowy, przewracanie się z boku na bok, dźwiganie się na wyprostowanych ramionach, wreszcie siadanie i raczkowanie. Noworodek kładziony na brzuchu wspiera tak pracę swoich jelit – pozycja pronacyjna pomaga w pozbywaniu się gazów, zmniejsza też ryzyko występowania kolek w kolejnych miesiącach życia.  

W pozycji na brzuchu noworodek obserwuje swoje otoczenie z innej perspektywy, co wspiera prawidłowy rozwój zmysłów i koordynację wzrok-ruch. 

Kolka u noworodka – objawy, przyczyny, ile trwa, sposoby radzenia sobie z kolką niemowlęcą

Polecamy

Kolka u noworodka – objawy, przyczyny, ile trwa, sposoby radzenia sobie z kolką niemowlęcą

Kolka to stosunkowo częsta dolegliwość, która pojawia się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Choć wielu rodzicom spędza sen z powiek, to na szczęście rzadko kiedy jest powodem do poważnego niepokoju. Czym jest kolka niemowlęca i jak sobie z nią radzić?

Czytaj

Kiedy kłaść noworodka na brzuchu? Ile razy dziennie?

Choć nie ma wątpliwości, że kładzenie noworodka na brzuchu jest uzasadnione i wskazane, istnieją nieznaczne rozbieżności w zaleceniach dotyczących tego, kiedy powinno się zacząć to robić. Wielu zwolenników ma opinia, że można to robić od pierwszych dni życia. Na oddziale neonatologicznym często można obserwować kilkudniowe maluszki śpiące w tej pozycji.  

Popularne jest także zalecenie, by układać malucha na brzuchu po odpadnięciu kikuta pępowiny, czyli po 2-3 tygodniach życia. O ile jeszcze trzy dekady temu skłaniano się do opinii, że pozycja na boku jest dla noworodka najbardziej wskazana a z kładzeniem na brzuchu należy zaczekać do wygojenia pępka, o tyle zalecenia z ostatnich lat zalecają podejmowanie pierwszych prób wcześniej.  

Jak wynika z badań naukowych, zabawa i leżenie na brzuchu ma wpływ na nabywanie przez dziecko kolejnych umiejętności. Zdecydowanie warto poświęcić czas na przystosowanie dziecka do tej pozycji, choć początkowo wcale nie musi być z niej zadowolone.  

Już w drugim miesiącu życia niemowlęta układane na brzuchu sprawnie unoszą głowę, a w czwartym miesiącu sprawnie wykonują obroty ciała. Poza wspieraniem harmonijnego rozwoju motorycznego, układanie niemowlęcia na brzuchu ma wiele innych korzyści, m.in. prawidłowy rozwój wzroku, przechodzenie w odpowiednim czasie i kolejności kamieni milowych, sprzyja prawidłowemu kształtowaniu się główki.  

To, ile razy dziennie kłaść niemowlę na brzuchu, zależy od kondycji malucha po porodzie i ogólnego stanu jego zdrowia. Na początek powinny to być dwie-trzy krótkie próby w ciągu dnia. Krótkie, tzn. nie dłużej niż minutę-dwie. Z czasem powinno się wydłużać te sesje. Docelowo optymalny czas pozostawania noworodka w pozycji na brzuchu to 20-30 minut łącznie. Niemowlęta od 3.-4. miesiąca życia mogą bawić się w pozycji na brzuchu więcej niż godzinę i nie ma górnej granicy czasu trwania tej aktywności.  

Dobrze jest zaobserwować, jaka pora na ćwiczenie leżenia dziecka na brzuchu jest najlepsza. Nie powinno się robić tego bezpośrednio po jedzeniu, by nie zwiększyć ulewania pokarmu. Warto też przed położeniem dziecka potrzymać je przez dłuższą chwilę w pozycji pionowej na rękach.  

Jak prawidłowo kłaść noworodka na brzuchu? Praktyczne wskazówki

Przed rozpoczęciem ćwiczeń z układania noworodka na brzuchu warto znaleźć optymalne miejsce. Nie zaleca się, by było to łóżeczko, ale przestrzeń o twardszym podłożu – specjalna mata albo miękki koc rozłożony na podłodze lub kanapie. 

Układając dziecko na brzuchu kierujemy jego głowę w bok, tak, by policzkiem dotykała podłoża. Bardzo ważne jest, by nic nie uciskało brzucha, by ubranie i pampers były w tym miejscu wygładzone.  

Na początku pozycja noworodka na brzuchu nie jest zbyt stabilna. Maleństwo wspiera się na podwiniętych nogach, pupę ma uniesioną do góry. Z czasem zaobserwujemy, że maluch intuicyjnie wydłuża nóżki zbliżając pupę do podłogi.  

Już kilkunastodniowe dziecko próbuje dźwigać główkę. Warto wtedy przesunąć jego ręce do przodu, by znajdowały się na wysokości barków. Taka pozycja jest dla niego zdecydowanie bardziej komfortowa.  

Nie wszystkie dzieci zaakceptują nową pozycję bez protestów. Zaleca się, by obserwować, kiedy dziecko zaczyna się irytować i odwracać je, by nie kojarzyło pozycji na brzuchu z dyskomfortem. Z czasem chwile, kiedy dziecko nie będzie protestować, będą dłuższe. Warto w tym czasie zabawiać dziecko uspokajającymi słowami, głaskaniem po plecach, pokazywaniem kolorowych rekwizytów.  

Twardy brzuszek u noworodka

Polecamy

Twardy brzuszek u noworodka

Jeśli odwiedzasz lekarza czy położną z noworodkiem (lub oni odwiedzają ciebie i twoje dziecko), obowiązkowym punktem wizyty jest badanie brzucha malucha. O czym świadczy twardy brzuch u noworodka i jakie są przyczyny tego problemu?

Czytaj

Nieprawidłowe leżenie na brzuchu niemowlaka – zagrożenia

Niechęć dziecka do leżenia na brzuchu może wynikać z błędów, jakie możemy popełnić układając go. Dyskomfort może spowodować ułożenie łokci poniżej barków. W tej pozycji ciężar ciała koncentruje się na główce i jest to bardzo męczące. By to poprawić, przesuwamy ręce do góry tak, by rączki znalazły się na wysokości barków, a nawet nieco powyżej nich.  

Niewygodne i niestabilne jest także ułożenie pupy uniesionej do góry przy mocno podwiniętych nóżkach. Noworodek naturalnie układa się w takiej pozycji, a powoduje ona dodatkowe obciążenie kręgosłupa szyjnego i napieranie ciężaru ciała na głowę. Jeśli widzimy, że dziecko jest w tej pozycji niespokojne i męczy się, można spróbować położyć rękę na pupie i pomóc mu ją obniżyć. 

Nieprawidłowe leżenie na brzuchu niemowlaka może być także konsekwencją naszych działań. Dziecko będzie protestować i męczyć się, kiedy będziemy musiało zadzierać głowę, by zobaczyć naszą twarz albo zabawkę. Niepokój i kręcenie się może być konsekwencją uwierania elementów ubrania czy źle zapiętej pieluchy. Nie będzie wygodnie, kiedy ułożymy na brzuchu dziecko ubrane w zapinane i zasuwane na zamek spodenki albo ozdobioną falbankami i wiązaniami na brzuchu sukienkę.  

Bardzo ważne jest, by nie układać na brzuchu dziecka, które jest głodne. Niekiedy pozycja na brzuchu może pomóc w uspokojeniu malucha, zwłaszcza, kiedy boli go brzuszek. Warto jednak pamiętać, że ten trik nie zawsze będzie skuteczny, czasami efekt będzie odwrotny.  

Z czasem pozostawanie w pozycji na brzuchu będzie coraz dłuższe, a dziecko nauczy się przekładać głowę czy obracać. Może się też okazać, że pozycja na brzuchu będzie dla nich wygodna także w czasie snu. Nie powinno się jednak na to pozwalać.  

Czy noworodek może spać na brzuchu? Bezpieczeństwo snu niemowlaka

Prowadzone od wielu lat zwłaszcza w USA badania wskazują na powiązanie spania dziecka na brzuchu z SIDS, czyli zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej. Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) w 2016 roku wydała wytyczne w sprawie minimalizowania tego zagrożenia. Zaleca się w nich m.in., by pozostawiać dziecko na brzuchu tylko wtedy, kiedy jest aktywne, a do snu przekładać je na plecy. Także pozycja na boku nie należy do najbezpieczniejszych, ponieważ niemowlę, zwłaszcza kilkumiesięczne, może z łatwością przełożyć się w śnie z boku na brzuch. 

A co w sytuacji, kiedy dziecko samo przekręci się z pleców na brzuch? Zalecenia mówią, że jeśli dziecko umie obracać się wyłącznie z pleców na brzuch, trzeba konieczne przekręcić je z powrotem. Jeśli widzimy, że dziecko sprawnie obraca się samo w obie strony, nie musimy tego robić.  

By zminimalizować zagrożenie powinno się zadbać o odpowiednio twardy materac w łóżeczku (taki, by dziecko nie zapadało się na nim). Na czas snu trzeba wyjąć z łóżeczka zabawki, elementy garderoby, zbędne koce, itd. Przede wszystkim poduszkę, bo obowiązuje zakaz jej używania w 1. roku życia a nawet dłużej, jeśli dziecko wysypia się, leżąc na płasko 

Zaobserwowano, że niemowlęta, które zmarły z powodu SIDS, częściej spały w jednym łóżku z mamą, która wcześniej paliła papierosy i piła alkohol. Zgodnie bowiem z trzyczynnikowym modelem ryzyka nieoczekiwanej śmierci dziecka w czasie snu przyczyną mogła być jego indywidualna podatność pod wpływem czynnika wyzwalającego, jakim może być właśnie dym z tytoniu czy opary alkoholu i leków. Zalecenia są jeszcze bardziej rygorystyczne – ponieważ dym tytoniowy i opary alkoholu z łatwością lokują się w tapicerce mebli, firanach czy zasłonach, w domu, gdzie jest niemowlę, w ogóle nie powinno się palić. 

Wśród wytycznych znalazło się także ssanie smoczka, zaleca się nawet, by podawać go dziecku w 1. roku życia, co także w pewnym stopniu chroni przed SIDS. Zaleca się, by w miarę możliwości karmić dziecko pokarmem naturalnym. Chroni to je przed zatruciami i odwodnieniem.  

Na marginesie, specjaliści nie zalecają używania urządzeń do monitorowania oddechu dziecka, jeśli jest ono zdrowe. Nie zaobserwowano, by taka kontrola miała jakikolwiek wpływ na poprawę statystyk związanych z SIDS, a ponieważ aparatura często sygnalizuje fałszywe alarmy, wprawia rodziców w większy stres. Monitoring może być jednak zalecany w niektórych chorobach związanych z występowaniem bezdechu u dziecka. Tymczasem SIDS to nie to samo co bezdech u noworodka 

Zaparcia u noworodka

Polecamy

Zaparcia u noworodka

Wśród przyczyn zaparć, szczególnie u noworodków, wymienia się niedojrzałość układu pokarmowego, a u niemowląt błędy żywieniowe. Jakie są objawy zaparcia u noworodka i jak mu pomóc?

Czytaj

Poduszka do leżenia na brzuszku – czy jest potrzebna?

Jak wspominaliśmy, ważnym zaleceniem dla rodziców wychowujących niemowlaka jest nieużywanie poduszki do snu. Od decyzji lekarza trzeba uzależnić także używanie poduszki ortopedycznej, która niekiedy może być wręcz zalecana, np. kiedy dziecko ma spłaszczoną po porodzie głowę czy ma refluks.  

W sklepach znajdziemy także poduszki typu „motylek”, mające za zadanie stabilizowanie głowy dziecka w czasie spacerów czy jazdy samochodem. Mają one różne opinie, przeważa jednak ta, by wykorzystywać „motylka”, kiedy dziecko siedzi w wózku np. podczas spacerów po twardych nawierzchniach.  

Poduszka do leżenia na brzuszku to właściwie wałek, który możemy podłożyć maluchowi pod ramiona, ale dopiero wtedy, kiedy bardzo pewnie i stabilnie leży na brzuchu na wyciągniętych i wyprostowanych rękach, i pewnie unosi głowę.  

Fizjoterapeuci są jednak zgodni, że takie wsparcie wcale nie jest dziecku potrzebne, a wręcz przeciwnie – tego typu poduszki napinają jego kręgosłup, ale zwalniają ramiona i ręce z ćwiczenia sprawności manualnej, utrudniają też naukę odruchów utrzymywania równowagi i zmiany pozycji.  

Ile czasu powinno spędzać na brzuchu 3-miesięczne dziecko?

Trzymiesięczne dziecko zaczyna ćwiczyć symetryczność ruchów rękami. Jest to czas, kiedy można wspierać go w nauce zmiany pozycji leżenia z pleców na brzuch. Jak się ocenia, do 6. miesiąca dziecko powinno już wykonywać te czynności swobodnie i pewnie. W tym czasie większość dzieci powinno już nie tylko akceptować, ale i lubić leżenie i zabawę w pozycji na brzuchu.  

Warto w tym czasie proponować różne zabawy skłaniające do poruszania głową. Można wykorzystać do tego przesuwane we wszystkie strony zabawki, by dziecko wodziło za nimi wzrokiem. W tym czasie pozycja na brzuchu staje się dla dziecka wygodna. Obręcz barkowa jest stabilna, ciężar ciała przesuwa się w kierunku miednicy, więc utrzymanie głowy w górze może trwać coraz dłużej.  

Ile trzymiesięczne dziecko powinno leżeć na brzuchu? Jeśli akceptuje taką pozycję, nie mniej niż 60-80 minut dziennie w kilku seansach a nawet dłużej. Jeśli obserwujemy, że nasz maluch ma problem z „brzuszkowaniem” i mimo podejmowanych prób niechętnie się mu poddaje, warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Szczególnie powinien nas zaniepokoić fakt, że dziecko nie tylko nie chce leżeć na brzuchu, ale i ma kłopoty z dźwiganiem główki. Może to być objawem zaburzeń napięcia mięśniowego.  

Bibliografia: 

Źródła:

Amerykańska Akademia Pediatrii, SIDS i inne zgony związane ze snem niemowląt, http://pediatrics.aappublications.org/content/early/2016/10/20/peds.2016-2938 [dostęp: 10.02.2025]. 

https://mamafizjoterapeuta.pl/2021/03/24/lezenie-na-brzuszku-krok-po-kroku/ [dostęp: 10.02.2025]. 

Matyja M., Gogola A. Edukacja sensomotoryczna niemowląt. AWF, 2015. 

O żywieniu i aktywności fizycznej dzieci. Poradnik żywienia i aktywności fizycznej dziecka od narodzin do 13. roku życia opracowany przez specjalistów z Instytutu Matki i Dziecka pod redakcją prof. dr hab. n. med. Haliny Weker, https://imid.med.pl/images/do-pobrania/poradnik_internet.pdf [dostęp: 10.02.2025]. 

Dear User!

Before you click "Go to the Website" or close the window by clicking ×, please read the following information, as it concerns your personal data.

By clicking "Go to the website" or by closing this window, you consent to the processing of your personal data on the terms described below.

The administrator of personal data of people visiting our websites is USP Zdrowie sp. z o.o. with headquarters in Poleczki 35 street, Warsaw 02-822, Poland.

As part of USP Zdrowie services, we will collect information about the use of our websites. The scope of data collected by us includes, among others information stored in cookies, user's IP, as well as information about your device and browser.

Your data will be used by us for the following purposes: (i) providing you with access to a safe and functional website; (ii) conducting analyzes that allow to study the ways of using our websites and use their functionalities and content, as well as to improve and streamline them; (iii) marketing, including presenting you with advertisements and messages tailored to your interests and preferences (profiling).

The use of our websites will involve the use of technologies provided by third parties (e.g. Google, Facebook). As USP Zdrowie, we provide you with the opportunity to consent to the transfer of your data to the groups of recipients indicated by us by accepting all or some of the purposes of processing.

USP Zdrowie provides each user of our websites with the opportunity to exercise the right to request access to his personal data, rectify it, delete or limit processing, exercise the right to object to processing, as well as the right to transfer data. in the event that the legal basis for the processing of your personal data is your consent - we provide you with the possibility of withdrawing it at any time through dedicated mechanisms for managing privacy settings.

You can contact USP Zdrowie by: (i) sending an e-mail to the following address: daneosoboweusp@usp.pl; (ii) sending a letter to the following address: USP Zdrowie sp. z o.o., Poleczki 35 street, Warsaw 02-822, Poland.

Detailed information related to the rules for the processing of your personal data on individual USP Zdrowie websites can be found in our Privacy Policy (PL).

Below you can choose to accept all or some of the processing purposes. We will be happy if you decide to help us improve our services and websites!

Choose services
Service Description State
Solutions necessary to provide the service by electronic means
as part of our Websites, we use the localStorage solution. localStorage is a file created by the user's browser installed on his device. Thanks to the localStorage mechanism, we are able to provide our users with access to efficient and safe websites and the ability to use their functionalities (e.g. remembering your privacy settings and the possibility of changing them, remembering preferences related to the selected language of displaying the website, the ability to add products to the basket). Information saved and used as part of the localStorage mechanism will not be used to conduct marketing activities. The localStorage mechanism is necessary to provide our services in the form of Websites (Article 6 (1) (b) of the GDPR).
Analytical cookies:
cookies that are used for advanced analysis of user behavior on our websites. Analytical cookies are used, among others to analyze user behavior on Websites in order to optimize the appearance, content and functionality of websites. The legal basis for the processing of these types of cookies is your voluntary consent (Article 6 (1) (a) of the GDPR), which you can express and withdraw at any time using the functionality of our websites. Currently, USP Zdrowie uses the following analytical cookies:
Google Analytics an online tool for analyzing website statistics. The tool allows us to track traffic on our websites, including the ability to analyze user behavior on websites. Based on the data collected using Google Analytics, we are able to develop our websites and provide a friendly appearance of the website and add new, useful functionalities. Google Analytics is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the rules governing the processing of personal data by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
Google Tag Manager tag management system developed by Google to manage JavaScript and HTML tags used for tracking and analysis on websites. Google Tag Manager is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
HotJar tool for analyzing user behavior on the website using, among others heat maps (analysis of the user's cursor behavior on the website). With this tool, we can design our websites more effectively and improve their readability and functionality. HotJar is provided and operated by Hotjar Limited. More information on the principles of personal data processing by HotJar can be found here: https://help.hotjar.com/hc/en-us/categories/115001323967-About-Hotjar
Marketing cookies:
cookies that allow us to conduct activities related to the promotion of our services, products and websites. This category of cookies will be used, inter alia, in order to show you advertisements tailored to your preferences or provide other marketing content. The legal basis for the processing of these types of cookies is your voluntary consent (Article 6 (1) (a) of the GDPR), which you can express and withdraw at any time using the functionality of our websites. Currently, USP Zdrowie uses the following marketing cookies:
Facebook Pixel the Facebook Pixel tool is a piece of code on the website that allows you to measure, optimize and create groups of recipients of advertising campaigns on Facebook. The operation of this tool enables us to run more effective advertising campaigns and provide you with content that may be of real interest to you. Facebook Pixel is provided and operated by Facebook Ireland Limited. Facebook Pixel collects basic information stored in the cookie and information about the website and your activity. Facebook Ireland Limited may transfer personal data of its users to the United States of America, based on the legal mechanisms provided for in applicable law. The basis for the transfer of your data in some cases may also be your consent, which we collect as part of our websites. therefore, we would like to draw your attention to the fact that the law on the protection of personal data in the United States of America differs from European legislation and may not provide you with the same rights as those provided for by the provisions in force in Poland, and in some cases it may also combine with the possibility of access to your data by the authorities and services of a third country. in order to ensure the fullest protection of your rights and freedoms, the mechanisms used as part of the Facebook Pixel tool prevent your identification data from being identified and are subject to automatic processes of their removal in short periods.

We would also like to inform you that when using the Facebook Pixel USP Zdrowie tool, it complies with the current Regulations of Facebook Business Tools, including the agreements on the principles of co-administration of personal data. in order to fulfill the obligation resulting from the provisions of data protection law, we would like to inform you that in the scope of processing information collected using the Facebook Pixel tool:
  1. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited, with its registered office at 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbor, Dublin 2, Ireland, act as joint controllers (entities jointly deciding on the purposes and methods of personal data processing).
  2. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited have made joint arrangements regarding the performance of their obligations under the provisions of the GDPR.
  3. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited are responsible for providing appropriate grounds for processing personal data related to the collection of information via Facebook Pixel. Therefore, USP Zdrowie provides users with the opportunity to voluntarily consent to the collection and use of their data for marketing purposes on the websites, in particular for the purpose of conducting marketing campaigns on Facebook. Facebook Ireland Limited provides appropriate legal grounds relating to the possibility of using the personal data of portal users for the purposes of conducting USP Zdrowie marketing activities.
  4. As part of this Privacy Policy, USP Zdrowie provides you with access to all information related to the principles of data processing as part of our business activities. Information related to the principles of personal data processing by Facebook Ireland Limited, determination of the legal basis for such processing and the methods of exercising your rights by Facebook Ireland Limited, including information on the relevant Facebook contact forms, can be found in the Data Policy available at: https://www.facebook.com/about/privacy.
  5. USP Zdrowie is responsible to the users of Internet Services for the correct operation of the mechanisms enabling obtaining and withdrawing consents to use the information collected through the Facebook Pixel tool. After receiving the data collected via Facebook Pixel, Facebook Ireland Limited is independently responsible for the rights specified in Art. 15 - 20 GDPR towards users of your social network.
  6. Both USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited provide the possibility of exercising the right to object. in the event of receipt of a request related to an objection to the processing of personal data, USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited will take appropriate steps regarding the further processing of their users' data.
  7. USP Zdrowie is responsible for the proper implementation and configuration of Facebook Pixel. Facebook Ireland Limited remains responsible for ensuring the security of the service offered to us and personal data processed as part of Facebook Pixel.
  8. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited remain responsible for the proper response to all identified data breaches. The responsibility of USP Zdrowie in connection with the use of Facebook Pixel services applies to all cases related to providing users with a properly implemented and configured tool. Facebook Ireland Limited is responsible for all data protection breaches related to processing operations performed as part of the marketing service provided to us.
LinkedIn Insight Tag short code in Java Script technology that supports conversion tracking, website audience and site demographics for LinkedIn advertising campaigns. The operation of this tool enables us to run more effective advertising campaigns and provide you with content that may be of real interest to you. The LinkedIn Insight Tag is provided and operated by LinkedIn Ireland Unlimited Company. More information on the rules for the processing of personal data with the processing of personal data by LinkedIn can be found here: https://www.linkedin.com/help/lms/answer/65513/add-the-linkedin-insight-tag-to-your-website?lang=en
Google Ads tool that is one of the elements of the Google advertising system, allowing the display of sponsored links in the search results of the Google Search Engine and on websites of entities cooperating with Google. The Google Ads tool is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
SALESmanago tool enabling the identification and monitoring of contacts and users on websites and conducting personalized marketing communication. The SALESmanago tool is provided and operated by our partner, Benhauer Sp. z o.o. More information on the principles of personal data processing using the SALESmanago tool can be found here: https://www.salesmanago.pl/marketing-automation/technologie.htm
AppNexus / Xaxis Turbine Xaxis is a global digital media platform that programmatically connects advertisers with audiences. More information on the principles of personal data processing using the Xaxis Turbine tool can be found here: https://www.xaxis.com/privacy-notice/polityka-prywatnosci-xaxis/
Selectivv tool enabling user data segmentation, used to target emissions as part of an advertising campaign. More about the rules on the site: https://selectivv.com/polityka-prywatnosci/
Campaign Manager 360 system for managing advertisements and measuring their effectiveness, designed for advertisers and media agencies. It is part of the Google Marketing Platform provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=pl
Revhunter A tool that allows you to send advertisements to users of the Administrator's website in the form of e-mail messages that are tailored to the user's actions and behavior on the website. The retargeting service is performed via the Revhunter tool, which belongs to INIS sp. z o.o. with headquarters in Rybnik at Raciborska 35a street, Poland (TAX ID: 6423128785). More info on page: https://revhunter.pl/polityka-prywatnosci
CAKE cloud-based tool that enables campaign management, optimization and monitoring of partners in the area of performance marketing. More information here: https://getcake.com/privacy-policy/
User.com tool enabling identification and monitoring of contacts and users on websites and conducting personalized marketing communication. The User.com tool is provided and operated by our partner, User.com Sp. z o.o. More information on the principles of personal data processing using the User.com tool can be found here: https://user.com/en/privacy-policy/
Make.com is a tool for automating business processes, enabling integrations with other systems, analyzing user behavior on websites, and delivering personalized content and experiences. Make.com is provided and supported by Make.com Inc. You can find more information about the personal data processing policies using the Make.com tool here: https://www.make.com/en/privacy-notice
TikTok Pixel TikTok Pixel - A tool to integrate with your website that allows you to share website events with TikTok. When used with TikTok for Business tools, the Pixel can measure website traffic, assess the effectiveness of ad campaigns, optimize campaigns, and acquire new customers. Once properly set up and verified, the Pixel conveys information about actions taken on your site according to the events you have configured, which reflect the entire customer journey from viewing a product details page to adding an item to a cart and making a purchase. The Pixel collects data available via standard web browsers, including information about ads or events, timestamps, IP addresses, device data, and cookies that support the measurement, optimization, and targeting of your campaigns. In the future, this data will enable TikTok to customize recommendations for Pixel event settings and offer automated solutions. More information about this tool can be found in TikTok's Privacy Policy and TikTok Business Product Terms

After 5 seconds, we will refresh the page to load the current settings.