Tylko 24 proc. ciężarnych chodzi na zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży. Dlaczego Polki ich unikają? Tylko 24 proc. ciężarnych chodzi na zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży. Dlaczego Polki ich unikają? fot. AdobeStock

Tylko 24 proc. ciężarnych chodzi na zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży. Dlaczego Polki ich unikają?

Oferta zajęć sportowych przeznaczonych dla kobiet w ciąży jest coraz szersza. Mimo to niewiele kobiet decyduje się na taką formę ruchu. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdziła to w swoim badaniu Sandra Kryska z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Wiele kobiet w ciąży zadaje sobie pytanie, czy powinny brać udział w specjalnych zajęciach fizycznych przeznaczonych właśnie dla nich. Zastanawiają się, czy są one potrzebne i skuteczne. Sandra Kryska z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przeprowadziła badanie pilotażowe, mające na celu sprawdzenie, jak często kobiety w ciąży uczestniczą w zajęciach sportowych przeznaczonych właśnie dla nich. Pokazało też ono, jaką wiedzę mają kobiety w ciąży na temat ćwiczeń w tym okresie oraz co je hamuje przed uczęszczaniem na takie zajęcia. Niektóre odpowiedzi były bardzo zaskakujące.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź