Szpital Rydygiera porodówka w Łodzi – torba do szpitala

Szpital Rydygiera porodówka w Łodzi – torba do szpitala

Poród dla wielu kobiet to stresujące przeżycie. Boisz się samego porodu? Nic się nie martw. W centrum medycznym będą na ciebie czekać położne i lekarze o różnych specjalizacjach, aby ulżyć ci w tym czasie i odebrać poród maleństwa. Co musisz spakować do wyprawki?

Torba do szpitala dla mamy

Nie pakuj się na ostatnią chwilę! Kompletując torbę do porodu w Centrum medycznym im. dr. L. Rydygiera, musisz do tego zadania podejść obowiązkowo. Podczas pobytu w szpitalu będą ci potrzebne różne przybory toaletowe, ubrania, ale i coś, co cię zrelaksuje. Z drugiej zaś strony niepotrzebne są ci trzy walizki rzeczy, więc musisz się ograniczyć.

Aby w stresie niczego nie zapomnieć, powinnaś zacząć przygotowywać rzeczy do torby nawet na miesiąc wcześniej. Choć twoja data porodu może być odległa, kto wie, czy dziecko nie postanowi przyjść na świat wcześniej. I właśnie z tego powodu powinnaś wcześniej mieć przygotowaną torbę do szpitala, którą w momencie wyznaczonego czasu, tylko chwycisz i pojedziesz prosto na oddział.

Co powinnaś mieć ze sobą podczas przyjęcia do szpitala? Oto lista przydatnych rzeczy:

  • aktualny dowód osobisty lub paszport;
  • karta ciąż i plan porodu, jeśli go masz;
  • wygodne koszule nocne umożliwiające karmienie;
  • kilka kompletów ubrań dla dziecka;
  • ręczniki dla ciebie i maleństwa.

Wszystkie rzeczy, których będzie potrzebować podczas pobytu, przed i po porodzie, znajdziesz na tej grafice. Możesz ją również pobrać na swoje urządzenie.

POBIERZ

Centrum-Medyczne-im.-dr.-L.-Rydygiera

Czy laktoferyna może zmniejszyć ryzyko porodu przedwczesnego?

Polecamy

Czy laktoferyna może zmniejszyć ryzyko porodu przedwczesnego?

Czytaj

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź