Szpital Łubinowa w Katowicach – co zabrać do szpitala na poród

Ostatnie tygodnie przed rozwiązaniem mogą być zarówno radosne, jak i stresujące. Kompletujesz wyprawkę dla malucha, zastanawiasz się, czy będzie spać spokojnie w nocy, a ty nieco odpoczniesz i wyobrażasz sobie, jak zmieni się wasze życie. Nie zapomnij jednak spakować torby do szpitala!

Co zabrać do szpitala na poród?

W szpitalu położniczo-ginekologicznym na Łubinowej w Katowicach czeka na ciebie doskonale wyposażona sala porodowa. Jednak twój pobyt w szpitalu może wynosić nawet kilka dni, dlatego powinnaś z rozwagą się do niego przygotować. A to oznacza spakowanie torby dla siebie i wyprawki dla dziecka.

Zastanawiasz się, co zabrać do szpitala? Zwłaszcza jeśli będzie to twój pierwszy kilkudniowy pobyt, możesz nie wiedzieć, co ci się przyda. Przede wszystkim zacznij pakować torbę nawet miesiąc wcześniej, przed planowaną datą przyjęcia na oddział. W ten sposób będziesz mogła powoli spakować wszystkie potrzebne rzeczy, bez martwienia się, że w pośpiechu o czymś zapomniałaś.

Wyprawka do szpitala na poród powinna zawierać:

  • twoje dokumenty, w tym dowód osobisty i kartę ciąży;
  • jeśli bierzesz leki specjalistyczne, musisz je zabrać;
  • koszule nocne, szlafrok i ręczniki;
  • 3–5 kompletów ubranek dla dziecka;

Inne niezbędne rzeczy, które muszą się znaleźć w wyprawce, znajdziesz na grafice, którą możesz pobrać też na swoje urządzenie:

POBIERZ

Szpital Łubinowa w Katowicach – co zabrać do szpitala na poród

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź