Szpital Bonifratów w Katowicach – Lista do szpitala do porodu 

Przed każdym pobytem w szpitalu należy się spakować. Musisz wziąć dowód osobisty, skierowanie czy inne dokumenty medyczne. Jednak na czas pobytu na oddziale położniczym powinnaś zabrać ze sobą wyprawkę. Czym jest wyprawka i w co ją spakować?

Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka

Szpital Bonifratów Katowice zapewnia komfortowe warunki porodu i pobytu po porodzie na oddziale ginekologiczno-położniczym. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie pobyt i ograniczyć stres z nim związany, dobrze jest zabrać ze sobą przydatne rzeczy. Mając pod ręką szlafrok, wodę czy telefon, będziemy się czuć o wiele lepiej. Każdy szpital zaleca mamie przygotowanie wyprawki dla siebie i dla malucha.

W wyprawce należy skompletować wszystkie rzeczy, które będą wykorzystywane podczas pobytu w szpitalu. Listę można znaleźć poniżej.

Nie zapomnij dokumentów!

Pakując się w pośpiechu, możemy zapomnieć najbardziej potrzebnych rzeczy. Dobrze jest nawet sprawdzić, czy nasz dowód osobisty jest jeszcze ważny lub wziąć na wszelki wypadek inny dokument ze zdjęciem jak paszport. Ważna jest też dokumentacja medyczna dotycząca ciąży i ogólnego stanu zdrowia. Zwłaszcza jeśli na coś przewlekle chorujesz.

Zabierz ze sobą również:

  • klapki pod prysznic;
  • ręczniki dla siebie i dziecka;
  • koszulę nocną z rozpinaną górą do karmienia;
  • kilka kompletów ubranek dla dziecka.

Inne ważne elementy wyprawki przedstawia grafika. Pobierz ją na swoje urządzenie!

POBIERZ

Szpital Bonifratów w Katowicach – Lista do szpitala do porodu

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź