Stan przedrzucawkowy w ciąży - czym jest i jak może pomóc w nim kwercetyna? Wyjaśnia Magdalena Knop Stan przedrzucawkowy w ciąży – czym jest i jak może pomóc w nim kwercetyna? Wyjaśnia Magdalena Knop/ AdobeStock

Stan przedrzucawkowy w ciąży – czym jest i jak może pomóc w nim kwercetyna? Wyjaśnia Magdalena Knop

Jeśli jesteś w ciąży, to musisz wiedzieć, że bardzo ważne w tym czasie jest regularne mierzenie ciśnienia krwi i sprawdzanie, czy nie przekracza normy. Jeśli jego wartość jest wyższa niż 140/90 mm Hg, a oprócz tego pojawia się jeszcze białkomocz, to może wystąpić stan przedrzucawkowy.

Magdalena Knop, studentka ostatniego roku z Wydziału Nauk Farmaceutycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wyjaśnia, czym dokładnie on jest, jakie są czynniki ryzyka i strategie leczenia. Ekspertka główny nacisk kładzie na kwercetynę jako alternatywę w terapii stanu przedrzucawkowego. Co to takiego i dlaczego może być ona skuteczna? Jeśli wydaje ci się, że ty albo bliska ci osoba może być zagrożona jego wystąpieniem, koniecznie obejrzyj to wideo! Powstało ono w ramach VII Warszawskich Dni Promocji Zdrowia i jest dużą dawką wiedzy dla kobiet w ciąży.

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź