Prof. Marek Naruszewicz: jeśli kobieta planuje ciążę, powinna brać kwas foliowy albo całkowicie zmienić dietę Prof. Marek Naruszewicz: jeśli kobieta planuje ciążę, powinna brać kwas foliowy albo całkowicie zmienić dietę / Pexels.com

Prof. Marek Naruszewicz: jeśli kobieta planuje ciążę, powinna brać kwas foliowy albo całkowicie zmienić dietę

Wiesz, że spożycie warzyw i owoców w Polsce nie przekracza 60 proc. dziennego zapotrzebowania? To między innymi dlatego pojawiają się niedobory witamin B9 i B12. Ale powodów jest znacznie więcej.

O przyczynach występowania niedoboru kwasu foliowego i witaminy B12 mówi prof. dr hab. Marek Naruszewicz, kierownik Katedry Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. – Jedynym narodem, który spożywa 400 mg kwasu foliowego dziennie, są Włosi. Są znacznie zdrowsi od mieszkańców innych państw, którzy przyjmują tego pierwiastka z pożywieniem znacznie mniej – podkreśla ekspert. Jeśli planujesz ciążę, koniecznie zobacz ten materiał!

Obejrzyj też pozostałe materiały z cyklu „Kwas foliowy i witamina B12 bez tajemnic”, w którym nasz ekspert wprowadza nas w świat tych witamin, wyjaśnia, dlaczego są tak ważne w naszym organizmie i w jakiej formie najlepiej je przyjmować.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź