Kobiety pokazują swoje blizny po cesarskim cięciu. Pani Fizjotrener: „Jak różne są! Dziękuję za tak piękny wspólny post” Kobiety pokazują swoje blizny po cesarskim cięciu. Pani Fizjotrener: „Jak różne są! Dziękuję za tak piękny wspólny post” / iStock

Kobiety pokazują swoje blizny po cesarskim cięciu. Pani Fizjotrener: „Jak różne są! Dziękuję za tak piękny wspólny post”

Spis treści:

Blizny to coś, czego kobiety się wstydzą. Próbują je za wszelką cenę ukryć. A gdyby tak… pokazać światu blizny po cesarskim cięciu? I powiedzieć przez to: nie ma się czego wstydzić? Kolaż takich zdjęć, zebranych od swoich obserwatorek, udostępniła Gosia Włodarczyk, znana w sieci jako Pani Fizjotrener. Musisz to zobaczyć!

Blizny po cesarskim cięciu wyglądają różnie, ale żadna nie jest powodem do wstydu

Te świeże i te już trochę starsze, proste linie i fale. W pionie i poziomie. Bardziej i mniej wypukłe. Każda blizna po cesarskim cięciu jest inna, ale żadna z nich nie jest na pewno powodem do wstydu. Obserwatorki Pani Fizjotrener, czyli Gosi Włodarczyk, podzieliły się zdjęciami swoich blizn po cesarce. Fizjoterapeutka zebrała je w jedną całość i udostępniła je na swoim profilu na Instagramie.

„Jak różne są! Pojedyncza galeria przedstawia blizny z tego samego okresu, od pierwszych tygodni do kilku lat po cesarskim cięciu […] Dziękuję za tak piękny wspólny post” – pisze.

Przy okazji publikacji zdjęć Pani Fizjotrener przypomina kilka ważnych informacji na temat blizn po cesarskim cięciu:

  • każda blizna po cesarce wymaga mobilizacji do działania – na przykład żeby uniknąć zrostów;
  • świeża blizna po cesarskim cięciu potrzebuje odpowiednich warunków: ciepło, sucho, przewiewnie, bez naprężenia;
  • pierwsze dwie doby i pierwsze 14 dni w największym stopniu decydują o tym, jak blizna po cesarce będzie wyglądać i funkcjonować (np. czy będą zrosty).

Pani Fizjotrener – dla niej nie ma tematów tabu

Gosia Włodarczyk, czyli Pani Fizjotrener, jest fizjoterapeutką i trenerką personalną kobiet, która w szczególności zajmuje się terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha, terapią blizn i terapią dna miednicy. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych fizjoterapeutek w sieci. Obecnie jej konto na Instagramie obserwuje ponad 44 tys. osób. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wasze blizny po cesarskim cięciu🧡 Jak różne są! Pojedyncza galeria przedstawia blizny z tego samego okresu, od pierwszych tygodni do kilku lat po cesarskim cięciu (ostatnie zdjęcie). ▫️pamiętajcie ze każda blizna wymaga mobilizacji ▫️ świeża blizna potrzebuje odpowiednich warunków: ciepło, sucho, przewiewnie, bez naprężeń ▫️ pierwsze dwie doby i pierwsze 14 dni decydują najbardziej jak blizna będzie wyglądać i funkcjonować (np. czy będą zrosty) Dziękuję za tak piękny wspólny post 🧡 #blizna #bliznapocesarce #cesarka #cc #scars #postpartum #fizjoterapia #mobilizacjablizny #fizjoterapiauroginekologiczna

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź