Czy USG jest bezpieczne? Dr Michał Lipa uspokaja Czy USG jest bezpieczne? Dr Michał Lipa uspokaja / iStock

Czy USG jest bezpieczne? Dr Michał Lipa uspokaja

Spis treści:

Doktor nauk medycznych Michał Lipa, ginekolog, to jeden z najpopularniejszych lekarzy na Instagramie. Jego profil obserwuje ponad 18 tys. internautów. Niedawno Michał Lipa opublikował wpis na temat bezpieczeństwa USG. Aby uspokoić kobiety, wytłumaczył krok po kroku, jak wygląda to badanie.

Dr Michał Lipa prowadzi profil na Instagramie poświęcony nowoczesnej diagnostyce USG. Pod jednym ze zdjęć opisał, jak działa maszyna wykonująca USG i czemu nie należy się obawiać o zdrowie swoje i swojego dziecka.

Jak działa USG – Michał Lipa wyjaśnia i uspokaja

Dr Michał Lipa wyjaśnił również młodym mamom, że nie ma szans, aby takie promieniowanie uszkodziło płód.

Natomiast proszę sobie wyobrazić jak długo i jak mocna musiałaby być to energia, żeby nie tylko »podgrzać«, ale i uszkodzić płód. Przecież od głowicy dzielą jeszcze skóra mamy, tkanka podskórna, ściana macicy oraz płyn owodniowy! Jakiekolwiek negatywne skutki odczuwałaby również mama! Co więcej, każde dziecko nieustannie się rusza, lekarz ogląda różne fragmenty ciała, dlatego ryzykowne zwiększenie temperatury jest niemożliwe w trakcie 15-20-minutowego badania”.

Dr n. med. Michał Lipa to lekarz rezydent położnictwa i ginekologii w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie. Doświadczenie z zakresu badania USG zdobywał w szpitalach w Polsce i Japonii. Jest członkiem Klubu “35” działającego przy Polskim Towarzystwie Ginekologów i Położników zrzeszającym młodych naukowców, członek Zarządu ENTOG Polska oraz aktywny członek International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG). Na Instagramie jego autorski profil śledzi ok. 18 tys. osób.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź