Co jeść i suplementować w czasie ciąży, a czego lepiej unikać? Wyjaśnia dr hab. Dorota Szostak-Węgierek Co jeść i suplementować w czasie ciąży, a czego lepiej unikać? Wyjaśnia dr hab. Dorota Szostak-Węgierek

Co jeść i suplementować w czasie ciąży, a czego lepiej unikać? Wyjaśnia dr hab. Dorota Szostak-Węgierek

Planujesz ciążę albo już w niej jesteś i nie masz pojęcia, jak się odżywiać i co suplementować, żeby zadbać o zdrowie płodu? Boisz się, że przez swój sposób odżywiana możesz zaszkodzić płodowi? Spokojnie. Przychodzimy z pomocą.

Zastanawiasz się, czy faktycznie w ciąży trzeba jeść za dwoje, czy to tylko powielany mit? Po jakie produkty sięgać częściej, a jakich unikać? Na te i inne pytania odpowiedziała prof. dr hab. nauk medycznych i nauk o zdrowiu Dorota Szostak-Węgierek podczas VII Warszawskich Dni Promocji Zdrowia. Dr Szostak-Węgierek  poruszyła m.in. takie zagadnienia, jak żywieniowa profilaktyka powikłań ciąży zalecany przyrost masy ciała w tym okresie. To naprawdę porządna dawka wiedzy, która przyda się każdej kobiecie! Koniecznie obejrzyj też pozostałe części webinaru na naszym kanale na YouTubie, z których dowiesz się np., czy i ile można ćwiczyć w ciąży oraz jakie badania powinnaś zrobić przed ciążą oraz w jej trakcie.

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź