Warszawa - atrakcje dla dzieci - na zdjęciu rodzina w czasie spaceru po warszawskiej starówce Hello Mama Atrakcje dla dzieci w Warszawie – te miejsca warto odwiedzić

Atrakcje dla dzieci: Warszawa. Co warto zwiedzić? Gdzie warto pójść? 

Warszawa to miasto, które z pewnością zdobędzie serca małych podróżników. Stolica Polski, pełna historycznych zakątków i imponujących zabytków, kryje również mnóstwo atrakcji stworzonych z myślą o młodszych turystach. W tym mieście, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, każda chwila może stać się przygodą, a dziecięca ciekawość z całą pewnością zostanie zaspokojona.

Spis treści:

Centrum Nauki Kopernik – nauka przez zabawę

Kiedy mówimy o połączeniu edukacji z doskonałą rozrywką w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik stoi na czele listy miejsc, które warto odwiedzić. Dedykowane jest nie tylko dzieciom, ale również dorosłym, oferując mnóstwo interaktywnych wystaw, dzięki którym można doświadczyć nauki w zupełnie nowy, angażujący sposób. Czy to poprzez eksperymenty fizyczne, biologiczne czy astronomiczne – każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. 

Przechodząc przez poszczególne piętra, można znaleźć się m.in. wśród starożytnych kultur na wystawie „Korzenie cywilizacji”. Kolejne kroki mogą przenieść cię do „Strefy światła”, gdzie świat optyki odsłania swoje sekrety w sposób, który fascynuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. W budynku usytuowanym w centralnej części Warszawy, nad samą Wisłą, znajdują się również laboratoria, w których dzieci mogą przeprowadzać proste eksperymenty pod nadzorem instruktorów. Dla miłośników technologii dostępne są też strefy z robotami i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. 

Z tarasu widokowego Centrum można podziwiać panoramę miasta. Lokalizacja, atrakcje i praktyczne udogodnienia sprawiają, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, które chcą połączyć zabawę z nauką.

Praktyczne informacje o Centrum Nauki Kopernik: 

Godziny otwarcia:

Wystawy

 • poniedziałek–czwartek: 9.00–18.00 
 • piątek: 9.00–20.00 
 • sobota–niedziela: 9.00–19.00 

Planetarium 

 • poniedziałek: 9.00–15.30 
 • wtorek–środa: 9.00–18.30 
 • czwartek: 9.00–20.00 
 • piątek–sobota: 10.00–20.00 
 • niedziela: 10.00–19.30 

Ogród na dachu 

 • listopad–kwiecień: ogród nieczynny 
 • maj–sierpień: codziennie 10.00–20.00 
 • wrzesień–październik: codziennie 10.00–17.00 

Ceny biletów: 

Wystawy:  

 • Bilet normalny: 40 zł/42 zł (w święta, w weekendy, w wakacje).  
 • Bilet ulgowy: 28 zł/29 zł (w święta, w weekendy, w wakacje).  

Planetarium 

 • Bilet normalny: 28 zł.  
 • Bilet ulgowy: 20 zł. 

Lokalizacja:  

 • Wybrzeże Kościuszkowskie 20.

Ogród zoologiczny – bliskie spotkania z naturą

Warszawskie zoo jest dla wszystkich miłośników przyrody prawdziwą skarbnicą fauny z całego świata. Na obszarze ponad 40 hektarów stworzono dom dla ponad 500 gatunków zwierząt. 

Jednym z największych atutów stołecznego zoo jest jego różnorodność. Można podziwiać lwy, żyrafy, słonie, tygrysy, lamparty oraz różne gatunki małp. Dla tych, którzy są zafascynowani życiem wodnym, akwarium oferuje unikalne doświadczenie obserwacji morskich ryb, rekinów, a także koralowców.  

Nie można zapomnieć o Domu Ptaków, gdzie w swobodnych wolierach można podziwiać kolorowe egzotyczne ptaki – od papug po flamingi. Zwiedzający mogą zobaczyć również leniwce, tapiry czy kapibary. Oprócz obserwacji zwierząt, warszawskie zoo daje możliwość uczestnictwa w licznych wydarzeniach edukacyjnych, prelekcjach i warsztatach, które mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do aktywnej ochrony przyrody. 

Praktyczne informacje o ogrodzie zoologicznym w Warszawie  

Godziny otwarcia:

 • grudzień i styczeń: 9.00-15.30 i 16.00 w soboty i święta. 
 • luty i listopad: 9.00-16.00. 
 • marzec i październik: 9.00-17.00.  
 • kwiecień-wrzesień: 9.00-18.00 i 19.00 w soboty i święta (od maja do września).  

Ceny biletów: 

 • kwiecień-wrzesień:  
 • normalne: 35 zł 
 • ulgowe: 25 zł/20 zł (z Kartą Młodego Warszawiaka) 
 • dzieci do lat 3 i osoby po 75. roku życia – 1 zł  
 • Rodzinne: 75 zł/3 os. (2+1), 25 zł/os. (2+2 lub więcej), 70 zł/3 os. (2+1+Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka), 20 zł/1 os. (2+2 i więcej +Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka).  
 • październik-marzec:  
 • normalne: 25 zł 
 • ulgowe: 20 zł/15 zł (z Kartą Młodego Warszawiaka) 
 • dzieci do lat 3 i osoby po 75. roku życia – 1 zł 
 • rodzinne: 55 zł/3 os. (2+1), 20 zł/os. (2+2 lub więcej), 50 zł/3 os. (2+1+Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka), 15 zł/1 os. (2+2 i więcej +Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka).  

Lokalizacja:  

 • Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie ul. Ratuszowa 1/3.  
Atrakcje dla dzieci - Poznań i okolice

Polecamy

Atrakcje dla dzieci - Poznań i okolice

Czytaj

Parki i place zabaw – aktywność na świeżym powietrzu

W sercu Warszawy, mimo zgiełku miejskiego, rodziny mogą znaleźć wiele zielonych zakątków, idealnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu z dziećmi. 

 1. Pole Mokotowskie to rozległy teren zielony, doskonały do organizacji pikników, jazdy na rowerze czy gry w piłkę. W ciepłe dni można się ochłodzić przy fontannie.  
 2. Park Skaryszewski zachwyca różnorodnością flory i fauny. To idealne miejsce na rodzinne spacery wśród zieleni. Dzieci zachwyci małe jezioro, na którym można podziwiać kaczki i łabędzie, a latem można nawet popływać po nim kajakiem.  
 3. Ogród Saski to jeden z najstarszych publicznych ogrodów w Polsce. Wypełniony jest historycznymi pomnikami i fontannami. Dzieci uwielbiają spacerować wśród kolorowych kwiatów i podziwiać okoliczną przyrodę.  
 4. Łazienki Królewskie łączą w sobie piękno architektury z dziką przyrodą. Można tu spacerować wśród starych drzew, odwiedzić Pałac na Wyspie, a także zrelaksować się na trawie obok grających fontann. Liczne ścieżki idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Z całą pewnością czas najmłodszym umili obserwacja wiewiórek czy kaczek.  
 5. Park Magiczna w dzielnicy Białołęka to doskonałe miejsce dla rodzin. Ładne stawy, bogate zaplecze rekreacyjne czy plac zabaw z różnorodnymi atrakcjami sprawiają, że jest to jedno z ulubionych miejsc dla rodziców i ich pociech. 
 6. Ogród Botaniczny w Powsinie jest częścią Polskiej Akademii Nauk i stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie do spędzania czasu na łonie przyrody z rodziną. Położony na obrzeżach stolicy, oferuje wytchnienie od miejskiego zgiełku wśród bujnej roślinności i różnorodnych ekosystemów. 

Muzea dla dzieci – poznajemy historię i kulturę 

Niezwykle szeroka oferta muzealna Warszawy otwiera przed zwiedzającymi drzwi do różnorodnych światów. Oferta ta skierowana jest również do najmłodszych, w ciekawy sposób splatając edukację z kreatywną zabawą.  

Jakie muzea dla dzieci w Warszawie warto zwiedzić?  

 1. Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści – muzeum oferuje różnorodne wystawy i interaktywne eksponaty, które angażują zwiedzających w fascynujący świat bajek. Dzieci i dorośli mogą eksplorować różne obszary związane z literaturą dziecięcą, wchodzić do książek czy też spotykać bohaterów z bajek.  
 2. Muzeum Figur Woskowych w muzeum znajduje się ok. 100 woskowych figur przedstawiających celebrytów, polityków, aktorów, muzyków, sportowców i inne sławne postaci. Swoje figury mają tu m.in. Salvador Dali, Leonardo da Vinci, Lech Wałęsa, Barack Obama, Charlie Chaplin, Angelina Jolie czy też… Shrek. 
 3. Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek – muzeum posiada imponującą kolekcję domków dla lalek, gier planszowych i przeróżnych zabawek. Zwiedzający mogą zobaczyć unikatowe i historyczne eksponaty, które ilustrują rozwój zabawek na przestrzeni lat. 
 4. Cosmos Muzeum – ekspozycja prezentuje interaktywne eksponaty z elementami iluzji, sztuki współczesnej oraz estetyki charakterystycznej dla Instagrama. Niezależnie od wieku, każdy odwiedzający znajdzie coś fascynującego i zrobi sobie zdjęcia, którymi będzie mógł zabłysnąć w sieci. 
Jedziemy na wycieczkę – pomysły na weekendowy wypad z dziećmi

Polecamy

Jedziemy na wycieczkę – pomysły na weekendowy wypad z dziećmi

Czytaj

Teatry dla najmłodszych – pierwsze spotkania ze sztuką

Teatry dla dzieci pełnią ważną rolę w kształtowaniu ich pierwszych doświadczeń ze sztuką, stwarzając przestrzeń, w której młodzi widzowie mogą rozwijać swoją wyobraźnię, wrażliwość oraz umiejętność wyrażania siebie. W Warszawie znajduje się kilka teatrów z repertuarem dla najmłodszych widzów. Są to m.in.: 

 1. Teatr Lalek Guliwer – jest to miejsce, w którym dzieci mogą zanurzyć się w magicznym świecie lalek. Bogaty repertuar obejmuje zarówno klasyczne, jak i współczesne spektakle, które w przystępny sposób przekazują ważne lekcje życiowe.  
 2. Teatr Syrena – ten uznany teatr oferuje różnorodne przedstawienia dla dzieci, które w żywy sposób wprowadzają młodych widzów w świat dramatu. Znane adaptacje bajek i opowieści pozwalają dzieciom na zrozumienie podstawowych wartości ludzkich. 
 3. Teatr Maskarada – teatr ten prezentuje spektakle, które wyróżniają się kreatywnymi kostiumami i maskami. Dzięki temu dzieci mają okazję do zgłębienia tajników aktorstwa i teatralnego rzemiosła, a także do zrozumienia różnych form wyrazu artystycznego. 
 4. Teatr Baj – ma długą tradycję prezentowania spektakli dla najmłodszych. Znany z autorskich inscenizacji teatr stawia na oryginalność i kreatywność, co pozwala dzieciom na rozwijanie swojego poczucia estetyki oraz zrozumienie różnorodności sztuki teatralnej. 
 5. Teatr Małego Widza – teatr ten skupia się na najmłodszych widzach, oferując przedstawienia, które są dostosowane do ich wieku i poziomu rozwoju. Dzięki temu maluchy mogą bez obaw zanurzyć się w tę formę sztuki. 

  Sprawdź powiązane tematy

  Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

  Sprawdź